יפו לאחר קום המדינה
הפרויקט של
סטל עבד عبد القادر سطل
יפו, תמיד בכותרות. אני מזמין אותך לקחת חלק בהוצאה לאור של ספר על יפו אחרי קום המדינה . פרויקט חלוצי ומאתגר. הסיפור האמתי על יפו אחרי 1948.
100%
28,000
מתוך 28,000
0
נותרו
50
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 21/01/2018

בואו לקחת חלק בהוצאה לאור של ספר על יפו אחרי קום במדינה זה פרויקט ייחודי וחלוצי, אתכם נוכל לעשות היסטוריה של עיר מרתקת ומושכת. תזכרו זוהי יפו.

מה עומד מאחורי הספר :

לאחר 40 שנות פעילות חברתית ביפו , הדרכת סיורים אלטרנטיביים שמתארים את סיפורה ההיסטורי והאמתי של יפו ושל הקהילה הערבית ביפו אחרי קום המדינה, החלטתי לרכז את כל הידע שצברתי בספר שמתאר את סיפורה של הקהילה הערבית ביפו, חינוך, דיור, דת, מקומות קדושים, מדיניות הממשל והרשות המקומית כלפי יפו והקהילה הערבית שחיה בעיר. 

ועוד קצת :

הספר נכתב לאורך יותר מ- 12 שנים ונכתבו בו מאמרים בנושאים שונים שקשורים למאורעות שקרו ביפו לאחר קום המדינה כגון: יום האדמה, האינתיפאדה הראשונה והשנייה. כמו כן החלטות בג"צ שנוגעות למצוקת הדיור ביפו וייבוש הים (בניית הר הזבל ביפו) על חופה של שכונת עג'מי. הספר בשפה הערבית בשלב ראשון בעתיד יתורגם לאנגלית 

למה אני ?

אני, תושב יפו בן 57, נשוי ואב ל-3 ילדים, פעיל חברתי מוכר ומדריך סיורים אלטרנטיביים ביפו,בנוסף לעבודתי כמנהל חדר ניתוח נשים ויולדות בבית החולים ליס. 

רבים המליצו לי לרכז את כל הידע שלי על יפו שמועבר בדרך כלל בסיורים אותם אני מוביל ביפו, בספר שיכלול הכל.

החלטתי לאמץ את ההצעה ולכתוב ספר על יפו שמכיל מידע, תמונות צבעוניות ופרטים שמפורסמים לפעם הראשונה ברבים אומנם זה לקח הרבה זמן אבל התוצאה הייתה מדהימה לדעת מומחים בדבר.

אתכם נוכל לקדם את הוצאת הספר , ותהיה לכם הזכות להיות שותפים בפרויקט אדיר ומוביל זה. 

أدعوكم لمشاركتي بمشروع نشر كتابي الاول من نوعه عن يافا بعد العام 48. مشروع طلائعي ومميز . معكم نصنع التاريخ ونوثق ما هو مثير ومؤلم في آن واحد .

الفكرة بسطور :

بعد 40 عام من النشاط الاجتماعي في يافا , ارشاد سياحي لمجموعات للتعرف على الرواية الفلسطينية لما آلت اليه اوضاع الاحياء العربية في يافا والمجتمع العربي الفلسطيني فيها.

كتب الكتاب على مدار 12 سنة, وهو يشمل عدة مقالات تخص المجتمع العربي الفلسطيني في يافا بعد النكبة. الكتاب باللغة العربية 

تعرًف علي 

عبد القادر فتح الله سطل من مواليد يافا حي العجمي, 57 سنة, متزوج ولي ثلاثة اولاد, ناشط اجتماعي محلي ومرشد سياحي في يافا, اضافة الى عملي كمدير غرفة عمليات نسائية في مستشفى ليس. 

اقترح علي الكثير من الاصدقاء ان ادون المعلومات التي اقدمها من خلال الجولات في كتاب وبناءا عليه قررت تنفيذ الاقتراح وكتبت اول كتاب عن يافا بعد ال 48. الكتاب يشمل معلومات, مقالات وصور ملونة من يافا. 

معكم سننشر قصة يافا وأهلها, للملأ. بدعمكم سنكشف حقائق يجهلها الكثير من الناس عن يافا .