כל הפרויקטים
תרגול קרבן פסח תשע"ח
הפרויקט של
מטה ארגוני המקדש
הכיסופים הגדולים לזבח הפסח הולכים ומתעצמים משנה לשנה. בתמיכתכם נעצים את התירגול לחוויית כיסופים מרשימה שתקדם ותזניק את שיבת המקדש בצעד נוסף.
101%
60,767
מתוך 60,000
0
נותרו
250
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 05/04/2018

בזכותם של נחשונים קמים המיזמים החלוציים. גם שיבת המקדש עומדת על החלוצים שתומכים ועושים את תירגולי העבודות במקדש, אשר הולכים וצומחים משנה לשנה וזוכים כבר לתמיכה ולהשתתפות אלפים ובראשם גדולי הרבנים מהשורה הראשונה. קחו עכשיו חלק. תימכו בתירגולי המקדש. ותהיו שותפים למהפך המקדשי בישראל.במטה ארגוני המקדש מזמינים אתכם לתמוך בפרוייקט הדגל השנתי של הכיסופים למקדש. קחו חלק בהפקת תירגול זבח הפסח המרכזי, שנערך ברוב עם, בראשות גדולי הרבנים. (כפי שתוכלו לצפות בסרטון המצורף כאן בהמשך).

הר הבית בידינו כבר 50 שנה ואנו משתדלים לעשות הכל בכדי להתקדם למימוש וקיום מצוות זבח הפסח במקום המיועד לו. מכלול תירגולי המקדש הם ענף מרכזי בפעילות מטה ארגוני המקדש. לחינוך, לימוד ותירגול חיי המקדש, וקריאת כיוון לבניינו.

באמצעות תמיכתכם כאן בהדסטארט נשדרג השנה את מעמד הכיסופים המרכזי, בצעד נוסף אל המקום אשר בחר השם. נקיים את מעמד התירגול בשדרוג משמעותי ומפואר. תוך הפקת לקחים מן התירגולים הקודמים, כראוי וכיאה למצווה החשובה.

זו גם הזדמנות טובה עבורכם לרכישת מנוי על כזית בקרבן פסח שיישחט למענכם, אם הממשלה תאפשר. כל תומכי ההדסטארט שלנו מקבלים כתשורה מנוי לכזית בקרבן הפסח כאמור. אפשר להכפיל את התמיכות ולזכות בכזיתות נוספות, לעצמכם, לבני משפחותיכם. בנוסף אפשר לבחור עוד רבים ממגוון התשורות הניתנות כאן כתודה לתמיכתם בתירגול.

בינתיים, עד שיאושר לקיים את מצוות זבח הפסח בהר הקודש כהלכתו, הפך כבר י' בניסן ליום חגיגי לאלפים המשתתפים בו מדי שנה בתירגול קרבן פסח מקדים. בגעגועים ובכיסופים, בקריאה ובדרישה, בתירגול ממשי ובהתכוננות מעשית לרגע שהממשלה תאפשר להקריב את זבח הפסח כהלכתו, במועדו ובמקומו בהר הבית.


צפו בסרטון דברי הרבנים בתירגול קרבן הפסח ועליו:


אז גם השנה יתקיים התירגול בעשור לחודש הראשון י' בניסן, באתר (זאת עדיין הפתעה... שתעודכן בימים הקרובים). והנכם מוזמנים לקחת חלק ולתמוך במעמד הכיסופים בכל סכום שתוכלו. 

נוכח גידול הציבור אנו מבקשים להדר ולפאר את המעמד כראוי ויאות למצווה החשובה ולמשתתפים הרבים. לקיימו באתר רחב ידיים צמוד ככל הניתן להר הבית. ומקווים בעזרת התמיכה הנדיבה שלכם נצליח לקדם ולהוסיף, לשפר ולקיים אירוע מושלם.

בנוסף, כאמור, אתם מוזמנים גם להתמנות כבר היום על כבש לקרבן פסח אמיתי. זו תשורה שניתנת לכם בכל תמיכה במיזם. כך יהיה לכם חלק בכבש שאינו בעל מום, שתוכלו להקריב אותו עוד השנה בי"ד בניסן כהלכתו, אם הממשלה לא תמנע זאת.

.

עוד קצת על התרגול 'על חי' של הקרבת קרבן הפסח

אירוע תרגול קרבן הפסח נועד לעורר מחדש את הגעגוע. בכל הגלויות הזכרנו לעצמנו תמיד שסדר הפסח הנוכחי עם הכרפס, החרוסת, החסה והמצות, הוא סדר חסר, זיכרון בלבד לפסח האמיתי. והנה, שבנו לארצנו, והגיע הזמן לתת ביטוי ממשי לכמיהת הדורות לראות את הבית על מכונו. כל יהודי מזכיר שלוש פעמים ביום בתפילת הא-ל את שאיפתו בעניין המקום הקדוש ביותר לעם היהודי. האירוע נועד להחיות מחדש את הזיכרון העולה מן המלים העתיקות ולנפוח בו נשמה. להחיות את המלים, את הצבעים, את הריחות שאבדו לנו זה אלפיים שנה. לאפשר הצצה, סדק צר, חלון הזדמנויות, לחוויה היהודית העתיקה.

ב"ה הציבור שמשתתף באירוע הולך וגודל משנה לשנה מזכים אותנו בהתעצמות והגדלת המעמד המרגש. אנחנו מזמינים אתכם לתמוך ולהיות שותפים בתרגול קרבן הפסח הגדול ביותר שחוויתם, תבחרו את אחת התשורות בצד שמאל, ויחד נקדם את החלום למציאות.

* איסוף התשורות

את כל התשורות תוכלו לאסוף במעמד התירגול, או לחילופין, במשרדי המדרשה לידע המקדש, ברחוב יפו 234 ירושלים, עד חג השבועות. (ניתן לאסוף שם גם תשורות של שנים קודמות שלא הגיעו ליעדן). אם אתם מעוניינים שהתשורות יישלחו אליכם בדואר, לכתובת שתציינו, ציינו זאת בהערות לתמיכתכם.  

.

האזינו לשיעורו של הרב שמואל אליהו על הרלוונטיות של מצוות זבח הפסח בדורנו:


צפו (והפיצו) סרטון קריאה להדסטארט התירגול:

תמונות תרגול קרבן הפסח משנים קודמות. (ותודה לצלם אדם פרופ).

.

‎‎‎

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.