כל הפרויקטים
ביוטיפול
הפרויקט של
נעמי כץ
תקופת הבגרות יכולה להיות תקופה מאתגרת ואנחנו ההורים לא תמיד מסוגלים להקל עליה. הספר "ביוטיפל" משמש ככלי יעיל למסע הזה לבנות ולכם! תמכו עכשיו
100%
120,420
מתוך 120,000
0
נותרו
583
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 26/03/2018

תודה לכם על התמיכה בפרויקט! 

אם לא הספקתם לתמוך - 

ניתן לשריין לעצמכם את הספר ולהזמין 

בלינק הבא:  

www.naomikatz.com

אוהבת ומעריכה 

נעמיהבת שלך צריכה אותך!
היא צריכה את התמיכה, את הרגישות וגם את הניסיון שלך כאמא.  
הספר הזה חובה לכל בת, כדי שתוכל לספר לך הכל, להיפתח אלייך וכך תוכלי לעזור לה באמת!


עזרו לי להוציא לאור את הספר "ביוטיפול"

שיהיה החברה הכי טובה של הבת המתבגרת - 

בתקופה הכי מבלבלת שלה!


הבנות שלנו זקוקות להכוונה אמיתית!


בואו נוציא ביחד לאור עבורן את הספר -

BEAUTIFUL

נערות | עוצמה | יופי


אני יודעת כמה זה קשה. לתמוך בבנות מתבגרות זו משימה לא פשוטה,

מעכשיו אתם לא לבד.

בואו נהיה שותפים בגידול הבנות שלנו.

הספר מיועד לבנות מתבגרות, והוא יעזור גם לכם, ההורים,

להגיע אליהן, לראות את העולם דרך העיניים שלהן

וכך גם להבין מהי התמיכה שלה הן זקוקות.

______________

אני עובדת עם נערות מעל ל-20 שנה ואני רואה איך העולם שלהן משתנה, ואת האתגרים שמולם הן עומדות.  אני מבינה שגם הן יודעות שזו לא הדרך - הן לא רוצות להתייחס לעצמן כאל חפצים, לא רוצות להרגיש מוצפות מהמסרים המגיעים מהרשתות ומהחברה. ההפך - הן רוצות לצמוח להיות נשים בטוחות, חזקות ומאושרות. בואו נעזור להן.

ראיתי עד כמה הספר תומך בבנות מתבגרות שקראו אותו באנגלית,עד כמה השפה והנושאים נוגעים להן ללב, ובאמת מאפשרים להן להתחבר לעצמן ולכלים שיש להן כדי לשמור על האהבה העצמית ועל הביטחון בתקופה המורכבת הזאת. 

כשהבנתי שהספר האחרון שיצא בעברית ופונה לבנות נכתב לפני למעלה מ-10 שנים - ידעתי שהכרחי לתרגם ולהוציא את הספר שלי לאור בארץ.

______________

בספר, אני מספרת סיפורים - גם שלי וגם של בנות שאיתן עבדתי לאורך השנים - ודרך הסיפורים אני מציעה אסטרטגיות התומכות בנשים צעירות בהתמודדותן עם נושאים עכשוויים כמו דימוי גוף, תקשורת, מערכות יחסים, תחרות, מין ולחץ חברתי.

הספר חוקר כיצד מתבגרות רואות ומדברות על עצמן, ועונה על השאלות המשמעותיות ביותר אותן הן מתביישות לשאול.

______________


הספר BEAUTIFUL יעזור לכם לפתח שיחה כנה ואוהבת עם בנותיכם, לצלול לנושאים חשובים ולהמשיך להעמיק את החיבור ביניכם.

______________


הנה מה שאימהות ובנות אומרות על הספר:

"גידול ילדנו בעולם של היום זו משימה מרתיעה! נושא ספרה של נעמי והתוכן של הפרזנטציות רלוונטיים, חשובים וקריטיים!"

          -שירלי ויסקרלו, אמא ל-2 מתבגרות

"במבט לאחור על תהליך ההתבגרות שלי, הלוואי שהיה לי את הספר 'ביוטיפול' כדי לענות על שאלות אותן התביישתי לשאול".

          -ג'נה הופ ,26

"הלוואי שהיה לי את הספר הזה בגיל ההתבגרות, והוא יהיה מתנה מעולה וכלי חינוכי לכל מתבגרת , מקווה שגם הבנים יקראו אותו או שמישהו יכתוב ספר כזה גם בשבילם".

       -שלומית ליקה, אמא למתבגר

______________

__


בספר הבת שלך תמצא מידע, סיפורים ועצות פרקטיות על:

חיבור לקול הפנימי

עולמן המטורף של בנות הנוער

איך אפשר להתמודד עם ההשפעה של המדיה?

רשתות חברתיות וההתמודדות איתן (מיוחד למהדורה העברית)

מדוע הבנות בגיל הזה עלולות להיות מרושעות זו כלפיי זו

דימוי גוף והדרך הנכונה והבריאה להסתכל על כך

יחסים - חברות, אחים, קשרים רומנטיים

יחסים עם ההורים

מיניות

מתח נפשי

אמונה בעצמי וביכולות שלי

ועוד.


אל תתנו לבת שלכם לעבור את גיל ההתבגרות לבד.

תמכו בפרויקט ותנו לה את הספר 'ביוטיפול' במתנה.

בואו נשלב כוחות כדי לגדל את הבנות שלנו יחד.


הצטרפו אלי - רק אוכל להגשים את החלום הזה ביחד אתכם.

בחרו תשורה שתשמח אתכם ועזרו להוציא את הספר לאור!

תודה רבה מכל הלב.

שלכם באהבה,

נעמי כץ

הנה קטע מהספר...תחושותיי כנערה מתבגרת

המפגש עם הכיתה שלימדתי הזכיר לי כמה קשה היה לי כנערה מתבגרת. כשהקשבתי לתלמידותיי משתפות בחוויות מחייהן, נזכרתי בקשיי כנערה מתבגרת. הרגשתי תחת ביקורת תמידית (כי באמת שפטו אותי!) ואיך שלא פעלתי תמיד שגיתי (מפני שכך היה!).

צפיתי בעבר בסצנה בטלוויזיה שבה נערה דיברה עם אבא שלה. היא הייתה כבת 14 או 15 ושיתפה אותו בכך שמעולם לא חשבה שתרגיש במתח נפשי כמו זה שהיא חווה בתקופה האחרונה.

"יקירתי," הוא אמר, "חכי, עוד לא למדת רפואה."

"אבא," היא אמרה, "עוד לא היית נערה מתבגרת!"

מילותיה של הנערה התנגנו בראשי. אני מרגישה שיש אמת רבה בדבריה. חוויתי התנסויות רבות, וחשתי במתח רב במהלך תקופות שונות בחיים, אך מעולם לא היה לי קשה כמו בתקופת ההתבגרות שלי. מעולם לא חשתי בטוחה בנוגע לעצמי, לגוף שלי או לחיי החברה שלי. מדי יום השתנה מעגל החברים שלי, מעולם לא ידעתי מי יהפוך לאויב.

לא יכולתי לדעת אם מדברים עליי מאחורי הגב, לכן תמיד הנחתי שכן, ולא בטחתי באף אחד. לא משנה אילו בגדים לבשתי, תמיד נראיתי והרגשתי שמנה, ולא יכולתי לחוש בנוח בגוף שלי.

התחושה הייתה שהוריי, האנשים שאמורים לדאוג לי ולאהוב אותי יותר מכולם, הפכו את הכול לגרוע יותר. הם לא הבינו מה עובר עליי, והרגשתי שהם רק מבקרים אותי כל הזמן. לא היה לי עם מי לדבר על הבעיות שלי, הייתי לבד. הרגשתי שזה אני מול העולם. וזה ביאס.

לכן אני כותבת את הספר הזה. קשה להיות נערה מתבגרת. עבור מתבגרים, חוסר ביטחון הוא דרך חיים. כאדם בוגר, קשה להשתחרר מהתחושה שבעבר ביקרו אותי על כל דבר שעשיתי או אמרתי, ושגם אני בעצמי שפטתי את כולם.

לעיתים קרובות מדי בנות מתמודדות עם חוסר הביטחון שלהן באמצעות התייחסות פוגענית כלפי נערות אחרות. נערות שופטות זו את זו בצורה חסרת רחמים ומתנהגות בצורה מרושעת. במקום לפעול יחד בשיתוף פעולה, פעמים רבות נערות מתחרות זו בזו. עלינו לתמוך ולנסות להזדהות, במקום להשפיל ולפגוע.


לחיות בעולם הדוגמנות

בחברה שלנו מתייחסים לנשים כאל חפצים: דברים שאפשר לראותם ולגעת בהם, לא אנשים שניתן לכבד ולאהוב. בפרסומות נעשה שימוש במין כדי למכור, החל ממוזיקה וסרטים וכלה בבירה, בגדים וכל דבר אחר שאפשר לדמיין. גוף האישה יפהפה והוא מנוצל כדי לעשות כסף. מעט מאוד אנשים עוצרים כדי לחשוב כיצד הניצול הזה משפיע על החברה שלנו, בעיקר בקרב נשים צעירות שסובלות מחוסר ביטחון.

כמה פעמים הסתכלת בתמונה של דוגמנית וקיווית להיראות כמוה? אני יודעת שאני עשיתי זאת… מיליון פעם לפחות! הדבקתי תמונות של דוגמניות על המקרר בתקווה שכשאראה אותן לא ארצה לאכול. עמדתי עירומה מול המראה, החזקתי תמונות של דוגמניות והשוויתי בין הגוף שלהן לשלי.

למעשה עיניתי את עצמי עם התמונות של הדוגמניות. ואני אפילו לא שמנה! אני אישה רגילה הלובשת מידה 38 או 40 (כמו רוב הנשים, למרות שהמידות אלה לא מייצגות את הממוצע), מותניי וישבני עגלגלים, ואני מלאה מעט בכל הגוף. אבל ממש לא אכפת לי. אני יודעת שזו אני, ואני מרגישה בסדר עם זה. אני לא יכולה לומר שכך חשתי כל חיי. אני גם לא יכולה לומר שאני מרגישה ככה כל הזמן כיום. אני בת 40 והתחלתי להרגיש כך רק בשנים האחרונות. קשה לי לספור כמה דיאטות טיפשיות ניסיתי, כמה התאמנתי וכמה זמן בזבזתי בהרגשה רעה כלפי הגוף שלי. האמת היא שכבר עדיף לאהוב אותו, איזו ברירה אחרת יש לי?

למה היה לי כל כך קשה להרגיש טוב עם המראה שלי? כי ציפיות החברה אינן מציאותיות ומובילות אותנו לסלוד מעצמנו ומהמראה שלנו. ציפיות אלו מקשות עוד יותר את חייהן של מתבגרות.

אנחנו מרגישות חסרות ביטחון כלפי עצמנו והמודלים להערצה גורמים לנו להרגיש רע יותר. זה לא הוגן! מצער אותי שהחברה שלנו היא כזו, אני יודעת כיצד זה גורם לכן להרגיש כי עד לא מזמן אני הרגשתי באופן דומה כל הזמן, ולעיתים אני עדיין מרגישה כך.

אני מייחלת, שהנשים במגזינים ובאינטרנט ייראו יותר כמו שאר הנשים בעולם. אבל אין ביכולתי לשנות זאת. אני יכולה לנסות לעזור לכן להתמודד עם חוסר הביטחון שאותו אתן חוות, ועם ההשפעות השליליות של החברה, כדי שאתן תרגישו טוב יותר עם עצמכן.

משימתך היא…

אני יודעת שאת לא רוצה רוצה לעשות עוד שיעורי בית, אבל יש לי משימה קטנה עבורך. קחי מחברת לחנות הקרובה, או לבית קפה, או לכל מקום שבו ישנם אנשים רבים. עכשיו שבי והביטי באנשים זמן מה. התבונני בעיקר בנשים. במחברת ציירי שני טורים, האחד לנשים הנראות כמו הנשים שאת רואה בפרסומות והשני לאלו שלא. המשיכי בכך עד שתראי כ-100 נשים. עכשיו הביטי בתוצאות, אני יכולה לומר לך בוודאות כי פחות ממחצית הנשים נראות כמו אלו שבמגזינים, אלא אם כן את במסיבה של דוגמניות או על סט צילומים.

חשיבה חיובית

ראשית, דעי שזה בסדר להרגיש חסרת ביטחון. את עוברת תקופה מורכבת, שבה את יכולה להרגיש שהכול נראה רע. לא קשה להרגיש רע כלפי עצמך כשתמונות שמתיימרות להציג יופי מציגות מודל יופי בלתי אפשרי. עוד יותר קשה להרגיש טוב עם עצמך כשחברותייך שופטות אותך על בסיס יומיומי בנוגע להתנהגות ולמראה שלך.

האמת היא שהן שופטות ומבקרות אותך כי הן מרגישות חסרות ביטחון בדיוק כמוך. אני לא בטוחה שזה יעזור, אבל נסי לזכור זאת בפעם הבאה שתרגישי רע עם עצמך בעקבות משהו שחברה אמרה. היא בטח אמרה את זה כי גם היא מרגישה רע עם עצמה.

בספר זה, אני מנסה להיות כנה ולשתף אתכן בידע ובתובנות שצברתי במהלך תקופת ההתבגרות שלי. למדתי את הדברים הללו בעצמי, וגם מהחוויות ששיתפו אותי בהן התלמידות שלי.

אני משתפת זאת כי אני חושבת שאנחנו יכולות לפעול בצורה טובה יותר. אנחנו לא צריכות להרגיש חסרות ביטחון, ובטח לא להתנהג באופן תחרותי כלפי נשים אחרות מסביבנו כדי להרגיש טוב יותר עם עצמנו.

עלינו להרגיש טוב עם מי שאנחנו ולהיות גאות בעצמנו - כנשים חזקות, יפות, מעניינות ומוצלחות. אני מקווה שמילותיי יעזרו לך.


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.