כל הפרויקטים
התאומים הסקרנים
הפרויקט של
אינפומנסרז בע"מ
בשיתוף
בנק פועלים - למען הקהילה
דניאל ועלמה שואלים את הוריהם שאלות על העולם, ואלה עונים בניסויים מהנים. הצטרפו לתמיכה בספרי קריאה לילדים הכוללים הנחיות הפעלה מרתקת!
111%
66,666
מתוך 60,000
0
נותרו
406
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 23/05/2018

הגענו ל-100% מימון, והתאומים הסקרנים יגיעו לחנויות בקרוב! אם פספסת את הקמפיין, אפשר להשיג את הספרים בהזמנה מוקדמת באתר של אינפומנסרז: http://theinfomancers.com/shop

תודה רבה לכולם ולכולן, בזכותך החלום הופך למציאות. נתראה בחנויות!
מיכל, יאיר והוצאת ארגמן.

"התאומים הסקרנים" היא סדרת ספרים עלילתיים לילדות וילדים בגילאי 9-4 העוקבת אחר התאומים עלמה ודניאל והוריהם ומספרת על התנסויותיהם הראשונות בעולם המדע והטבע. כל ספר בסדרה הוא סיפור קריאה מאויר ומנוקד הכולל בתוכו פעילות משפחתית מדעית מהנה שהקוראות והקוראים יכולים לבצע בבית בעזרת אביזרים וחומרים פשוטים ונפוצים.

הסדרה כוללת שלושה ספרים ויצאה לראשונה ב-2017 באנגלית, ושווקה באמאזון בארה"ב וברחבי העולם. אנחנו, מיכל ויאיר לשם מחברי הספרים, מעוניינים להוציאה לאור בעברית בהוצאת ארגמן, להפצה בחנויות הספרים בישראל.

לשם כך אנו זקוקים לתמיכתך!עלמה ודניאל, אח ואחות תאומים צעירים לא מפסיקים לשאול את הוריהם שאלות על העולם שסביבם. האם והאב עונים ומסבירים להם בשפה ברורה ודרך התנסויות מדעיות מהנות איך הטבע פועל ואיך המדע מסביר אותו.

בכל ספר המשפחה מבצעת יחד ניסוי פשוט וחדש בתחומים שונים של מדעי הטבע, כמו תופעות טבע, תגובות כימיות וכוחות פיזיקליים, ניסוי אותו גם לך ולילדיך הסקרנים לא תהיה בעיה לערוך בבית בהדרכת הספר.


סדרת הספרים מיועדת לילדים ולילדות בני 9-4 וכל מי שרוצה לחנך את ילדיו לסקרנות ולמדע – הורים, משפחה וחברים ואנשי ונשות חינוך והדרכה.ספרי התאומים הסקרנים הופכים את ספרי החוויה המדעית והצעדים הראשונים בניסויים ובמדע לסיפורים עלילתיים הכוללים דמויות שאיתן ילדות וילדים יזדהו בקלות. כל סיפור הוא לא רק ניסוי חד-פעמי, אלא גם ספר קריאה שניתן לקרוא ולהקריא שוב ושוב. הספרים מנוקדים ומתאימים גם לראשית קריאה.

  • הסדרה מנגישה את לימודי המדעים  לילדים, לילדות ולהוריהם ומספקת מענה לסקרנות הטבועה בכולנו בכל גיל מחוץ למוזיאון, בסביבה הביתית שלנו. בכלים ובניסויים פשוטים ניתן להסביר גם לילדים וילדות בגילאי הגן ובית הספר היסודי איך העולם סביב פועל ומהם הכוחות המניעים אותו.

  • כל ניסוי משלב בתוכו גם אלמנטים של יצירה ופעילות שילדים וילדות בגיל זה יאהבו לעשות (צביעה, גזירה, בניה וכד'). בעזרת "התאומים הסקרנים", לא דרוש לך דוקטורט בפיזיקה כדי להוביל את ילדיך בתחומי מדעי הטבע - הסדרה תספק לך את הקרקע ליצור בילדים וילדות סקרנות ולספק אותה בפעילות משפחתית מהנה ויצירתית שכולם וכולן לוקחים בה חלק.

  • ולסיום, הסדרה מבטאת את הגישה שלנו שהטבע והמדע שייכים לכולם, לבנים ולבנות יחד. ילדות, נשים ואמהות, כמו ילדים, גברים ואבות, ימצאו דמויות חיקוי מדהימות, המשתתפות במידה שווה בפעילויות בסיפורים ומחוללות את הסקרנות והחינוך למדעים.הסופרים יאיר ומיכל לשם, ילידי שנת 1980, הם זוג נשוי והורים גאים לארבעה בנים מדהימים וסקרנים. שניהם מגיעים מעולם הטכנולוגיה והמדעים - ליאיר תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול והוא עובד כמנהל בחברות הייטק ולמיכל תואר ראשון בהנדסה ביו-רפואית ותואר שני בהוראת מדעים.

אחרי 12 שנים של ניהול טכנולוגי בהייטק, מיכל עשתה הסבת מקצוע לתחום החינוך ומקדישה עצמה כיום ללימוד הדור הצעיר כמורה לפיזיקה ומדעים וכיזמית בפרויקטים חדשניים של חינוך למדעים וסייבר. מיכל ויאיר שניהם רואים בחינוך ילדיהם וילדים אחרים לתחומים אלה מטרה חשובה עבורם.

הוצאת ארגמן של חברת אינפומנסרז מנוהלת על ידי האח והאחות אביעד וחמוטל בן-דב. ההוצאה נוסדה על מנת להביא לקהל ספרים המקדמים תחומים שפחות נפוצים על מדף הספרים הישראלי לילדים - חשיבה מדעית, שוויון מגדרי, פיתוח דמיון - והכל על ידי ההנאה שבקריאה ובחוויה.

הוצאת ארגמן כבר משווקת בימים אלה את סדרת הספרים "עיניים פקוחות למדע" ו"נשים במדע" העוסקות בנשים מדעניות וסיפורן. 

הוצאת סדרת הספרים "התאומים הסקרנים" לאור בהוצאת ארגמן הוא שילוב מתבקש של מטרות הסופרים וההוצאה החופפות – הנגשת עולם המדע לילדות וילדים צעירים דרך סיפור ועשייה.


היעדים שלנו שאפתניים אך אפשריים! - אנחנו רוצים לחלק לך ולהשיק את הספרים ברחבי הארץ קצת לפני החופש הגדול (יולי 2018).

התחלנו את הפרויקט במימון עצמי שלנו עבור התרגום, העריכה הלשונית והעריכה הגרפית, אבל אנחנו זקוקים לך בשביל להשלים את הפרויקט ולהתחיל הדפסה בהקדם האפשרי.

התקציב שלנו מתחלק באופן הבא: בראש ובראשונה את הספרים עצמם!

ניתן לתמוך ולקבל את אחד מספרי "התאומים הסקרנים" במחיר השקה של 60 ש"ח (במקום 68 ש"ח) או את כל שלושת הספרים ב-150 ש"ח בלבד.

ניתן לרכוש גם ספרים אחרים מהוצאת ארגמן ("עיניים פקוחות למדע" ונשים במדע") בתעריפים מיוחדים לקמפיין, לתרום ספרים לגני ילדים, בתי ספר, מתנ"סים ומחלקות ילדים בבתי חולים, לרכוש את ערכת חיידקי המחמד מבית "דע בקופסה" (למידע נוסף על "דע בקופסה" ראו בפרק השאלות הנוספות בסוף העמוד) או לצאת לסיור משפחתי במוזיאון בלומפילד למדע בירושלים.למה בעצם מימון המון?

ראשית, הקמפיין הזה עוזר לנו להגיע אליך - לכל אחד ואחת שרוצים ורוצות להיות חלק פעיל בשינוי ויצירת קהילה הדוחפת לחינוך מדעי ועידוד שוויון מגדרי בחינוך. שנית, ולא פחות חשוב, על מנת להוציא את הספרים בעברית ולהפיצם בחנויות, כדי שנוכל להגיע לכל בית בישראל עם המסר שלנו, יש צורך בתרגום, התאמה גרפית (ימין לשמאל) וכמובן דפוס - וכל אלו דורשים מימון רב. כדי להצליח להגיע ליעדים אלו אנחנו זקוקים לתמיכה שלך!

מה יש בספרים האלה? אלה ספרי מדע או סיפורים או... מה בדיוק?

ספרי התאומים הסקרנים הם בראש ובראשונה ספרים עלילתיים המתאימים לשעת סיפור או הקראה לפני השינה עם הילדים. הספרים גם מנוקדים ניקוד מלא, כך שהם מתאימים לראשית קריאה. בנוסף לסיפור המהנה של הרפתקאות התאומים דניאל ועלמה, כל ספר כולל בתוכו הנחיות מפורטות לעריכת ניסוי אחד שמתקשר עם נושא הספר, וכן ניתן ההסבר המדעי לתופעות שהניסוי מדגים. בצורה זו הספרים מהווים גם סיפור קריאה וגם ספר מדעי באחד! 

אלה יהיו ספרים או חוברות? זה לא ברור מהסרטון... 

"התאומים הסקרנים" יודפסו כשלושה ספרי ילדים, בכריכה קשה, בהדפסה בצבע מלא על נייר כרומו. אבל יש לך עיניים חדות! בסרטון השתמשנו בדפי דוגמה מהספר שתרגמנו והדפסנו במיוחד לסרטון... ;)

מה היא קופסת חיידקי המחמד?

דע בקופסה היא חברה המנוהלת על ידי רעות רן, מפתחת קופסאות מדע לילדים. הקופסאות מגיעות בנושאים שונים, ובכל קופסה יש גם סקירה היסטורית, גם פירוט מדעי וגם הוראות, כלים וחומרים למגוון רחב של ניסויים בצורה המאפשרת לעשות בבית ניסויים שלאו דווקא אפשר לעשות בכל בית. ערכת חיידקי המחמד כוללת מטושים, צלחות פטרי, מצעים וכל מה שצריך כדי לדגום משטחים שונים בסביבה שלנו (כולל אותנו!) ולראות אילו חיידקים ניתן לגדל שחיו על גבי אותם משטחים. פעילות מדעית מהנה לילדים (ומבוגרים) כאחד! 

החופש הגדול זה אוטוטו… אתם בטוחים שתצליחו לספק לי את התמורות בזמן?

הוצאת ארגמן וחברת אינפורמנסרז כבר הובילו שני קמפיינים של מימון המונים מוצלחים בעבר (נדל"ן בקטן ועיניים פקוחות למדע), עמדו במטרות הייצור וסיפקו את התמורות לתומכים ולתומכות במסגרת הזמן שהובטחה. הניסיון שלהם בעולם הקמפיינים מסב לנו שקט בנוגע לקמפיין - ובא לערוב לכך גם מבחינתך. מעבר לכך, ספרי הסדרה כבר תורגמו, נערכו לשונית, וכעת נמצאים בתהליך הגרפיקה וההכנה לדפוס. אם הקמפיין יסתיים בהצלחה, הספרים ירדו לדפוס כבר במאי 2018 ויחולקו לתומכים ביוני 2018, כך שאנו שקטים שהם יגיעו אליך עד יולי-אוגוסט 2018, כלומר במהלך החופשה, לכל המאוחר.

האם אוכל להוסיף ספרים לתמורה שלי?

בהחלט כן! בכל אחת ממדרגות התמיכה ניתן לקבל את ספרי "התאומים הסקרנים" באנגלית - The Exploring Twins (בתוספת של 20 ש"ח לספר במקום 10$) או עותקים נוספים מספרי "התאומים הסקרנים" בעברית (50 ש"ח עבור כל ספר). אפשר גם להוסיף את הספר נשים במדע (75 ש"ח במקום 84 ש"ח). שימו לב: יש לציין בהערות שהתוספת מיועדת למוצרים נוספים אחרת לא נדע ונסיק שהכול נובע מאהבה גדולה למטרה ולקמפיין שלנו! אם שכחת לציין זאת בהערה אפשר גם לעדכן אותנו בעמוד הפייסבוק או בדוא"ל argaman@theinfomancers.com.

האם ניתן לקבל יותר מתמורה אחת, או להוסיף סכום לתמורה?

בהחלט! הדסטארט מאפשרים לתמוך בכמה מדרגות תמורה וכן להוסיף לתמורה סכום כראות עיניך. כל סכום יעזור לקדם אותנו למטרה. אם ברצונך להחליף תמורה באחרת, ניתן לפנות לשירות התמיכה של הדסטארט ולבקש לבטל את התמיכה ולתמוך באחת אחרת. בכל שאלה ניתן לפנות אלינו בעמוד הפייסבוק או בדוא"ל argaman@theinfomancers.com.

חשוב: לא ניתן לשנות סכום לאחר אישור התמורה. לא ניתן לבטל או לשנות תמורות לאחר סיום הקמפיין.

האם ניתן לשלוח תמורות לחו"ל?

בוודאי! אפשר לשלוח את התמורות לכתובת לחו"ל, בתיאום מראש. לצורך כך יש לשלוח דוא"ל להוצאת ארגמן בדוא"ל argaman@theinfomancers.com. משלוח לחו"ל עשוי לדרוש תוספת תשלום לכיסוי הוצאות המשלוח.

ואם יש לי שאלות נוספות?

אפשר לפנות אלינו תמיד בעמוד הפייסבוק שלנו ובדוא"ל argaman@theinfomancers.com.