כל הפרויקטים
כנס מודל או"ם ATIDMUN
הפרויקט של
ברוניסלבה קבקוביץ'
הצטרפו אלינו בארגון כנס MUN בבית ספרנו כך שנוכל לספק לתלמידים רבים מכלל המגזרים חוויה חינוכית מדהימה ומיוחדת.
106%
15,880
מתוך 15,000
0
נותרו
59
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 10/07/2018

*For English version - press on EN button on the left upper side*


בקצרה

מודל האומות המאוחדות הנו ספורט תחרותי שמדמה את מושבו של האו"ם ומתקיים במרכזים חינוכיים בכל רחבי העולם וביניהם בישראל. תיכון עתיד למדעים לוד לוקח חלק בפרויקט ה-MUN כבר כבר למעלה מ15 שנים. לאורך השנים התחום התפתח בקרב תלמידי התיכון והיום אנו מתנדבים ותורמים לקהילות רבות (שדרות, כפר קרע, עיריית לוד, דימונה ואילת). כדי להמשיך להכשיר מנהיגים צעירים - מאות תלמידים ממגזרים שונים אנו זקוקים לעזרתכם ולתמיכתכם. המטרה הבאה שלנו היא לארגן כנס MUN ארצי בקנה מידה גדול, שיקחו בו חלק כ200 תלמידים. כך נוכל להגיע לקהלים נוספים ולהרחיב את מעגל השותפים שלנו.

בחרו תשורה ותמכו בפרויקט וביחד נוכל ליצור כנס איכותי ומהנה יותר עבור כלל התלמידים ברחבי הארץ!


מה זה MUN?

MUN, כלומר Model United Nations, הנו כנס אשר מדמה את פעילותו של האו"ם. הכנס כולל ועדות שונות של האו"ם בנושאים ביטחוניים, פוליטיים, כלכליים-חברתיים והומניטריים. התלמידים משמשים כנציגים של מדינות שונות בכל ועדה.

הכנה לכנס והשתתפות בו דורשים כישורי כתיבה ודיבור גבוהים באנגלית, יישום חשיבה ביקורתית ויצירתית, עבודת צוות ויכולת מנהיגות.

סימולציה עם נבחרת לוד
סימולציה עם נבחרת לוד

בהכנה לכנס, התלמידים מבצעים מחקר על הנושאים של הועדה שלהם, כגון "איסור על נשק כימי וביולוגי במזרח התיכון" או "שימוש בבינה מלאכותית ככוח עבודה". מחקר זה מסייע להם להבין את עמדת המדינה שאותה הם מייצגים בנוגע לנושא. כמו כן, התלמידים מתרגלים את הכללים שלפיהם כל ועדה מתנהלת ולומדים כיצד ליצור שיתוף פעולה עם נציגי מדינות אחרים.

בפרויקט זה, התלמידים מתנסים במורכבות של יחסים בינלאומיים, חוקרים אירועים עכשוויים לעומק ולומדים לייצג השקפת עולם שונה משלהם על בעיות שהן בעלות חשיבות גלובלית. כך, התלמידים מבינים את האופי הדיפלומטי של בעיות בינלאומיות והקשיים הטמונים בפתירתן.

אימון עם נבחרת כפר קרע
אימון עם נבחרת כפר קרע

פועלו של תיכון עתיד למדעים לוד

תיכון עתיד למדעים לוד משתתף בכנס מודל האו"ם של ביה"ס האמריקאי באבן יהודה משנת 2002 ועד היום. תלמידי בית הספר שיחקו תפקיד מרכזי בכל הוועדות ואף זכו 3 פעמים בפרס המשלחת הטובה ביותר, פרס אשר ניתן למשלחת המקצועית והערכית ביותר. בנוסף, בית הספר שלנו קיבל אות הערכה על תרומה לקידום הפרויקט.

בשנת 2016, לראשונה, יצאה משלחת מהתיכון לכנס MUN שהתקיים באזרבייג'ן בו זכינו ב-6 פרסים מכלל הועדות השונות. ב-2017 ביה"ס ארגן שני כנסי MUN, אליהם הגיעו כ-150 תלמידים ערבים ויהודים מבתי ספר שונים מכל רחבי הארץ. כמו כן, השנה נציגי מועדון ה-MUN שלנו עתידים לייצג את ישראל במשלחת לכנס בינלאומי בקנדה.

אימון אצל נבחרת אילת
אימון אצל נבחרת אילת

בשנים האחרונות המועדון הרחיב את פעילותו מעבר לכנסים התחרותיים והחל לעסוק בתרומה לקהילת הMUN בארץ. תלמידי ומדריכי המועדון מאמנים תלמידים מכלל המגזרים והקהילות. עבדנו עד כה יחד עם תלמידים בשדרות, כפר קרע, לוד, דימונה ואילת ואנו שואפים להמשיך לתרום, להתפתח ולשתף פעולה עם בתי ספר נוספים.

סימולציה עם נבחרת שדרות
סימולציה עם נבחרת שדרות

כיצד אתם יכולים לעזור לנו לקדם את המועדון ופעילותיו השונות בארץ ובחו''ל?

המועדון שואף להעצים את הקהילה שלנו וקהילות נוספות, לפתח את הפרויקט המנהיגות הקהילתית הזה בבית ספרנו, לחזק את פעילות ההדרכה שלנו וללמד את יסודות הדיפלומטיה. בעזרת הכסף שיגויס מועדון ה-MUN של עתיד לוד שואף להוציא אל הפועל כנס MUN ארצי שיספק הכנה איכותית שתחזק ותעצים את משתתפיו. כדי להגדיל את כמות המשתתפים שאנו יכולים להכיל, נצטרך משאבים נוספים ותמיכה כספית שיישמשו לתחבורה, טכנולוגיה, ציוד, הרצאות העשרה, הדרכה וכמובן ייעוץ מקצועי.


בחרו תמורה ותמכו בפרויקט כדי להמשיך את הפעילות המבורכת של המועדון ולקדם את הפלטפורמה להעצמת קהילות MUN נוספות בבתי הספר ברחבי הארץ. 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.