כל הפרויקטים
פוליטיקלי קוראת עולה כיתה
הפרויקט של
פוליטיקלי קוראת
בואו לתמוך בפוליטיקלי קוראת: תקשורת פמיניסטית, עצמאית, מגוונת ולא מתפשרת, ולהשמיע קולות של נשים מכל הארץ.
106%
264,450
מתוך 250,000
0
נותרו
1982
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 03/05/2018

הגענו ליעד! תודה ענקית לכל התומכות והתומכים, אתן ההוכחה ששינוי הוא אפשרי. עוד שלושה ימים לקמפיין ואנחנו קובעות יעד חדש - 300,000 שקל. עיזרו לנו להגיע לשם. כל שקל נוסף יעזור לתקשורת פמיניסטית עצמאית ואיכותית. 

מרימות את הקול שלך - עושות תקשורת פמיניסטית

אנחנו כאן כדי לעזור לנשים למצוא את הקול שלהן ולהרים אותו, שכולם ישמעו. אחרי שנים של עשייה, הצטרפו אלינו להפיכה לעמותה וגוף תקשורת של ממש - עם תחקירי עומק, תוכן מולטי מדיה וגיוס מיטב הכותבות הפמיניסטיות מכל שכבות האוכלוסיה.

מי אנחנו?

כלי תקשורת פמיניסטי שנכתב על ידי נשים, בשביל נשים ומנקודת מבטן. אנחנו מביאות לקדמת הבמה קולות של נשים מכל שכבות האוכלוסייה ומכל המגזרים, כדי להשלים את התמונה שלא קיימת ברוב כלי התקשורת הממוסדים.

מה עשינו ומה עוד נעשה?

הרמנו את הקול עם #יותר_מבוכריס, חשפנו את פרסומי הזנות ב"יד 2", כתבנו תוכן פמיניסטי שהגיע ליותר מחצי מיליון קוראות וקוראים, בנינו אתר מלא בתכנים על ומאת נשים: הוגות, מנהיגות, משוררות, אמניות ,ספורטאיות, מדעניות; הבאנו ביקורת פמיניסטית רדיקלית למיינסטרים. עכשיו פוליטיקלי קוראת עולה כיתה – יחד איתכן. זה מתחיל מפרויקט ההדסטארט הזה שיגייס תקציב ראשוני לפוליטיקלי קוראת – העמותה. בעזרתכן, נעשה עוד יותר: נוכל לעשות תחקירים מעמיקים לאורך זמן, לפרסם מאמרים פורצי דרך, להביא תוכן פמיניסטי לעוד נשים שרוצות לקרוא אותו, בצורה עוד יותר נגישה ונוחה, וגם לשלם לנשים על ייצור התוכן הזה. נוכל לשנות את פני התקשורת בישראל - בעזרתכן.

בארבע השנים שפוליטיקלי קוראת פועלת, ביססנו את עצמנו כאתר תוכן פמיניסטי מוביל. יש לנו מעל ארבעים אלף עוקבות ועוקבים בדף הפייסבוק ואלפי כניסות לאתר בחודש, עם קהילה פעילה ודיונים מרתקים שמתפתחים סביב התכנים שעולים בדף ומגיעים למאות אלפים. האתר שלנו ישתכלל ונוסף לו המון תוכן מרתק. כל שבוע כותבות בפוליטיקלי קוראת עשרות נשים, על מה שמעניין אותן ואותנו, ומביאות קולות נשיים ופמיניסטיים שחסרים כל כך בתקשורת ובמרחב הציבורי.

 

למה צריך את פוליטיקלי קוראת?

אם אתן מרגישות לפעמים שהתקשורת המסחרית לא משמיעה את הקול שלכן, אתן כנראה צודקות. בתקשורת הישראלית, רק 29% מהעיתונאים הן עיתונאיות, והשיעורים נמוכים עוד יותר בתפקידים בכירים ויוקרתיים כמו עורכות ראשיות, ראשות דסק ופרשניות. ככה, קולות של נשים נאלמים ונעלמים, או נשארים בשוליים, לפעמים כמעט כקוריוז.

פוליטיקלי קוראת קמה במטרה לשנות את התמונה הזאת ולאפשר לנשים להרים את הקול שלהן - לכתוב על מה שמעניין אותן ומנקודת מבטן וכך לבנות אלטרנטיבה תקשורתית.

פוליטיקלי קוראת במספרים


איך אנחנו עובדות?

פוליטיקלי אף פעם לא היתה מיזם של אשה אחת, או של קבוצה מצומצמת. היא נולדה בישיבה ב-2013 שהשתתפו בה 40 נשים מדהימות, ביוזמה של ליאן רם. היום אנחנו 18 עורכות עם קבוצת מערכת ובה 2,000 נשים שכולן יכולות להשתתף ולתרום תכנים כל יום. אנחנו רוצות להמשיך ולפתח את המודל הזה של כלי תקשורת פמיניסטי ודמוקרטי. בניתן את זה איתנו ביחד עד עכשיו ואנחנו צריכות אתכן ואתכם כדי להמשיך. בואו להשתתף במהפכה.

 

הכי חשוב: מה נעשה עם הכסף שלך?

מאז תחילת הקמפיין אנחנו נשאלות פעמים רבות למה בחרנו לגייס סכום גדול כל כך של כסף. אנחנו יודעות שמדובר במטרה קשה להשגה וחשוב לנו להסביר מה נעשה בכסף הזה.

בראש ובראשונה אנחנו חייבות להתחיל לשלם לנשים שכותבות ויכתבו עבורנו. נשים נוטות להתנדב יותר מגברים, דבר שהוצג במחקרים רבים. זאת נוסף על כך שמקצועות נשיים מתוגמלים פחות בשוק העבודה וישנה גם העבודה הבלתי מתוגמלת שנשים עושות בזירה הביתית - כמו גידול ילדים וטיפול בבית. לנשים שנמצאות בתחתית הסולם החברתי קשה עוד יותר להתנדב, ואלה הקולות שהיינו רוצות להביא כמה שיותר לפוליטיקלי קוראת, לכן אנחנו רוצות להיות מסוגלות לשלם לנשים על זמנן, כתיבתן וקולן.

250,000 השקלים שאנו מגייסות כעת נועדו להוות את בסיס התקציב שלנו לפעילות של שנה במהלכה נעלה לאוויר אתר תוכן חדש ונעדכן אותו עם תוכן איכותי ומקורי שיכלול טורי דעה, כתבות ותחקירים.

45% מהתקציב יוקדש למימון תוכן איכותי -  אנחנו רוצות להעלות לפחות כתבה מקורית קצרה אחת ביום וכתבה מקורית ארוכה או כתבת תחקיר בלעדית אחת בשבוע.

20% מהתקציב יוקדשו לבנייה ועיצוב של אתר חדש - האתר שלנו נבנה בהתנדבות על ידי מעצבת מוכשרת אבל הוא התיישן ולעיתים לא עונה עוד על צרכי התוכן שלנו. אנחנו רוצות להיות פחות תלויות בפייסבוק, ולספק לכן אתר נעים ונוח לקריאה וגלישה.

20% נוספים יוקדשו למימון שתי חצאי משרות - מנכ"לית ועורכת ראשית.

המנכ״לית תנהל את פעילות האתר והעמותה ותחשוב על שיתופי פעולה שיעזרו לנו להישאר יציבות כלכלית. העורכת הראשית תנהל את צוות הכותבות שלנו, שכיום מונה עשרות נשים ואת צוות העורכות המסורות. היא תחשוב על רעיונות לכתבות תחקיר ודיווחי עומק ותדאג שלא נפספס אירועים חשובים ושנגיב לכל עניין שנוגע וחשוב לנשים בישראל.

15% מהתקציב יוקדשו לתרגום כתבות -  בשלב הראשון נתרגם כתבות לערבית  ובהמשך, לשפות נוספות. אנחנו חושבות שבמדינה כמו ישראל חשוב במיוחד לתרגם את התוכן שלנו לערבית ומאוחר יותר גם לרוסית. אם נוכל נתרגם כתבות גם לאנגלית כדי שקהל רחב בעולם יכיר את המתרחש בזירה הפמיניסטית הישראלית, שהיא ייחודית בעולם.

אנחנו זקוקות לתמיכה היום יותר מתמיד, ומודות לכן על הסיוע האדיר עד היום. בלעדיי הקהל המסור שלנו לא נוכל לעמוד ביעד הגיוס ולכן, אם אתן מבינות את חשיבות נקודת המבט הפמיניסטית בחיי היומיום, אנחנו מבקשות שתתמכו, תפיצו את הבשורה לחבריכן ולכולם ותעזרו לנו להמשיך ולשנות את העולם.


תשורות:

חבילת מוצרים מאויירים מבית This year will be differenr goddamnit, של נעם רבינוביץ'

חבילת מוצרים מבית "למה את חייבת להרוס", של שולמית פרבר

תיק חתולים - הדפס אנחנו יכולות לעשות את זה (קיים גם בעברית)

סט מגנטים חתולים - תקריב

עבודת נייר מקורית של האמנית הדס רשף

דירה בברצלונה

ציור מקורי של שרה קנול גודל 60X73 (מס' 1) / Original painting by Sarah Knol

ציור מקורי של שרה קנול גודל 30X160 (מס' 2) / Original painting by Sarah Knol

ציור מקורי של שרה קנול גודל 50X70 (מס' 3) / Original painting by Sarah Knol

ציור מקורי של שרה קנול גודל 70X100 (מס' 4) / Original painting by Sarah Knol


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.