מלחמת ההתשה 1967-1970
הפרויקט של
יהודה בריל
בספר יהיו הרבה סיפורים מהמלחמה, אירועים שהתרחשו בגדודי השריון השונים, החילות השונים שלחמו במלחמה, סיפורי לוחמים, מאות תמונות גם של נופלים.
106%
52,503
מתוך 50,000
0
נותרו
174
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 30/06/2018

מלחמת ההתשה

בחזית המצרית

1967 - 1970

גדוד שריון 79 -  חטיבה 401

אני עוסק כבר כמה שנים בהעלת המודעות של מלחמת ההתשה בחזית המצרית בין השנים 1967 עד 1970 ובהנצחת הנופלים בה.

כמה דברים על מלחמת ההתשה בחזית המצרית בין השנים 1967 עד 1970.

מלחמת ההתשה בחזית המצרית לא דמתה לאף אחת ממלחמות ישראל. זאת הייתה מלחמה סטטית. הכוחות המצריים היו ממערב לתעלת סואץ וכוחותינו היו ממזרח לתעלת סואץ. במלחמה הזאת כוחותינו נחשפו לאבדות קשות. מאות לוחמים, חיילים ועוד...מצאו את מותם ועוד אלפים נפצעו.

אחת הסיבות שהמלחמה לא זכתה להכרה ציבורית רחבה היא, שהייתה חזית בתעלה והיה עורף שבה האזרחים התנהלו כרגיל ולא היו שותפים למלחמה. הדבר היחידי שהזכיר לציבור שישנה מלחמה, היו התמונות של החיילים שנפלו כמעט מדי יום ביומו ופורסמו בעיתונות ואיתם הלוויות שנערכו.

מכל מלחמות ישראל, מלחמת ההתשה היא הפחות ידועה לציבור והיא די עלומה.

מחובתנו לנופלים, למשפחות הנופלים ולנו הלוחמים להעלות את המלחמה הקשה הזאת לכותרות ולתת לה את המקום הראוי לה במלחמות ישראל.

כמה דברים על הספר.

שירתתי כמט"ק במלחמה. את הספר אני כותב כסיפורו של לוחם שריון. אני רואה בעבודתי שליחות וזכות גדולה. בספר יתוארו הרבה אירועים ממלחמת ההתשה שיראו אור בפעם הראשונה.

היות ולא היה כל תיעוד או סיפור על גדוד שריון 79 שלחם במלחמת ההתשה בחזית המצרית באתרי השריון, האינטרנט ובכתובים, החלטתי לספר את סיפורו של הגדוד. בפרק הראשוני בספר יסופר על מורשת גדוד שריון 79 משלב הקמתו במסגרת חטיבה 7 ועד סוף מלחמת ששת הימים. כמו כן, יהיו רשומים שמות של לוחמים וחיילים/ות ששרתו בגדוד 79 במלחמת ההתשה.  

בספר יועלו גם אירועים שהתרחשו בגדודי השריון השונים כולל החרמ"ש והסיור, החילות השונים שלחמו במלחמה, מבצעים שונים כמו של סיירת שקד, צנחנים, סיירת מטכ"ל, שייטת 13, סיפורי לוחמים, דברים לזכרם של נופלים, סיכום המלחמה ועוד הרבה דברים נוספים.

יהיו גם שמות של לוחמים מגדודי השריון האחרים ועוד שמות מהחילות השונים שהשתתפו במלחמה.

בספר יועלו מאות תמונות ממלחמת ההתשה, מגדוד 79 ומגדודי השריון האחרים וכן מהחילות השונים שקיבלתי מחברים והרבה תמונות של הנופלים במלחמה שסיפורם ייכתב בספר על מנת להנציח אותם.

את הספר אני כותב במשך כ- שש שנים ואני עומד לסיימו,
אני מזמין אתכם לקחת חלק בפרויקט, על ידי בחירה באחת ממדרגות התמיכה ולהגשים את חלומי ובכך
אוכל להוציא את הספר החשוב לליבי לאור.