על אהבה אני רוצה להגיד
הפרויקט של
נתי ברוקס
מזמינים אתכם להשתתף בעיבוד בימתי לספר המקסים של גילית חומסקי. יחד עם הבמאי התותח אברהם שלום-לוי, עובדים על העלאת בכורה כבר באביב הקרוב.
102%
32,323
מתוך 32,000
0
נותרו
168
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 25/02/2018

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בהעלאת עיבוד בימתי לספר האחרון של גילית חומסקי "על אהבה אני רוצה להגיד".


נתחיל מהסוף...

(או מילים אחרות, מה אנחנו רוצים)

קבענו בכורה ביום ב', ה-14/5/18, שעה 20:30 בהיכל התרבות של גבעת שמואל. 

המחזה כתוב והעבודה על ההפקה כבר החלה. הכנו לכם אוסף תשורות מתוכם תוכלו לבחור בתמורה לתמיכתכם המבורכת. במקביל, אנו נמשיך להקפיד ולעדכן בהתפתחויות כדי לשמור את כולכם בתמונה.

תרגישו חפשי להמליץ לחבריכם לתמוך גם הם בפרויקט!


ונעבור להתחלה...

(או במילים אחרות, קצת רקע)

גילית כתבה שירים בצד אחד של העולם, נתי הלחין בצדו השני, ובאיזשהו רצף פלאי של אירועים, התגלגלו הדברים לכדי שיתוף פעולה שהוביל להופעות משותפות. 

בשבוע הספר האחרון נפגשנו שוב לבדוק איך ממשיכים. ואז עלה הרעיון: לעבד את הספר האחרון של גילית למחזה. ואכן, העיבוד נכתב, שוכתב, ובטעות נשלח לאברהם, שקרא, התלהב ואמר: "יאללה, לעבודה". ופתאום נהיה לנו גם במאי. 

אז הנה אנחנו כאן, הולכים על זה בגדול, ומבקשים מכם להצטרף אלינו להרפתקה. רוצו לתשורות, פתחו את לבכם והיו שותפים לחגיגה. 


על מה בעצם אנחנו מדברים... 

(או במילים אחרות, עלילת המחזה)

לעמליה טראו יש גיבור: פרופסור יהושע ברינגר (יושי). כשהיא נערה שחולמת להיות סופרת, הוא איש הספרות הנערץ. כשהיא נרשמת ללימודים במחלקה שלו, הוא הופך להיות המרצה הנערץ. וכשהיא מגשימה סוף סוף את חלומה ומתחילה לכתוב, הוא המנטור שלה. 

בהדרגה עמליה מתבגרת בעצמה, ועם ההתבגרות מגיעה ההתפכחות. עמליה מגלה שהגיבור שלה אנושי, ולא נטול פגמים. האכזבה מובילה למריבה ונתק. במקביל היא מגלה את הקול הפרטי שלה, כאשה וכסופרת עצמאית. היא הופכת לסופרת מצליחה. מה קורה למערכת היחסים כשהחמנייה מפסיקה לנטות לעבר השמש, והופכת לגיבורה בעצמה. העלילה מתרחשת במשך לילה ארוך אחד, בו הסופרת עמליה טראו בוחנת במבט לאחור את יחסיה המורכבים לאורך השנים עם הגיבור שלה, פרופסור יהושע ברינגר. ההערצה שהפכה לאכזבה הופכת, בסופו של דבר, לאהבה לא בין חמנייה לשמש, אלא בין שני אנשים. 


ביקורות נבחרות על הספר

(או במילים אחרות, יהללך זר ולא פיך)

"גילית חומסקי... מצליחה לומר על עולם ומלואו. על אהבה, על ילדות, על כאבי הצמיחה, על התבגרות והשלמה עם פצעיו של הקיום" - עינת ברזילי, מקור ראשון. 

"דרוש אומץ לעצב דמות שמגלמת את מלוא הפנטזיות המקצועיות הגרנדיוזיות והנרקיסיסטיות ביותר..." - מעין גולדמן, הארץ.

"תענוג של ספר. לשון עדינה ורגישה בה כל מילה חשובה ולכל ניואנס יש את המקום שלו" - גדי איידלהייט.

השקת הספר, אתר מאקו:


הצוות

(או במילים אחרות, בואו ותכירו אותנו קצת יותר)

גילית חומסקי (סופרת) - סופרת ומשוררת. פרסמה שלושה ספרי שירה וארבעה ספרי פרוזה. ספרה השלישי, גחליליות, היה מועמד לפרס ספיר. ספרה האחרון, 'על אהבה אני רוצה להגיד", מתורגם למספר שפות בימים אלו. 

נתי ברוקס (עיבוד למחזה) – דיפלומט, מחזאי ומוזיקאי. בוגר בית הספר למחזאות של בית ליסין, זוכה פרס ברנשטיין לשנת 2014 בקטגוריית מחזה עברי מקורי על המחזה 'זמן שאול'. 

אברהם שלום לוי (במאי) - שחקן, מחזאי, ובמאי.  בוגר בית הספר הגבוהה למשחק  של "ליי שטרסברג" בניו יורק. למד קולנוע בהאנטר קולג ניו יורק. התמחה בקורס המאסטר היוקרתי למשחק ובימויי של אנה שטרסברג בניו יורק. ייסד את קבוצת התיאטרון הישראלית הראשונה בניו יורק, שם העלה את מחזה הביכורים שלו "החולצה". ולאחר מכן העלה את הצגת היחיד שלו "צביקה חייל" הצגה בכיכובו שרצה מזה עשור ברחבי העולם ובארץ. בישראל עלו מחזות רבים פרי עטו ביניהם: "קפה עם תותים", "השומרים", "roof", "אישה קסדה", "אמריקה אהובתי", "פחד", "מים", "רטלין 11", "ניסויים", "עכשיו כשהצריף נשרף אפשר לראות את אור הירח", "חזור אלינו פילוקטטס", "השחף של נינה" ועוד. אברהם ביים השנה את סרט הביכורים שלו  באורך מלא "הצפה". שיחק בסרטים, "שבוע ויום", "וביום השלישי", "שקופים", "המלח של הים", "לנין אוקטובר", "מוטלים בספק" ובסדרה "בקיצור" בארץ נהדרת. השתתף בסדרות טלוויזיה כמו: "שטיסל", "השוטר הטוב", "בלתי הפיך", "אחת אפס אפס", "האחיות המוצלחות שלי" ועוד ועוד.  שיחק בהצגת היחיד עטורת השבחים "כהנא צדק?" בתיאטרון צוותא-תל אביב. ובימים אלו משחק  בהצגת היחיד "גולדה הדיירת האחרונה" – אודות גולדה מאיר שבה הוא משחק את גולדה. נשוי ואב לשני בנים. מתגורר ברמת גן.

אז מה עכשיו?

(או במילים אחרות, איך אני תומך בפרויקט המדהים שלכם?)

לכו לאחת התשורות שהכנו עבורכם. קנו כרטיס, עדיף שניים, תתפנקו על עותק חתום או אפילו תנו חסות למחזה ותודתנו תהיה נתונה לכם. 


איור תמונת הפרוייקט: טלי יאלונצקי.