כל הפרויקטים
כישופים ומכשפוטובות
הפרויקט של
אורית פיול אור
הספר השני שלי (אחרי "אשה יודעת"). המשלב שירה, פרוזה, תפילה, טקסים, וסיפור תיעודי של קיום נשמתי בעולם אינסופי. ציירה: אוריין שביט
164%
126,632
מתוך 77,000
0
נותרו
628
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 30/01/2018

הקמפיין הסתיים! תודה לכולכם!

הספר 'כישופים ומכשפוטובות' בהכנות לקראת צאתו לאור.

הרשמו כאן

ונודיע לכם כשהספר ייצא לאור.
כך תוכלו גם להשתתף במכירה המוקדמת במחיר זול במיוחד

הנה הקישור להרשמה http://bidyuk.co.il/buy-all/kishufim/


כישופים ומכשפוטובות הספר השני שלי(!)

למרות שהוא עשוי מנייר ומלא במילים אני לא מצליחה להתייחס אליו כאל ספר. כשהתחילו לבעבע מתוכי חומרי הספר כמו בהתפרצות געשית, התקשרתי לשותפתי המחוננת, האמנית אוריין שביט שבדרכה הבהירה והנדיבה מייד אמרה"כן".

כך התגלגלנו לתוך שנה של "חילופי חומרים" בינינו כשהמילים שלי מעלות דמויות מתוכה והציורים שלה מעוררים כישופים רדומים מתוכי. השלכנו בחרדת קודש את חומרי הכישוף שלנו לתוך לתוך הקדירה המשותפת ונוצר כאן אלבום יפהפה, פראי ומפואר שהמלים והציורים נרקמים בו אלו באלו.

בדומה לספרי אמנות - הכוונה להדפיס את כישופים ומכשפוטובות באיכות מעולה וקפדנית. הוא מכיל יותר מ-50 ציורים, למעשה יצירות מופת של אוריין שביט (כמה דוגמאות כאן למטה ובסרטון). ... עוּפִי אִתָּנוּ (כָּךְ הֵן אוֹמְרוֹת), אֶל הָאֲרָצוֹת שֶׁבָּהֶן נוֹעַדְתְּ לִחְיוֹת, הַחֹפֶשׁ שֶׁלָּךְ אֵינוֹ תָּלוּי בְּדָבָר. אַהֲבַת אֱמֶת מֻבְטַחַת... (כישופים ומכשפוטובות, כישוף מריבוי לאחדות)

בספר תוכלו לפגוש את הילדה הקטנה שהייתי. זו שהחלה את מסע החניכה שלה עם סבתא ששרדה את המלחמה כפרטיזנית. כלפי חוץ סבתא נראתה כמו אישה נחמדה מפולניה, אבל בתוכה היתה בעצם מכשפה טובה עצמתית ומיומנת.

תוכלו יחד איתי להצטייד במרכיבי מלאכת הכישוף, בחוקים ובלחשים שיוצרים את המרחב המתאים לטקסי ריפוי.

ואז נצא למסע. אל היערות, אל המדבריות, אל האוקינוסים, אל כל האזורים שמהם מגיעות המכשפות הטובות שחיות ממש כאן ועכשיו, בינינו.

כל מכשפה תציג את כוחות הריפוי והלחשים שמייחדים אותה, לחש להשבת הכוחות, כישוף להשבת האמון, זו שמכשפת כאב לאהבה, ייאוש לתקווה ועוד ועוד…

אשמח אם תכנסו לאחת ממדרגות התמיכה ותבחרו את זו שקוראת לנפשכן, שמדגדגת את ליבכם, את מה שמושך ומחייה. את המרחיב, המרפא והמזין.

כרגע הספר גמור מבחינת הכתיבה והציורים ועומד לפני עריכה גרפית והדפסה. בזכות תמיכתכם נוכל לעשות זאת ולהוציאו לאור.

תודה לכן ולכם על תמיכתכם בהוצאתו לאור של כישופים ומכשפוטובות !

... נִלְכַּדְתְּ בְּאֶגְרוֹף קָטָן שֶׁלֹּא תּוֹאֵם אֶת מִדּוֹתַיִךְ. לָבַשְׁתְּ אַדֶּרֶת דִּכָּאוֹן שֶׁתִּשְׁמֹר, שֶׁתָּגֵן מִפְּנֵי הַחִכּוּךְ הַצּוֹרֵב בַּבָּשָׂר עִם מִי שֶׁאָהֲבוּ אוֹתָךְ יוֹתֵר מִכֹּל. פִּשְׁטִי אֶת גְּלִימַת הַיֵּאוּשׁ וּבַחֲרִי לָךְ בְּגָדִים חֲדָשִׁים שֶׁנֶּאֶרְגּוּ בִּידֵי נָשִׁים טוֹבוֹת, צְעִיפִים רַכִּים עַל לוּחַ לִבֵּךְ שַׁרְווּלִים נִמְתָּחִים מֵאֹפֶק עַד אֹפֶק רַגְלַיִם יְחֵפוֹת, מְדַלְּגוֹת עַל אֲדָמָה חֲדָשָׁה... (כישופים ומכשפוטובות, אורגת טוב)


עוד כמה מילים למייטיבי קרוא:

כישוף אינו קללה ומכשפה אינה אשה זקנה ומכוערת שיושבת במאורה אפלה ביער וזוממת לפגוע בנו, תושבי העיירה ישרי הדרך. ברחובות הראשיים, בכיכרות המרכזיות, אני רואה סביבי נשים חופשיות: את המנהלת הבכירה, את המְרַפאה, את אשת החזון, את המנהיגה, את האמנית ואת האמא החדשה. כל אלו כבר יצאו, תודה לאלה, מהסמטאות החשוכות שבהן הסתתרו אלפי שנים. הן כבר לא רק מתחזקות את הבית ומטפלות בילדים של בעליהן.

אבל את המכשפה השארנו ביער, בחושך. כשנזקקנו לה פסענו בשביל הסודי לביתה, קיבלנו ממנה את השיקוי, חזרנו הביתה והשארנו אותה שם, עם ינשוף או חתול, בלי ילדים, בלי גברים, מנודה ובודדה.

כוחות הכישוף מסתתרים בתוכנו. יש נשים שבעיניהן אני רואה את העוצמה המוחלטת של המכשפה, והן כמו רומזות לי במבט חמוץ: "עוד לא, אסור שיידעו כמה אני חזקה". יש כאלו שאני רואה במבטן את השכחה: הן לימדו את עצמן שהן חלשות, נזקקות ומוגבלות. ויש כאלו שבתוך־תוכן כבר הסכימו, ובפגישתנו הראשונה עיניהן נפקחות בהשתאות. על שפתיהן עולה חיוך נדיב, והשאלה: "באמת מותר לי? האם אני כבר יכולה לחולל בחופשיות, בלי פחד, את המהומה הזאת של קיומי המפואר? האם מותר לי להכיר בהשפעה העצומה שיש לי על כל מי שאני פוגשת"?

לא סתם לימדו אותנו שכישוף הוא קללה ושמכשפה היא רעה. אלפי שנים איימה המכשפה על התרבות הגברית השכלתנית: פחדו ממנה כי אי אפשר היה להסביר את כוחותיה או לשלוט בהם, ובמיוחד משום שלא נזקקה לגבר. ואשה שיכולה לבד לא רק לא השתלבה, אלא ממש שמטה את הקרקע שמתחת לתרבות המבוססת כולה על הזדקקות האשה לגבר שיגן עליה ויפרנס אותה. מרוב פחד גם חשבו שאם מכשפה אינה זקוקה לגבר, היא גם שונאת אותו ומבקשת לפגוע בו.

אני שעזבתי את היער לפני המון שנים וחיה עם אהובי ובנותיי, יודעת כמה ילדותית ומנותקת האגדה על המכשפות, יודעת שמכשפה באמת יכולה להסתדר לבד. היא אינה זקוקה לגבר שיגן עליה ולילדים שיצדיקו את קיומה, אבל היא יכולה לבחור בכך. ומובן שהיא זקוקה לקרבה, לבית, לחיים בתוך קהילה ולאור השמש, כמו כל אשה בריאה וחופשייה בעולם.

את הספר הזה כתבתי כדי להזמין את המכשפות כולן לצאת מהיער, מהאפלה, מממלכת המסתורין, ולבוא לכאן: לבית, לרחוב, לתרבות חדשה וחזקה שכבר יכולה להכיל אותן. כתבתי אותו כדי לעורר את העוצמה הרדומה הזו באשה שכבר יודעת, באשה שעדיין פוחדת, וגם בזו ששכחה לגמרי.

כבר 20 שנה אני מחוללת כישופים עם נשים. בחדר שלי, באולמות עם עשרות ומאות נשים, במדבר ובהרים. כתבתי את כישופים ומכשפוטובות כדי להגיע לכל אותן אלפי נשים שנשמתן נובלת מרוב מאמץ להסתיר את המכשפה שחיה בגופן. כדי להבהיר לאלפי הגברים שחיים עם אשה מכשפה או צופים באחת כזו ובכוחותיה המופלאים: "אל תפחדו, לא מדובר בשיקוי ממית אלא בסם חיים".

אני מכירה את חוקי הכישוף. אני יודעת שכישוף אינו קללה. כישוף מתחולל כשאנחנו מסכימות לתת ביטוי לכוחות הריפוי העצומים שגלומים בנו לטובתנו, לטובת יקירינו ולטובת האנושות כולה. בשם רוח השטות המפעמת בכולנו, בואו נצא מהיער עם המילים והתמונות והקולות האלה ונפזר אותם בכל פינת רחוב, בכל חדר בבית, ונרפא את עולמנו מהאפרוריות השכלתנית שפשתה בו.... אִרְגִי לָךְ רֶשֶׁת חֲדָשָׁה. טְוִי קוּרֵי עַכְּבִישָׁה שֶׁיִּקְלְטוּ אֶת הָאוֹר וִיסַנְּנוּ אֶת הַחֹשֶׁךְ כָּךְ שֶׁיַּתְאִימוּ לְגָדְלֵךְ בְּכָל רֶגַע נָתוּן. הֲיִי אֲדוֹנִית הָרֶשֶׁת, אֶצְבְּעוֹתַיִךְ הָאֲרֻכּוֹת טוֹווֹת אוֹתָהּ בְּקֶצֶב הַנְּשִׁימָה,שׁוֹמְטוֹת אֶת מָה שֶׁאֵינֵךְ יְכוֹלָה לָשֵׂאת, לוֹכְדוֹת אֶת הַמְּחַיֶּה, הַמְּרַפֵּא וְהַמֵּזִין... (כישופים ומכשפוטובות, מכשפה עכבישה, הרשת)בּוֹאִי וְהִשָּׁעֲנִי, וְאָשִׁיב לָךְ אֶת זְכוּת קִיּוּמֵךְ. בּוֹאִי וְאֶתְפֹּר בָּךְ אֶת הַחוּט הַמְּקַשֵּׁר בֵּין עוֹלְמוֹת הַכְּלוּם לִמְחוֹזוֹת הַכֹּל. תּוּכְלִי לָלֶכֶת בְּעִקְבוֹת רֵיחַ הַתַּבְשִׁיל (קְדֵרַת כָּל הַיֵּשׁ מְבַעֲבַּעַת) וְלִפְסֹעַ אַחַר הָעֲקֵבוֹת, עַד בּוֹאֵךְ אֶל הַיּוֹם. וַיְהִי אוֹר. (כישופים ומכשפוטובות, לידה)...וּכְשֶׁאַתְּ מִתְרַחֶקֶת מֵעֵבֶר לָעוֹר וְלַבָּשָׂר מֵעֵבֶר לַזְּמַן וְלַמֶּרְחָב גָּבוֹהַּ וְרָחוֹק אֶל אֵינְסוֹף הָעוֹלָמוֹת אַתְּ מַצְלִיחָה לִרְאוֹת מִלְּמַעְלָה אֶת הַקְּדֵרָה הַגְּדוֹלָה וְאוֹתָךְ, כַּף עֵץ בְּיָדֵךְ בּוֹחֶשֶׁת בִּמְרַק אוֹקְיָנוֹסִים בּוֹרֵאת וְנִבְרֵאת, יוֹצֶרֶת יֵשׁ מֵאַיִן... (כישופים ומכשפוטובות, מרק אוקיינוסים)

מופיעה במדרגות כפוסטר לוויתנית בגודל חצי גליוןהִנֵּה אַתְּ בּוֹרֵאת בְּזִכּוּךְ אֶת יָפְיֵךְ מִתּוֹךְ כְּאֵבַיִךְ. הִנֵּה אַתְּ, נַפְשֵׁךְ מִתְרוֹמֶמֶת, כַּוָּנוֹתַיִךְ זַכּוֹת וְלִבֵּךְ טָהוֹר בְּאַהֲבָתוֹ. לַחַשׁ: אֲנִי מְקַדֶּשֶׁת אוֹתִי וְאֶת חַיַּי. אֲנִי מִתְפַּלֶּלֶת אֶת דַּרְכִּי אֲנִי מְבַקֶּשֶׁת אֶת מָה שֶׁחָסֵר וּמוֹדָה עַל הַיֵּשׁ אֲנִי מְבָרֶכֶת וּמְבֹרֶכֶת. (כישופים ומכשפוטובות, מלאכת הכישוף, שבע ברכות, יהלום)


הנה עוד קצת מהציורים בספר

צעירה (מכשפת המבול והאש), אמא (מכשפה טובה), סבתא (מכשפת כאב לאהבה)


מופיעים במדרגות כ-3 כרטיסי ברכה (שלושת גילגולי המכשפה)
בגודל 12X12 ס"מעורב
(מתוך 'צידה לדרך'), דבש (מתוך 'שבע ברכות - ברית מכשפות'), קרן צבי (מתוך 'שבע ברכות - ברית מכשפות'), אדמה (מתוך 'שבע ברכות - ברית מכשפות'), מגבעת (מתוך 'צידה לדרך'), חתול (מתוך 'צידה לדרך'), מכשפות נעלמות רק קצת, נוצה (מתוך 'שבע ברכות - ברית מכשפות), האסיפה (מתוך 'שבי במרכז עצמך').

מופיעים מדרגות כ-9 כרטיסי ברכה (כלי כישוף) נפתחים בגודל 8X8 ס"מכל כך הרבה ציורים, מכשפות, לחשים, איזורי מחייה, מטאטאים, עורבים, קדרות, ומגבעות. צעירות וזקנות מכל היבשות והמרחבים -  ואיך להראות את כולם כאן ?

מודה לכן ולכם על התמיכה והזכות

להוציא אל האור  את סידור התפילות,  אטלס היבשות,  אלבום התמונות,   דברי הימים והלילות  של מכשפוטובות

תודה!


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.