כל הפרויקטים
ספר מורשת - סיירת אגוז
הפרויקט של
עמותת אגוז
מסע קסום, של למעלה משני עשורים, של מיטב האנשים במדינת ישראל ובצה״ל אשר יצקו בזיעה ודם, מנהיגות ורעות, אומץ לב וחתירה למגע, אהבת אדם והמדינה.
120%
180,010
מתוך 150,000
0
נותרו
524
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 01/05/2018

ENGLISH BELOW

למה ספר?

יחידת אגוז על גלגוליה השונים מימי הקמתה כחוליה פיקודית בשנות ה50 דרך היותה יחידה פיקודית בואכה מלחמת יום הכיפורים סגירתה והקמתה מחדש בראשית שנות ה90 תמיד הייתה בחוד החנית של הלחימה.

היחידה לאורך כול שנותיה היתה מופקדת על הציר העיקרי של פיקוד צפון .משמירה על המוביל הארצי דרך שמירת גבולות הצפון לאורכן- עמק בית שאן, עמק הירדן, רמת הגולן, החרמון וקו לבנון, פעלה בלילות לאורך הקו ,מעבר לקו הגבול,הן  במארבים, מארבים חודרים, מרדפים ופשיטות רכובות ופשיטות רגליות ממוקדות ,וכול זאת למנת לאפשר את השקט והביטחון לתושבים במרחב פיקוד הצפון.

למרות מבצעים עלומים, צל"שים ופיתוח של תורות לחימה ייעודיות- מי שלא שירת ביחידה לא מכיר, לא יודע והמקום של היחידה ולוחמיה נפקד מספרי ההיסטוריה.

אנו מאמינים שבין שאר התפקידים שנטלנו על עצמנו כעמותה, גם הזיכרון הוא אחד מהם. הנצחה של רוח ייחודית, של לוחמים מבצעים ומלחמות.

היחידה הוקמה מחדש כעוף החול על רקע הלחימה ברצועת הביטחון בלבנון. זאת, מתוך צורך אמיתי ליצור יחידת קומנדו אשר תוביל את הלחימה כנגד החיזבאללה בלבנון. ״אנטי גרילה ולוחמה זעירה״ - אלתרו ביצירתיות, הלוחמים והמפקדים הראשונים.

מסע קסום, של למעלה מ50 שנה, של מיטב האנשים במדינת ישראל ובצה״ל אשר יצקו בזיעה ודם, מנהיגות ורעות, אומץ לב וחתירה למגע, אהבת אנשים והמדינה, קוד גנטי משובח של יחידה לוחמת בצה״ל.

ישנו קוו המחבר בן פלוגות הלילה של אורד ווינגיט, ה 101 של אריק שרון, אגוז הישנה ואגוז של סוף שנות ה- 90 - כוחם של מעטים להשפיע על מורל ויכולת של צבא שלם.

לפני למעלה משנה יצאנו למסע נוסף: תיעוד, כתיבת והנצחת המורשת של דור בלחימה. דרך עיניהם של דור ההמשך ביחידה (שנולד, בזמן שאגוז הוקמה מחדש), הבנו שהיינו עסוקים בעשייה וקצת הזנחנו את התיעוד והכתיבה.

בדפי הספר, ננסה לספר, על המורשת שקיבלנו מלוחמי אגוז הישנה, נספר את הסיפור המופלא של אלפי גברים ונשים צעירים, נספר על תצריף אנשים וערכים שהפכו את אגוז למה שהיא. תקוותינו, שדור ההווה והעתיד של המפקדים והלוחמים, יקרא וילמד על פועלם של האבות והאחים הגדולים וייצר בעצמו את דפי ההיסטוריה החדשים, נספר את סיפורה המופלא של יחידה שהגדירה מחדש את ערך הרעות, והדבקות במשימה.

המאמץ, הינו עבודת צוות של רבים וטובים, המשקיעים את זמנם היקר וכישרונם בהתנדבות ואהבה.

על מנת שנצליח להגשים את החלום המשותף הזה אנחנו פונים אליכם להצטרף אלינו ולסייע במימונו.


בשם עמותת אגוז דורות של חיילים, לוחמים ומשפחות הנופלים,

ליקו פרידלר, יו"ר העמותה - בוגר היחידה

אורן אבמן, תא"ל (מיל') - בוגר היחידה

The Egoz Unit has been in the front lines of the IDF since it establishment in 1995. The Unit has fought in every major military campaign the IDF has been involved in, being at the center of the action. The soldiers of the Unit have a long and hard training period to endure before becoming full fledged Unit warriors.

We, as the Units' veterans and Organization believe that telling our story is as just as important as serving our country. Many of the Units' missions earned some of the soldiers and the Unit as a whole medals, and some are still classified. Those who weren't there won't be able to understand what happened. But we want to try to share our stories for all to know and have some idea of the great service to the State of Israel the Unit has done.

We will tell the stories of the hundreds of men and women who each contributed to the legacy of the Unit, and helped make it feel like a great big family. Each soldier helped the Unit as a whole, and accomplish each mission, big and small, by bringing their own set of tools they were brought up with. We hope that the next generations will learn about past missions and Unit members, and what the meaning of comradship and resolve truly is. We also would like to honour the memory of our fallen comrades who gave their life, the ultimate sacrifice in the different Unit missions.

This project is the work of the volunteers of the Units' orginazation, who have been collecting a vast amount of testimonies, documents, pictures, and videos to help acheive our goal.

We kindly request any donation to help the us acheive our goal.

In the name of the Unit, current warriors, veterans, fallen warriors, and families,

Sincerely,

Lico Friedler, Egoz Orginazation CEO - Unit Veteran

Oren Avman, Brigadier-General (Res.) - Unit Veteran


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.