כל הפרויקטים
בנטו - פשוט לשחק באוכל
הפרויקט של
ניבה קרן אור
ספר חדש לילדים, הורים ובני נוער- הדרכה מפורטת לשיטה היפנית להכנת אוכל בריא וטעים ולזמן משפחתי מחוץ למסכים, של כייף ויחד! הצטרפו אלינו!
103%
82,716
מתוך 80,000
0
נותרו
193
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 29/05/2018

נעים להכיר! 

אנחנו קארן וניבה, ואנחנו מזמינות אתכם לקחת חלק ביצירת הספר שהולך להיות הלהיט של שנת הלימודים הבאה: ״בנטו - פשוט לשחק באוכל״!
רכשו ממנו עותק כבר עכשיו, במחיר מיוחד , תהיו הראשונים לקבל אותו (כבר במהלך אוגוסט שנה זו!) ותיהנו מתמורות מעניינות ושוות!  

בזכותכם, נוכל להוציא לאור את הספר הזה: ספר חווייתי שיאפשר לכל אחד מכם - ילדים, הורים, בני נוער - להתלהב בטירוף מאוכל בריא, טרי, יפה וקאוואי!

בנטו זו השיטה היפנית לאוכל בריא שילדים ממש אוהבים!
ולא צריך להיות מאסטרים במטבח: 
כל השלבים מצולמים, קלים ופשוטים להכנה - אפילו הילדים יוכלו להכין לבד! 


מי אנחנו:

אותי, ניבה קרן-אור, אתם מכירים מהעונה האחרונה של מאסטרשף, או מערוץ הבנטו שיש לי ביוטיוב ("בתוך הקופסה") בו אני מפרסמת הדרכות מצולמות לאלפי מנויים פעמיים בשבוע במשך שלוש השנים האחרונות.  

אני, קארן דברן ג'ונסוןמעצבת גרפית ואמנית (בעלת העסק "סטודיו קארן" למיתוג, איור ועיצוב תדמית). היצירות של ניבה הן השראה מקסימה בעיניי ולכן פניתי אליה בהצעה להפיק פרוייקט משותף:  הספר "בנטו - פשוט לשחק באוכל". 

אנחנו רוצות להציע לכם להיות חלק מיצירת הספר המיוחד הזה, על ידי תמיכתכם. התמורות מגניבות לחלוטין והתמורה הגדולה ביותר? אוכל בריא בקלות ובכיף, זמן משפחתי מחוץ למסכים, היכרות עם תרבות מרתקת - והרבה זכרונות טעימים.


על הפרוייקט: 

ניבה: 
איך להפוך עגבניה לדג מקסים- בקלות! 
איך להפוך כדור אורז  לארנבת חמודה- בקלות! 
איך להפוך ביצה קשה לצורת עכבר- בקלות! 

לפני שבע שנים פגשתי לראשונה את קופסת האוכל היפנית הזו, בֶּנְטוֹ. בזכות השיטה היפנית להכנת ארוחות לבית הספר, הצלחתי להשיב את ילדיי לאכילה בריאה ומאוזנת. 

מאז לקחתי על עצמי להפיץ את הרעיון לאלפי משפחות נוספות בישראל: בלימוד רזי הבנטו אני משלבת בין המטבח והטמפרמנט הישראלי לבין הטעמים והדגשים מיפן, בשיטות שמפשטות תהליכים ומנגישות אותם לכל אחד.
צעד אחר צעד- יוצרים דמויות באוכל בריא.
גם ילדים יוכלו ליצור לעצמם עולם יצירתי בריא ויפה- בקלות ובהנאה.

קארן: 
את כל השיטות האלה, אספנו למדריך שהוא חוויה: בספר תמצאו הדרכות ברורות, ממש צעד אחר צעד - להכנת ארוחות בריאות, טעימות ויפייפיות. יצרתי עבור הספר עיצוב ברמת גימור גבוהה ואיכותית, בהשראת אסתטיקה יפנית מדוייקת ונעימה ובשילוב הצילומים המופלאים של סיגל בלייר-גת.


רגע... אבל מה זה בֶּנְטוֹ

בֶּנְטוֹ היא מילה יפנית המתארת ארוחת "טייק אאוט" המוגשת בתוך קופסה. הרבה פעמים קוראים לאותה ארוחה גם "אובנטו". תוספת ה"או" בתחילת המילה אובנטו - מספקת האדרה ומעניקה כבוד למזון. ואכן, ביפן יש הרבה כבוד. 

בנטו היא לא ״סתם״ קופסת אוכל. ישנם ארבעה כללי אצבע בסיסיים שחיוניים להכנתה:

כלל ראשון: חלוקה לפי יחס מוגדר

חלוקת הבנטו לפי היחסים המוגדרים במסורת היפנית, מסייעת בהרכבת ארוחה מאוזנת, בריאה, וגם יפה ומגוונת. לצורך כך אנחנו מחלקים את הקופסה לשלושה סוגי מזון עיקריים: פחמימות, חלבונים וירקות שהיחסים בה הם: 3:2:1 (3 חלקים פחמימה, 2 חלקי ירקות, 1 חלק חלבון).  

כלל שני: צבעוניות

כשאתם מחליטים אלו מאכילים יכנסו לקופסת הבנטו, נסו לבחור במאכלים בעלי צבעים עזים וניגודיים זה לזה. בכל בנטו צריכים להיות לפחות חמישה צבעים שונים. הרבה מהצבעוניות של קופסת הבנטו מגיעה מהירקות - השתמשו בהם!

כלל שלישי: אוכל חתוך קטן

שילוב אוכל ״קטן״ (כמו עגבניות שרי, תירס גמדי, אפונה, אדממה) או אוכל שחתוך לפיסות קטנות - תורם מאוד לאסתטיקה של הבנטו, מסייע באכילה אטית ובריאה, ועוזר להכניס יותר אוכל בפחות מקום.

כלל רביעי: לארוז את האוכל בצפיפות

חשוב מאוד לארוז את האוכל באופן הדוק כדי למנוע תזוזה שלו בקופסה. אין כל טעם להשקיע בסידור אסתטי וקישוט - אם הקישוט יתקלקל בטלטולי הדרך - מה גם שזה ממש לא מעורר תיאבון לפתוח קופסת בנטו "מבולגנת", בה כל המאכלים התערבבו זה בזה. אריזה צפופה של המאכלים - היא הסוד והיסוד לשמירה על קופסה נאה ומסודרת. אם נשארים לכם חללים בין המזונות - מלאו אותם בירקות קטנים, עד שהכל יצופף כראוי.

הספר כולל מתכונים בסיסיים שיתאימו ל"משחק באוכל". בנוסף למתכונים, הספר כולל הדרכות ליצירת צורות חמודות ויפות מכל אבות המזון - החיוכים מובטחים!כתבו עלינו ב y.net
 https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5247862,00.html#autoplay

כתבו עלינו ב y.net


מה *הם* אמרו על הבנטו שלי? https://www.youtube.com/watch?v=xlCnxCg0k7Q

מה *הם* אמרו על הבנטו שלי


בתכנית הבוקר של פאולה וליאון בערוץ 12 בתאריך 3/5/18:


קישור לתכנית הבוקר ״פותחים יום״ בה ניבה התארחה ב7/8/18

______________________________________

ֿתשובות לשאלות שבטח תרצו לשאול:

* הספר צפוי לצאת לאור באוגוסט 2018

* אנחנו כבר בחצי הדרך, אבל הספר ייצא אך ורק בזכות גיוס מוצלח בהדסטארט

* הספר מעוצב ברמת גימור גבוהה ויודפס בכריכה קשה על נייר איכותי

* הספר צמחוני וללא מוצרי חלב (פרווה)

* גם טבעונים יהנו מעשרות הדרכות ומתכונים. מעל 70% מהמתכונים וההדרכות אינם מכילים ביצים או מציעים חלופה חלבונית טבעונית בריאה וטעימה במקום הביצים (המתכונים כאמור לא מכילים מוצרי חלב)

* מעל 65% מההדרכות והמתכונים בספר יתאימו מאוד גם לרגישים לגלוטן

צוות הספר: 

הפקה, מתכונים והדרכות - ניבה קרן-אור  ״בתוך הקופסה - בנטו יפני ישראלי״
עיצוב הספר, סטיילינג לצילומים והפקה - קארן דברן ג'ונסון ״סטודיו קארן - עיצוב, מיתוג ואיור״
צילומים לספר - סיגל בלייר-גת
עריכה לשונית - לימור זכריה אידלמן
צילום הסרטון להדסטארט - 
ליאורה זייתון סטודיו ״דה ז׳ה וו״ 


_______


אנחנו יודעות שלא כולם מתעניינים בבישול או בספרים,
אז הוספנו אפשרויות תמיכה חדשות, כדי שכל אחד מכם יוכל למצוא משהו שמדבר אליו - יש חולצות, בובות ואיורים, סדנאות, הפעלות לימי הולדת ועוד דברים מגניבים לגמרי:חולצת אוניגירי, עיצוב מקורי של קארן דברן ג׳ונסון ב-55 ש״ח:


ציור בהזמנה אישית בסגנון "צ'יבי". האמנית קארן דברן ג׳ונסון תאייר אתכם או את יקירכם ישירות על נייר איכותי, בעפרון, צבעי אקריליק ועטי שרטוט. גודל האיורים הוא 21*15 ס"מ והם ישלחו בדואר לתומכים בפרוייקט, ארוזים עם קרטון קשיח ועטופים בצלופן שקוף. 110 ש״ח בלבד. 


בנטו בדמותך: קופסת בנטו וינטאג׳ יקרתית ובתוכה ארוחת בנטו טעימה שניבה קרן אור תעצב בדמותך (או בדמות מי מיקירך), עם אוכל לפי טעמך! 


שלוש חבילות מדהימות של מעל 25 חטיפים וממתקים שמגיעים היישר מיפן, באדיבות ״הדאגאשיה״ - חנות ממתקים יפניים און-ליין חדשה בישראל (ההפתעה: המשלוח עלינו! )  https://dagashiya.co.il/shop/sweets-me

כשמתכננים את קופסאות האוכל שבוע מראש, זה הופך את המטרה שלנו למעשית גם בשבועות הכי שגרתיים ומלאי עשייה! לוח תכנון שהוא למעשה לוח מחיק על מגנט ענק שיעזור לכם במשימה. הלוח בעיצובה של קארן דברן ג׳ונסון 


זוג גלויות רקומות של האמנית עדינה מזרחי ב-28 שח כולל משלוח


עמדת איפור ליומולדת עם המאפרת לובה ויטנר , שעתיים ב-680 ש״ח בלבד


איפור בטן הריון *זוגי* (לשתי אחיות/ חברות!) + מיני בוק , עם המאפרת דבי מן  ב- 1200 ש״ח


סדנה קבוצתית (7 אנשים/נוער) להדפסת חולצות בפריזר פייפר- כולל החולצות(!) עם ד״ר מתן ניניו  ב-1000 ש״ח בלבד!