כל הפרויקטים
ירושלים האחרת
הפרויקט של
עמית פוני קרוניש
אני מזמין אתכם לתמוך בהוצאת ספרי "ירושלים האחרת".שימו את הקלישאות בצד ובואו לחשוב אחרת על ירושלים, על אתגריה, קשייה וההזדמנויות שהיא מציעה.
101%
39,267
מתוך 39,000
0
נותרו
333
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 13/05/2018

אני מזמין אתכם לקחת לקחת חלק בהוצאת הספר שלי לאור! 

 

מי אני?  

שלום, אני עמית פוני-קרוניש. יליד ותושב ירושלים, נשוי לאריאלה ואב לשלוש בנות.

חי ונושם את העיר הזו מיום שאני זוכר את עצמי. בשנת 2007 התחלתי לכתוב עליה בבלוג קטן בשם "ירושלים האחרת" ובו שיתפתי את הקוראים במחשבות ותובנות שהיו לי על מה שקורה בירושלים. 

בין הכתיבה הזו ובין יום מילואים אחד לשני אני ראש מינהלת התחדשות עירונית בירושלים השייכת לחברה העירונית "מוריה". 


על הספר:

הספר "ירושלים האחרת- מחשבות על עיר" הוא ניסיון לאגד ביחד מחשבות ותובנות שכתבתי לאורך השנים ולהביט על ירושלים והתהליכים המתרחשים בה במבט נטול קלישאות. 

נבדוק איך התקבע הדימוי של ירושלים בחמישים השנים האחרונות ואילו כוחות עיצבו אותו, נשאל את עצמנו מי מנהל את העיר הזו בכלל ולא פחות חשוב- מי מתכנן אותה? ננסה להבין את הגורמים להגירה של צעירים מהעיר, מה אפשר וצריך לעשות כדי להתמודד עם התופעה ועוד.

איך אתם נכנסים לתמונה?

כתב היד הושלם, אושר על ידי הוצאת הספרים וכרגע עובר תיקונים והערות סופיות. השלב הבא הוא להעביר את הספר לעורך ומשם להורידו לדפוס. 

אם אגייס את מלוא הסכום עד ליום ירושלים הקרוב (13.5.2018)  הספר יראה אור בהוצאת "סטימצקי" במהלך הקיץ. 

מוזמנים לבחור מבין מדרגות התמיכה השונות, להבטיח לעצמכם עותק מהספר כבר עכשיו ולהיות שותפים שלי בהגשמת חלום אישי ובבנייה של ירושלים טובה יותר. 

תודה רבה, 

עמית. 


מתוך הספר: 

בחצי המאה האחרונה עברה ירושלים 2.5 אינתיפאדות, גל הגירה חיובי, גל הגירה שלילי, מאבקים חברתיים,  מאבקים סביתייים. מתוך ארבעה ראשי עירייה שכיהנו בחמישים השנים האחרונות שניים הורשעו בבית המשפט על לקיחת שוחד, אחד מהם ריצה מאסר בפועל. מרכז העיר שלה קרס והתאושש, תפיסות תכנון השתנו אחת אחרי השנייה, פרויקטים מגלומניים שורטטו בה, מקצתם הגיע לידי מימוש. שכונות חדשות קמו, אחרות נותרו על הנייר בלבד.

אלו תהליכים שערים אחרות לא חוות גם במאה שלמה.

בשנים האחרונות הולכים וגוברים הקולות המייצגים ירושלים אחרת מזו שהתרגלנו להכיר.  ירושלים בה צומחות תופעות חברתיות מרתקות, מתגבשים זרמים חדשים, חוברות להן קואליציות מפתיעות ועולים בה כוחות חדשים. כל אלו משפיעים על העיר ומשנים את פניה.

ירושלים מעלה סימני שאלה ואתגרים לא פשוטים. האם אנחנו מצליחים להקשיב לשאלות שלה? האם אנחנו מצליחים לענות עליהן?