כל הפרויקטים
בוסר המלאכים
הפרויקט של
דן טיומקין
ארגז כלים להורים לנוער מתבגר היו שותפים בהוצאת ספר הדרכה מלא בכלים מעשיים להורים, מתוך סדנאות שנערכו ע"י המחבר והרב אורי זוהר.
107%
48,036
מתוך 45,000
0
נותרו
280
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 17/07/2018

עדיין אין קפסולה אחת שתסייע להיפטר מכפיות הטובה, החוצפה והעצלות האופיניים לגיל ההתבגרות, ועל הדרך - גם תיקח את הטעם המזעזע בעיצוב השיער.

בעקבות הרבה סדנאות להורים לנוער מתבגר, תמצתתי הרבה תובנות וכלים מעשיים לספר אחד.


קצת עלי...

שמי דן טיומקין, בעבר חיברתי את ספרי ההדרכה: 'מקום שבעלי תשובה עומדים', ולפני שנים נכנסתי לתחום הדרכת הורים ומחנכים לנוער, וזכיתי להעביר עשרות סדנאות בתחום (ביחד עם הרב אורי זוהר שליט"א וצוות 'מענה'), וזכיתי לשמוע עצות והנהגות רבות מטובי המומחים, בחסותם והסכמתם של גדולי הדור. 

הסדנאות, שהועברו בכל רחבי הארץ שינו את התפיסה בקרב מאות ואלפי הורים, וזכו לתוצאות מבורכות גם במקרים הקשים ביותר. הספר "בוסר המלאכים" מסכם ומתמצת כלים מעשיים להדרכת ההורים.

כדי שהספר יצא לאור, אני זקוק לעזרתכם...

מה, עוד ספר על חינוך?

חינוך ילדים  בגיל ההתבגרות אינו אתגר פשוט. ילד הנחשף למושגים חדשים, נערה הבודקת גבולות, בחור שמתנסה בדברים קיצוניים.

מתברר שיש דרכים להתמודד בצורה נכונה עם המצב, וישנה גישה המצליחה לגרום, גם במקרים הקשים ביותר, לנערים ולנערות הללו לשנות את דרכם. 

תוכן הספר

ראשית, יש להתחיל ולהסיר את רגשות האשם. אתם לא לבד במערכה, זוהי מכת מדינה שאינה מדלגת על אף מגזר או קבוצה. במקום להאשים את עצמכם, זה את זה, את הסביבה, החברים, המורים, או את הילד עצמו, צריך להבין שישנה דרך להתמודדות חכמה עם התופעה. 

ההורים לרוב אינם האשמים בבעיה, אולם בכוחם להיות תחילתו של הפתרון. זה אפשרי בהחלט, אך מחייב רכישת כלים חדשים, תובנות חדשות, גישה חדשה.

כבר אמר מי שאמר, שאם הכלי היחיד שלך בארגז כלי העבודה הוא פטיש, כל העולם נראה לך כמו מסמר... מאד קל לחנך (במיוחד בגיל צעיר) עם פטיש של סמכות ומשמעת. אבל בגיל ההתבגרות זה כבר לא כל כך עובד... 

כמו במכת צפרדע, אתה מחרים מכשיר אחד, ושניים משוכללים יותר צצים במקומו. אתה מעלים או מחביא (או מחבל) בבגד לא ראוי, ומגיעים שלושה אחרים. ישנן דרכים אחרות, חכמות יותר, להשיג תוצאות.

למי הספר מיועד

הספר מיועד להורים שזקוקים לסל כלים אלטרנטיבי, נוסף, להורים לנוער שובב שמאתגר אותם... לכל מי שהשיטה הרגילה של עונשים, סנקציות, איומים או רגשות אשמה כבר לא ממש עובד להם וזקוקים לעוד כלים כדי להצליח להשפיע דעת ישרה בביתם. גם כאשר נגמרים המקלות והגזרים, והסמכות והמשמעת לא מצליחות להשיג שינוי חיובי, ישנם ערוצים חדשים המהווים פתח לשינוי אמיתי ומשמעותי אצל הנערים והנערות. איך מצמצמים גישה ביקורתית ותחושת אכזבה, איך מגבירים ומחזקים את הקשר, למרות כל המשקעים הטעונים, ומצליחים לייצר אמון ואהבה, לא כסיסמאות אלא כדרכי עבודה מעשיות ואפקטיביות. 

נדבר על כל השאלות הקשות: מה עושים עם שאר האחים, מה דעת גדולי ישראל בענין, מה עושים במקרים הקשים ביותר (נשק יום הדין), וכן, נדבר גם על מניעה, על מה אפשר לעשות שלא להגיע למצבים האלה בעתיד.

על הפרוייקט

כדי להוציא את הספר ולהגיע להורים ולמחנכים אני זקוק לעזרתכם. יש בזה זיכוי הרבים, ולפעמים גם הצלת נפשות ממש. מעבר למעלה עצומה זו, יש גם שלל מתנות ואפשרויות הנצחה, אך בעיני המתנה הגדולה מכל היא הזכות לסייע לאותם נערים ונערות, שלא יפלטו ויתדרדרו אלא דרך הרבה חום ואהבה יזכו לחזור לתפקוד נורמלי וראוי.

השאיפה שלי לעמוד ואף לעקוף את היעד ואז אוכל להדפיס יותר ספרים... אבל זהו פרוייקט 'הכל או כלום', כלומר רק אם אצליח לגייס לפחות 100% מסכום היעד אצליח לממש את הפרוייקט. במילים אחרות, אם לא אצליח לגייס את כל הסכום, הכסף לא יגבה מהאשראי של השותפים, ואני לא אצליח להוציא לאור את הספר...ולכן, כל תמיכה בו היא חיונית! 


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.