תירגול ניסוך המים תשע"ח
הפרויקט של
מטה ארגוני המקדש
תירגול ניסוך-המים הוא המיזם השני בחשיבותו בתירגולי-המקדש. הסדרה מעוררת הכיסופים והגעגועים לחוויות המרכזיות של חגי ישראל במקדש. סייעו לקיומו
104%
25,906
מתוך 25,000
0
נותרו
59
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 17/10/2017

לאחר סיום הפרוייקט בהדסטארט ניתן לתרום בטלפון 0545720066


או בכתובת: 

אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בפרויקט "תירגול ניסוך המים", וזכויות של שותפות בהתקדמות למקדש. ביחד נפיק השנה אירוע מרכזי ומשמעותי בחג הסוכות. אירוע של געגועים וכיסופים למצווה הייחודית של החג במקדש. 

.

.

באמצעות תמיכתכם נוכל לקיים מעמד זה במיקום מרכזי קרוב וצמוד לאתר הייעודי (הר הבית). בכך נטמיע טוב יותר את מסר שיבת המקדש ועבודותיו, בבולטות שתשקף את הדרישה הציבורית הקיימת, תגדיל אותה, ותקדם את כולנו ליום הנכסף שבו הממשלה תאפשר להחזיר את עבודת המקדש החגיגית הזו על המזבח שיוקם על מקומו המיועד בהר הבית.

.

האירוע מתוכנן להתקיים ביום ראשון, ג' של חול המועד סוכות, י"ח תשרי, (8.10.17). הפרטים המלאים יפורסמו עם התקדמות הפרוייקט שיאפשר את קיומו.

.

הר הבית בידינו (כבר 50 שנה) ואנו עושים הכל כדי להתקדם למימוש וקיום המצוות התלויות במקדש.

.

פרטי האירוע המתוכן

במעמד שנתחיל בעיר דוד שמדרום למקום המקדש, ישאבו כהנים לבושים בבגדי כהונה מים בצלוחית מבריכת השילוח ההיסטורית. לקול צלילי נגינה וזמרה יצעדו המוני המשתתפים במעלה עיר דוד. הכהנים בראשם, המשוררים בעקבותיהם והקהל עם לולבים בידיהם.

הכי קרוב שניתן למקומו המקורי, יוקם דגם המזבח, כהנים יעלו עליו ויסכו לתוך ספלים מיוחדים את המים ואת היין כמצוות ניסוכם במקדש. לאחר מכן ייצאו הכהנים להקפות הערבות, וכמידי שנה יבצבצו דמעות הגיל מעיני רבים בקהל שיתרגשו נוכח עבודות המקדש המתרקמות ומחזירות עטרותיהם למקומם.

גדולי ישראל ורבנים רבים נוטלים חלק בתירגולי המקדש. ביניהם גם רבנים שהם עצמם כהנים. הרב דוד חי הכהן, הרב ראם הכהן, הרב נחמן כהנא והרב ברוך כהנא שהגיעו לתרגל ברוב עם את מצוות החג המיוחדות למקדש, והפליגו בשבחו של הציבור הרב שהתאסף ללמוד לתרגל ולהתקדם לקראת בנין המקדש מחדש. 

.

אנו מזמינים אתכם להיות שותפים עמנו בקיומו של מעמד הכיסופים הזה, בכל סכום שתוכלו. בזכות כך, כשם שזכינו לחדש את המצוות התלויות בארץ עם עלייתנו לארצנו, כך נזכה לראות בעליה נוספת בקודש בהתגשמות וקיום המצוות התלויות המקדש ועבודותיו.

אתם מוזמנים גם להתמנות על סט ערבות ייעודיות ומעוטרות כתשורה בכל מדרגות התמיכה שלכם, שינתן לכם במעמד התירגול, או יישלח אל ביתכם, כדי לסובב איתו את מזבח הדמה כמנהג במקדש, או בכל ימי החג סביב המזבח שנבנה במקומו וכהלכתו, אם הממשלה לא תמנע זאת.

.

בתמיכתכם אנחנו מבקשים לשדרג השנה את המעמד ולקיימו למרגלות הכותל הדרומי. סמוך קרוב וצמוד אל מקומו המקורי בהר הבית. ביחד נוכל להדר ולפאר את המעמד כראוי ויאות למצווה החשובה ולמשתתפיה הרבים. מיקומו החדש יאפשר הגעת ציבור רחב וגדול, ובזכות התמיכה שלכם אנחנו מקווים לקיים אירוע מושלם.

.

תמונות משנים קודמות
(צילומים: אבא ריצ'מן ואדם פרופ)

כהן בשאיבת המים מן השילוח

כהנים תוקעים בחצוצרות 


חוגגי שמחת בית השואבה עולים עם המים בשירה

הכהנים עומדים הכן לקריאת ניסוך המים

"ותקעתם על עולותיכם ועל זבחי שלמיכם"

רבנים משתתפים בתירגול ובמברכים את הקהל

על תרגולי המקדש

אירוע תרגול ניסוך המים, הוא השני בחשיבותו בסדרת תירגולי המקדש שמעוררים מחדש את הגעגוע ונותנים ביטוי ממשי לכמיהת הדורות לראות את הבית על מכונו. כל יהודי מזכיר שלוש פעמים ביום בתפילותיו את שאיפותיו בעניין המקום הקדוש ביותר לעם היהודי. תירגולי המקדש נועדו להחיות מחדש את הזיכרון העולה מן המלים העתיקות ולנפוח בהם נשמה. להחיות את המילים, את הצבעים, הריחות והרגשות שאבדו לנו זה אלפיים שנה. לאפשר הצצה, סדק צר, חלון הזדמנויות, לחוויה היהודית המרכזית של עם ישראל בארצו.