אליק בליק
הפרויקט של
שלי מורנו ושימרית ידין
הצגה מוסיקלית ללא מילים המגוללת מערכת יחסים בין אבא לבנו החיים בתוך עיר מונוטונית ואפורה. כשיום אחד פוגשים השניים במופע רחוב שמשנה את חייהם.
101%
30,235
מתוך 30,000
0
נותרו
111
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 27/03/2018

היי תומכים יקרים :)

אנחנו, שימרית ידין ושלי מורנו, יוצרות צעירות  

מזמינות אתכם הורים וילדים לקחת חלק ולתמוך בהצגת הילדים 

הקסומה שלנו  ׳אליק בליק׳  

כדי שתוכל לעלות בשלמותה בפסטיבל חיפה להצגות ילדים 2018 

 

ההצגה 'אליק בליק היא עיבוד לסרט האנימציה  "ALIKE "  הצגת תנועה ליצנית, מצחיקה ומרגשת המגוללת מערכת יחסים עדינה של אב ובן החיים בעיר אפורה ללא הפסקה.  לפתע, לתוך שגרת יומם הסדורה והמכנית מופיעה בלב העיר הגדולה, כיכר צבעונית עם גברת עץ אדומה ונגן כינור, החושפים בפניהם קסם של יצירה.  השניים שובים את ליבו של הילד שמנסה למשוך את אביו שוב ושוב אל אותה כיכר צבעונית בעוד האב המסור לרוטינה יומיומית ואפורה, מתקשה לפרום הרגלים

לפני מספר חודשים, הגשנו הצעה להצגה זו בפסטיבל הבינלאומי להצגות לילדים בחיפה ולשמחתנו הרבה  התקבלנו. בינואר האחרון, התחלנו לעבוד על ההצגה ומהר מאוד הבנו שאנחנו רוצות לחבור לשפת הילדים. דרך תנועה, מוסיקה ודמיון ללא גבולות. לדבר איתם דרך החושים.  

שימרית ידין- (עיבוד וכתיבה):

"כאשר נתקלתי בסרטון האנימציה ׳alike׳ לראשונה, הייתי אמא טרייה בתחילת דרכי. האמנתי שאהיה הורה ליברלי, רגיש ופתוח, זמינה לקבל ולהכיל את כל צבעי אישיותו שבני מביא אל העולם, אך כאשר צפיתי בסרט לראשונה, הבנתי שלמרות המודעות, הפתיחות וההקשבה שחשבתי שקיימת בי, מבלי לשים לב, אני נופלת לתנועת העדר - עושה כי צריך. עושה כי כולם עושים, כי כך בטוח יותר. שוכחת להביט בפרטים הקטנים, שוכחת שהילד שלי הוא אינדיבידואל בעולם. ׳אמא על בטריות׳ הקשובה לרעשי רקע. עיני נפקחו והבנתי את גודל המסר והחשיבות שיש בסרטון הזה." 

שלי מורנו- (בימאית ההצגה)

"כשראיתי לראשונה את סרטון האנימציה, נזכרתי בילדה שהייתי. ברצון לפרוץ גבולות ומוסכמות חברתיות. להיות אני כמו שאני.. ואת הקושי שחוויתי אל מול מסגרות, נורמות ומוסכמות חברתיות שלא תמיד ישבו במשוואה אחת עם רצונותיי שלי. דרך הילד בסרטון, הבנתי כמה אני מתגעגעת לילדה הזו. ועד כמה חשוב לי להעביר מסר הלאה אל כל הילדים באשר הם. תהיו אתם, נוכחים, צבעוניים ומיוחדים בכל רגע נתון"

כדי ליצור יצירה כזו, שכרוכה במוזיקה חיה על הבמה עם לחנים מקוריים, כוריאוגרף שיעבוד על תנועה ופנטומימה ועיצוב שישלים את החוויה במלואה אנו זקוקות לשיתוף ועזרה מכם כדי שנוכל למלא את הבמה עבור הילדים בעולם מלא קסם צלילים וצבעים. 

נשמח מאוד ונוקיר תודה מעומק הלב, אם תוכלו להיות שותפים ליצירה, לבחור בתשורה לבחירתכם ולאפשר לנו להעלות את ההצגה מושקעת ומלאת יצירתיות וקסם. 

כך  אנו נוכל להעביר את המסר החשוב הזה לילדים. ובתקווה הם יזכירו לנו, המבוגרים, כמה חשוב שנשמור על הצבע הייחודי של כל אחד ואחת מילדינו.

תודה מכל הלב,

שימרית ושלי :)