"ארגמן" למדרשת השילוב
הפרויקט של
מחזור ה' מדרשת השילוב נטור
לאחר שנה בבית המדרש, מחזור ה' במדרשת השילוב נטור כתבו מאמרים, מהלכה ופילוסופיה ועד שירה ואמנות. הצטרפו אלינו ובזכותכם נוכל להוציא את האסופה!
129%
25,652
מתוך 20,000
0
נותרו
163
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 06/11/2017

אסופת המאמרים שלנו, "ארגמן" רוצה לצאת לאור כספר!

ביחד איתכם- נצליח!

מכינות, מדרשות ומה שבינהן

ב20 שנים האחרונות קיימות כל כך הרבה מסגרות קדם-צבאיות לבוגרי תיכון; ישיבות הסדר לבני הציונות הדתית המשלבות שירות צבאי מקוצר; מכינות קדם-צבאיות לבנים דתיים המשלבות לימוד תורה ושירות צבאי מלא; מכינות מעורבות לדתיים/ות וחילוניים/ות; מדרשות לבנות דתיות; מכינות קדם-צבאיות לבנות דתיות; שנות שירות ועוד ועוד. 

אך בים האפשרויות הרחב הזה לא קיימת מסגרת אחת- כזו שתאפשר לחילונים ודתיים, בנות ובנים, ללמוד יחד בצורה מעמיקה ורחבה בפורמט של "בית מדרש", את כל מה שמעניין אותם. עולם בית המדרש הקלאסי מצומצם ללימודי קודש בלבד ומקבל לשורותיו רק בנים או בנות דתיים, בנפרד. מסגרות חדשות ומרעננות שאפשרו לחילונים להתעמק בנושאי רוח היו חילוניות באופיין ובציוויונן ולא איפשרו לדתיים להשתלב. כך נוצר מצב שאין מסגרת למדנית רצינית שתוכל לקבל לשורותיה דתיה וחילונית, זו לצד זו.

מדרשת השילוב נטור

בשנת תשע"ג (2012 למניינם) חברו הרב אביה רוזן ואיתמר לפיד במטרה משותפת- להקים מוסד שעונה על הצורך הזה. הם קראו לו "מדרשת שילוב" ושיכנו אותו ברמת הגולן. "מדרשת השילוב נטור" היא מדרשה המאפשרת לחילונים ודתיים, בנות ובנים, ללמוד יחד בצורה מעמיקה ורחבה בפורמט של "בית מדרש", את כל מה שמעניין אותם.

המדרשה לא מסתפקת בשיעורים ובמרצים בלבד ומקדמת את היכולת ללמוד בכוחות עצמנו בעזרת לימוד עצמי, חברותא (בזוג) או חבורות לימוד עצמאיות. במהלך השנה אנו, התלמידים, זוכים להיחשף לעולמות ידע בלתי-נגמרים; החל מהגמרא שמלווה כמעט כל לומד, כל הוגי המחשבה היהודית מהרמב"ם ועד לרוזנצווייג והשל, דרך פילוסופים פוסטמודרניים, ועד לשירה והגות ציונית.

מחזור ה'

"ארגמן"

לקראת סוף השנה אנו מנסים להביא את כל הנושאים בהם התעמקנו לכדי מאמר. איסוף המקורות ועריכת המאמר הם עבודה דקדקנית ומפרכת שמזקקת את עולם הידע שלנו. האסופה מורכבת מכ-40 מאמרים של כ-40 תלמידי מחזור ה'. הם הוגהו, נכתבו, עורכו ועוצבו על ידינו.

אסופת המאמרים שלנו, "ארגמן", מהווה אמנם גאווה גדולה בשבילנו, אבל אנו מאמינים שגם בשביל העולם שבחוץ. "ארגמן" היא ההוכחה היפה ביותר לכך שבני נוער יכולים ללמוד לשם הלימוד, להרחיב ולהעמיק בעולמות תוכן מורכבים ולקשר אותו לעולמם שלהם- עולמם הרוחני, הדתי, החילוני, החברתי, ההלכתי. 

מדרשת השילוב נטור חרתה על דגלה להיות שותפה פעילה בזרם ההתחדשות היהודית בישראל. הלימוד שלנו, ובעקבותיו גם מאמרינו, מהווה חלק חשוב ביכולת שלנו, התלמידים, להיות חלוצי ההתחדשות היהודית הלמדנית בקרב צעירי ישראל.

וכאן אתם נכנסים לתמונה!

הצטרפו אלינו ובזכותכם נוכל לקחת את עולם הרוח שלנו צעד החוצה מבית המדרש- נוציא לאור את "ארגמן"!

בזכות תמיכתכם, הספרים יצאו לאור עד סוף 2017. 


בהערכה,

מחזור ה'

מדרשת השילוב נטור


ARGAMAN is being spearheaded by a member of the Charles and Lynn Schusterman Family Foundation network and has been awarded a matching grant. Schusterman is a global organization that seeks to ignite the passion and unleash the power in young people to create positive change for themselves, the Jewish community and the broader world