בית פתוח למטיילים בהודו
הפרויקט של
בינ״ה: התנועה ליהדות חברתית
בואו לקחת חלק בבית בינ״ה בהודו - מקום מפגש ביתי ללימוד, תרבות וחגים, אשר מציע חוויה ישראלית חילונית ופתוחה.
101%
121,192
מתוך 120,000
0
נותרו
475
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 14/03/2018

 ממשיכים לתמוך בבית פתוח למטיילים

בית ישראלי חילוני ל-6000 מטיילים ומטיילות בשנה

תמכו עכשיו כדי לפתוח אותו מפסח ועד סוכות!


בינ"ה - התנועה ליהדות חברתית, פועלת כבר למעלה משני עשורים להנחלת תרבות יהודית חילונית וחברתית, תוך לקיחת אחריות על חיזוק הזהות היהודית וערכיה.

את בית בינ"ה בהודו הקמנו לפני כשנתיים, כאשר הבנו כי עשרות אלפי צעירות וצעירות אחרי צבא מטיילים מידי שנה בהודו, וזקוקים למקום שיהווה עבורם כתובת לחגים ולחוויה של מפגש והיכרות באווירה ובאופי דומים לבית ממנו הם מגיעים. 

הבית פועל מזה שנתיים ומהווה מקום מפגש ביתי לתרבות ישראלית חילונית ששואבת השראה מטקסטים עבריים ומיהדות פתוחה וחברתית. 

בנוסף לחגים, אנו מקיימים מסגרת שבועית של קבלות שבת והבדלה, סדנאות, שיעורים, הופעות, ערבים פתוחים וערבי לימוד, חלקם בהובלת המטיילים עצמם. בכל שבוע אנו יוצאים למסעות ניקיון התנדבותיים ברחבי הכפר בשיתוף פעולה עם ארגונים מקומיים, מתוך רצון לחיבור אמיתי והדדי עם הקהילה המקומית בה אנו מתארחים.


עכשיו אנחנו זקוקים לעזרתכם! 

כדי להביא את הלימוד והעשייה שלנו לכמה שיותר מטיילים ומטיילות!


אנחנו מזמינים אתכם ואתכן להצטרף אלינו לדרך. ביחד נוכל להבטיח את הפעלת הבית בהודו לעונה שלמה, ואולי אפילו לעונות הבאות!הטיול הגדול כרוך מטבע הדברים בחיפוש עצמי - חיפוש של זהות, אמונה ועוד. הקמנו את הבית במטרה ליצור מרחב פתוח ובטוח למטיילים הישראלים, ומפגש עם היהדות החברתית של בינ״ה - תרבות ומסורת יהודית מתחדשת, ההולכת יד ביד עם עשיית צדק חברתי.


לראשונה, מטיילים לא נאלצים להשאיר את עקרונותיהם בכניסה והם מוזמנים לקחת חלק ביצירת בית יהודי-ישראלי פתוח שבו אפשר להרגיש בנוח עם כל אמונה אישית ודרך חיים.


לראשונה מטיילים ישראלים זוכים בהזדמנות לפגוש, ללמוד ולחוות יהדות חברתית פתוחה וחילונית הדוגלת בצדק חברתי - דרך מפגשי לימוד, סדנאות, קבלות שבת וארוחות שישי שבועיות, ימי עשייה חברתית, חגים, הופעות ואירועים מיוחדים נוספים.


אנו מקיימים פעילות חברתית-קהילתית בשיתוף עם ארגונים ופעילים מקומיים על בסיס שבועי. הפעילות מותאמת לצרכי המקום ונעשית מתוך רצון בשיח הדדי עם הקהילות שאנחנו אורחיהן.הרבה!

במשך שנתיים הפעלנו את הבית בצורה עצמאית לחלוטין, ודאגנו שאלפי מטיילים יוכלו ליהנות מהתוכן והעשייה שאנחנו מציעים בחינם.

במהלך התקופה זכה הבית לסיקור תקשורתי נרחב בטלוויזיה ובעיתונות המקוונת והמודפסת, ביניהם ביקור מיוחד של פבלו רוזנברג וגל תורן בתכנית ׳טיול אחרי צבא׳:


הארץ | מתחברים ליהדות בהודו, ולא בבית חב"ד: בית בינ״ה בהודו מאפשר למטיילים הישראלים להתחבר ליהדותם גם באופן חילוני ופלורליסטי.


ynet | הודו לשֵם


כאן | כאב של לוחמים: עיבוד חוויות לחימה בבית בינ״ה בהודו
הפעלת הבית לעונה מלאה כרוכה בהרבה עלויות, הכוללות טיסות, ציוד, שכירות ואחזקת השטח, קניית מצרכים לארוחות המשותפות, ועוד.

עד היום בחרנו בדרך פתוחה ומזמינת אורחים, וכלל הפעילות מומנו על ידי בינ״ה - התנועה ליהדות חברתית, ובזכות תמיכתם של שותפים רבים.


עכשיו אנחנו מזמינים אתכם ואתכן להצטרף אלינו לדרך.

בזכות התמיכה שלכם נוכל לפתוח את הבית לעונה מלאה, ולהמשיך ולהביא לאלפי ישראלים וישראליות את הבית להודו!גם תומכים בבית ישראלי, חילוני ופתוח בהודו - וגם מקבלים את אחד הפריטים ההורסים שהחברים ברלבנט הכינו במיוחד עבורכם!

אז למה אתם מחכים?