מקימים בית ספר לאקטיביזם
הפרויקט של
מגמה ירוקה
אנחנו מזמינים אתכם להשתתף בהקמת בית הספר לאקטיביזם!
111%
66,562
מתוך 60,000
0
נותרו
381
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 20/02/2018

הצלחנו לגייס 60,000 שקל ב-15 יום!!! 

בזכות מעל 300 תומכים ותומכות פרויקט בית ספר לאקטיביזם יהפוך למציאות!

שימו לב: הקמפיין עוד לא נגמר, נשארו עוד כמה שעות שבהן עדיין אפשר לתמוך בפרויקט וזו גם הזדמנות אחרונה לרכוש כרטיסים למסיבה הסביבתית של השנה - מגמה ירוקה חוגגת 21 שנות מנהיגות סביבתית.

המשוואה פשוטה - ככל שנגייס יותר כסף כך נוכל להגיע ליותר אנשים ולבנות מערך בר קיימא שיוכל לפעול לאורך זמן. עם הכסף הזה בית הספר לאקטיביזם יגיע לכל חלקי הארץ, נביא את הכלים והניסיון שצברנו במגמה ירוקה ב-21 שנות פעילות.

הצטרפו לתומכים והתומכות במציאות סביבתית חברתית טובה במדינת ישראל


מקימים ביחד בית ספר לאקטיביזם  

אהלן, אנחנו מגמה ירוקה ואנחנו צריכים את תמיכתכםן בהקמת בית ספר לאקטיביזם שינדוד ברחבי הארץ ויגדיל, בצורה משמעותית, את היקף המעורבות האזרחית בישראל ואת כמות האקטיביסטים הסביבתיים והחברתיים במדינה. באמצעות התכניות של בית הספר לאקטיביזם נהפוך את ישראל ליותר סביבתית ויותר חברתית ועל הדרך גם, לחברה יותר דמוקרטית ומשתתפת. 

כבר 21 שנים שאנחנו פועלים לשינוי המציאות במדינה באמצעות הצמחת קהילות שינוי ומעורבות אזרחית פעילה שמגיעה אל כל נקודות ההשפעה: בוועדות הכנסת ובמוסדות התכנון, בתקשורת, ברשתות החברתיות, בחוגי בית ובפעילות שטח. מהניסיון למדנו שככל שאזרחים יותר מעורבים בתהליכי קבלת ההחלטות, כך הן מתקבלות, בסופו של דבר, לטובתו של הציבור ולא לטובתם של מעט אנשים עם הרבה כוח והשפעה. 

לאורך השנים צמחו במגמה ירוקה מאות מנהיגי ומנהיגות שינוי שלקחו חלק בהובלת המאבקים הסביבתיים והחברתיים הכי גדולים במדינה: החל מקידום חקיקה סביבתית מתקדמת כמו חוק אויר נקי וחוק החופים ועד מאבקי הגז והמאבק נגד הרחבת התעשייה המזהמת במפרץ חיפה. 

היום הם הבוגרים שלנו והם אקטיביסטים משופשפים ומקצועיים שרוצים להכשיר עוד רבים נוספים, להתפתח כאזרחים מעורבים וכמנהיגים ומנהיגות חברתיים. 

קראו את הכתבה על בית הספר לאקטיביזם בעיתון הארץ >>


למה צריך בית ספר לאקטיביזם

  1. כי כמעט בכול המסגרות שאנחנו לומדים או משתייכים אליהם, לא מדברים איתנו  על אזרחות פעילה ועל כמה שהיא אפקטיבית.  
  2. כי רוב האנשים במדינה מנומנמים, אדישים ולא מאמינים שמשהו באמת ישתנה כאן בקרוב. 
  3. כי ישראל חייבת יותר מנהיגות ומנהיגי שינוי והדורות החדשים במדינה חייבים role models אקטיביסטיים כדי שידעו שגם להם יש את הכוח לשנות את המציאות.


בשביל שינוי גדול צריך מסה קריטית של אזרחים מעורבים ואקטיביים ואת המסה הקריטית הזאת אנחנו חייבים להגדיל! כדי שיהיו יותר אזרחים פעילים אנחנו חייבים  להשקיע בחינוך למעורבות אזרחית וכדי שנוכל לעשות את זה, אנחנו זקוקים לכםן. 

בזכות התמיכה שלכם נוכל לחרוש את הארץ, לפגוש הרבה מאד אנשים חדשים ולתת להם כלים מנצחים בארגון קהילתי ושינוי חברתי, יחד עם האמונה והתקווה שגם הם יכולים להפוך את המקום הזה לטוב יותר עבור כולנו.  


מה נעשה עם הכסף

בזכות גיוס מוצלח נוכל להשיק את התכניות החינוכיות של בית הספר לאקטיביזם  ולהעביר אותן בכ-100 גופים שונים: מוסדות לימוד, ארגונים ותוכניות מנהיגות ולפגוש למעלה מ- 1000 צעירים, בכמה שיותר כיתות וקבוצות בכל הארץ.

לשם כך אנחנו:

  •  נפתח מערכי הדרכה לכ-10 סדנאות שונות בנות כשעה וחצי בנושאים: ארגון קהילתי לשינוי חברתי, השפעה על מקבלי החלטות, שינוי סדר יום בתקשורת, הובלת קמפיינים ברשתות חברתיות ועוד. 
  •  נכשיר כ- 15 מנחי סדנאות.
  • נקים ערוץ YouTube עם סרטוני הדרכה קצרים וחינמיים שינגישו לקהל הרחב כלים אקטיביסטיים אפקטיביים החל מאיך כותבים נייר עמדה ועד לכתיבת הודעה לתקשורת. 
  • נקים תשתית שיווקית לבית הספר לאקטיביזם שתכלול: אתר אינטרנט ייעודי וחומרי שיווק שונים לשטח ולדיגיטל.בחנו את עצמכם: 

איזה מין אקטיביסטים אתם? 

(או-באלו אקטיביסטים הכי תרצו להשקיע?)

אנחנו מבינים שכדי להקים בית ספר לאקטיביזם במימון המונים, חייבים הרבה מאד אנשים שישקיעו בפרויקט ואנחנו יוצאים מנקודת הנחה שרוב התומכים בפרויקט מכירים בחשיבות האקטיביזם על כל גווניו השונים. במדרגות התמיכה אנחנו מזמינים אתכם ואתכן לבדוק איזה מין אקטיביסטים אתםן ולהשקיע באקטיביזם שאתםן הכי מתחברים אליו. 

משתתפי ההדסטארט מוזמנים למסיבת יום ההולדת של מגמה ירוקה שתיערך ב- 21/2/18 במועדון הבסקולה, רח' הרכבת 72 תל אביב, החל מהשעה 19:30. בפנים תחכה לנו ארוחה טבעונית מהממת של אורנית הבשלנית, ברכות והתרגשויות, ריקודים ואלכוהול חופשי כל הערב, הרבה שמח ועוד הפתעות. 

כל משתתפי האירוע יקבלו את גיליון 100 המשפיעים החגיגי והמיוחד של מגמה ירוקה. שמות התומכים יופיעו ברשימת המוזמנים בכניסה לאירוע.

סמנו הגעה בעמוד האירוע בפייסבוק


פעילי מגמה ירוקה ביום הסביבה בכנסת

מצעד האקלים הישראלי בתל אביב שאורגן על ידי מגמה ירוקה

מגמה ירוקה ושותפים נוספים מובילים את המאבק נגד מתווה הגז. צילום: יאיר מיוחס