כל הפרויקטים
"לנצח גדעון"
הפרויקט של
גולני גדוד 13 - עמותת גדעון
אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בהקמת כנס לציון 70 שנה להיווסדו של גדוד 13 בחטיבת גולני !
104%
103,762
מתוך 100,000
0
נותרו
219
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 30/04/2018

גולני הוא לא רק שלנו הוא של כל עם ישראל !!

רק בזכות התמיכה של כולם זה יקרה..!!!

לרגל 70 שנה להקמת הגדוד והרצון העז להנציח את מורשתו המפוארת של גדוד 13 של גולני, מיום הקמתו, כאבן מיסודות הקמת מדינת ישראל.

והרצון לשמירה על הזיכרון של השכול.

אנו יוצאים בקול קורא "לנצח גדעון" מבצע שמטרתו 

אירוע וערב שיציין 70 להקמת גדוד גדעון.

 

חברים יקרים!

לשם כך אנחנו צריכים את תמיכתכם איתנו, אחיי הגולנצ'יקים וחברים !לנו כעמותה המורשת וההנצחה שזורים זה בזה ומלווים אותנו יום יום שעה שעה. 


בזכות תמיכתכם, האירוע 70 שנה להיווסדו של גדוד גדעון, בחטיבת גולני יתקיים

ביום ב’ י”א אב תשע”ח 23 ביולי 2018. 

אמפי פארק רעננה 


מוזמנים לאירוע:

משפחות השכול, בוגרי/ות  וידידיי הגדוד לדורותיו, הגדוד הסדיר 

כבוד ראש המטה הכללי גדי איזנקוט - מג"ד גדוד 13 בשנים 1988 - 1990

מפקדי גדוד גדעון לדורותיו

אין אנו רוצים וצריכים להתלכד רק בעת צרה או מלחמה, אלא לתת ולשמר גם את השגרה האינטנסיבית ולהמשיך להעניק גם לאלה שפעלו וממשיכים לפעול גם אם הדברים לא עולים לכותרות ביום יום.


אנחנו קוראים ומבקשים ממכם באופן אישי, מעורבותכם חשובה לגדוד, לבוגריו ולנו.

עמותת גדוד גדעון

  • מאז הקמת העמותה במהלך מבצע "צוק איתן", בעת שעם ישראל נצבט כולו לנוכח האירועים אותו חווה גדוד 13 בקרב בסג'עיה, כול עם ישראל הזיל דמעה על כול סיפור אישי מאחורי כול חייל וחייל, כול מה שרצו כולם זה לחבק ולחזק את חיילי גולני וחיילי גדוד 13 בכול דרך אפשרית ולקחת חלק בנתינה אל מול אלה שנתנו, הקריבו ואלו שעוד נותנים, אך הייתה חסרה הפלטפורמה לכך = עמותה.


  • במהלך החיבוק החם הזה, עת התקבצו בוגרות ובוגרי הגדוד הזה עלו אירועים, סיפורי קרבות שלא סופרו מעולם, נפגשו אנשים שלא ראו אחד את השני עשורים ועלה צורך עז למסד ולהוציא את גולני שבלב ובראש לעשייה של ביחד, להנצחה, למורשת ולנתינה לבוגרי הגדוד.


  • שם נפל הגורל והוחלט על הקמת העמותה, עמותה שתיצור המשכיות לגל האהבה שהתפרץ באותם ימים, צוות מדהים של בוגרות ובוגרי הגדוד ומשפחות חיילים הרים את הכפפה ויצר בפרק זמן קצר עמותה מדהימה שהביאה לתוצרים ותוצאות מדהימות ואט אט יבנה יכולת ליצירת תלכיד לעדכונים של פעילויות שלא הצליחו להגיע לבוגרים כגון אזכרות, מפגשי מורשת, עצרות ועוד פעילויות שיוכלו לשמר את מורשת ההוי, האתוס והמיתוס של הגדוד המפואר, וכול זאת על בסיס היכולות שבנתה העמותה בזמן הקצר לפעילותה.


  • רוצים אנו כולנו יחד לספר את מורשתו של הגדוד מקום המדינה עד ימינו אנו דרך המלחמות, המבצעים ,האימונים ,מסעות, תרגילים ואימונים האתגרים שהתמודדנו בהם יחד הרוח המפעמת בכולנו. של עשייה והקרבה למען מטרה נעלה ביותר של קיום עם ומדינה. והתובנה שהצלחה היא דרך ולא רק מטרה


  • יעדי העמותה מתמקדים בחיזוק הקשר בין בוגרי ובוגרות הגדוד לדורותיו, בניית ארכיון מורשת הגדוד


  • הנצחת חללי הגדוד וחיזוק הקשר בין בוגרי הגדוד לאהבת העם והארץ.


  • כמו כן למען העתיד מתמקדת העמותה בהענקת מלגות לימודים ולמצוינות "פרויקט ג"ל - גולני להייטק" לבוגרי החטיבה, פרויקט שהתחיל כגדעון להייטק, במהרה הפכה התכנית לנחלת כלל החטיבה החומה. ושינתה את שמה לגולני להיי-טק. 


  •  שמירת המורשת והנצחת הנופלים


  • אני קורא ומבקש ממכם באופן אישי, מעורבותכם חשובה לגדוד, לבוגריו ולנו.
  בהצדע ובכבוד רב

בשם חבריי

עמותת גדוד גדעון