כל הפרויקטים
נובה הוצאה לאור - ההמשך
הפרויקט של
דידי חנוך
השלב הבא בקיומה של נובה הוצאה לאור זקוק לעזרתכם
147%
65,965
מתוך 45,000
0
נותרו
352
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 28/11/2017

אני שם את זה כאן, ולא בעדכון, כי היו תומכים שביקשו להפסיק להציף, וכי אין לי שליטה על רשימות ההפצה של הדסטארט. אנשים ביקשו לראות את הספלים, אז הנה הם, ארבעתם:

הספלים האלה הם, ללא ספק, הלהיטים המפתיעים של הקמפיין. 


במסגרת פינתנו, דברים שלא ציפיתי להם, האפשרות שכאשר אני אקום בצהריים (טוב, אחר הצהריים), יעד ההמשך יושג. ומה זה אומר? זה אומר יעד המשך שני. 

יעד ההמשך השני הוא ספר *רביעי* בשנת 2018. זה שאפתני. זאת קפיצה גדולה מאד. ולכן...

יעד ההמשך השני הוא 85,000 ש"ח.

מה זה אומר מבחינת הקמפיין? זה אומר שאם נגיע ל-85,000 ש"ח, כל מי שתמכו בקמפיין ב-100 ש"ח ומעלה יקבלו גם את הספר הרביעי במהדורה אלקטרונית. 

האם אני חושב שזה יקרה? לא. אבל אני חשבתי שהתמורה של ניל גיימן תגייס 4,000 ש"ח, ובסוף היא גייסה 12,000 ש"ח ואז נהייתה עוד תמורה שלו שגייסה 8,000 ש"ח. אז מה אני יודע? 

האם אני ערוך לכך שזה יקרה? כן. זה אפשרי. זה בר ביצוע. זה בידיים שלכם ושלכן.


אז כאשר הפרויקט הזה הושק, דיברתי על יעד המשך. יעדי המשך צריך להציג בדרך כלל כשמתקרבים אל היעד, אבל דילגנו מעל היעד בזינוק כזה אדיר, שהנה אני כאן, 22 שעות מהסוף, עם פרויקט ממומן. 

יעד ההמשך הוא סדרת הנוער של נובה, המכונה מזמן בשם הקוד "מיני נובה". (סופר נובה זה ליום בו נשיק סדרת קומיקס). 

יעד ההמשך הוא 60,000 ש"ח.

מה זה אומר מבחינת הקמפיין? אם נגיע אל יעד ההמשך, הרי שכאשר ספר הנוער הראשון יצא, כל מי שתמכו או יתמכו בקמפיין ב-50 ש"ח או יותר יקבלו אותו במהדורה דיגיטלית. כל מי שתמכו או יתמכו בקמפיין ב-200 ש"ח או יותר יקבלו אותו במהדורה מודפסת או דיגיטלית, לבחירתם.

אם הייתי חושב שזה ריאלי עד היום, כבר הייתי מגיש הצעה על ספר והייתי יכול לספר מה הוא. אבל לא חשבתי, ועכשיו, כשהגענו לכאן, אני לא יכול לספר עד שתוגש הצעה ותתקבל. אני כן יכול לספר שזה יהיה ספר מצוין, שאני אוהב, ושאני חושב שגם אתם ואתן תאהבו אותו.


לפני שנתיים ומשהו הושקה נובה הוצאה לאור בעזרת חובבי מד"ב ופנטסיה כאן בהדסטארט. הוצאתי ארבעה ספרים, והחמישי מתקרב. אבל כדי להמשיך, אני שוב זקוק לעזרתכם. לא הייתי פונה שוב אלמלא אנשים רבים אמרו לי, במיילים, ברשתות חברתיות ופנים אל מול פנים, שהם ישמחו לתמוך שוב.

עכשיו אני מגייס כסף לשני הספרים הבאים של נובה, שעל אחד מהם, "All Systems Red" של מרתה וולס, כבר הכרזתי, והשני עוד לא ידוע (אני מתלבט בין מספר אופציות). האחד מהם הוא מד"ב, השני הוא פנטסיה. 

ההבטחה שלי כאשר נובה הוקמה היתה להוציא מד"ב ופנטסיה מהיום וממחר, את מה שחדש ומעניין בז'אנר, מיוצרים ויוצרות שאולי לא שמעתם עליהם, אבל בהחלט תשמעו. אני סבור שארבעת הספרים הראשונים מקיימים את ההבטחה הזאת. אבל זאת רק ההתחלה. הבחירה בכל ספר של נובה היא תהליך ארוך ומפרך של סינון. כל שנה רואים אור כל כך הרבה ספרים טובים וראויים. לעולם לא אוכל להוציא את כולם, אבל ככל שההוצאה תתקדם, אוכל להוציא יותר מהם. 

הקמפיין הזה צנוע מקודמו, אבל יש לו שאיפות. אם נתקרב ליעד הראשוני, אוכל לדבר על הצעד הבא של נובה שיהווה את יעד ההמשך העיקרי: סדרת נוער. כן, יוצאים הרבה ספרי נוער ז'אנריים בישראל, אבל יש כל כך הרבה נהדרים שלא יוצאים כאן, ואני רוצה להביא לכם את המיטב מביניהם. 


מי אתה?

אני דידי חנוך. אני עובד כמתרגם ועורך בתחום המד"ב והפנטסיה בישראל כבר 25 שנה. החל משנת 2015, אני המו"ל של נובה הוצאה לאור. 


לאן ילך הכסף?

הכסף ילך לרכישת הזכויות, למימון הכריכות, התרגום, העריכה, העימוד וההדפסה של הספרים. הוא ילך גם למימוש תמורות, כולל כל תמורות שאולי נותרו מהקמפיין הקודם (דואר ישראל לא היה נחמד אלי, ואני יודע על לא מעט אנשים שמה שנשלח אליהם לא הגיע, ובמקרים מסוימים נדרש משלוח שני ואף שלישי). 


איך נממש את התמורות?

כחלק מהפקת הלקחים שלי מהקמפיין הקודם, נעשה את זה קצת אחרת הפעם. אני הולך לארגן מפגשים בתל אביב, ירושלים, חיפה ובאר שבע, להודיע לתומכים באותם איזורים, ולהביא ארגזים של ספרים. 


תשובות לשאלות נוספות שעלו במשך היממה הראשונה לקמפיין:

רגע, אתה אומר ש"כל לב הוא דלת" יצא כבר, אבל הזמנתי אותו או בחרתי בו כתמורה בקמפיין הקודם, ולא קיבלתי אותו. מה הקטע?

סליחה, הייתי צריך להבהיר את זה. הספר יצא במהדורה האלקטרונית. המהדורה הפיזית צפויה לצאת בהמשך החודש. 


איך יעבדו אירועי החלוקה?

אוקיי, זה הולך ככה. יהיו שלושה סבבים של אירועי חלוקה, בכל ארבעת המיקומים, אלא אם לא יהיה ביקוש לאחד מהם. 

סבב ראשון: במשך דצמבר, לאחר תום הקמפיין, לחלוקת ארבעת הספרים הראשונים. 

סבב שני: אביב 2018, עם צאת All Systems Red, כנראה בסביבות שבוע הספר.

סבב שני: סתיו 2018, עם צאת הספר השישי, כנראה בסביבות אייקון. 

ואם לא אוכל להגיע לאירוע חלוקה?

התמורות יישלחו בדואר למי שלא יוכלו להגיע לאירועי החלוקה. 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.