כל הפרויקטים
88 ימים של פגרה
הפרויקט של
תומר אביטל
הייתם מסכימים שעובד שלכם ייצא לפגרה מפלצתית ולא ידווח מה הוא עושה במהלכה? זה בדיוק מה שקורה בכנסת. לא עוד- הצטרפו למיזם המעקבים הגדול בישראל
116%
102,070
מתוך 88,000
0
נותרו
1193
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 02/10/2017

חברות וחברים יקרים הגענו למטרה. אין עליכם! ממשיכים 🔥 

המועד לתמיכה דרך הדסטארט הסתיים - מהיום בבקשה תמכו במיזם דרך אתר הבית


*

בשלוש השנים האחרונות אני עובד מבוקר עד לילה למען הגברת השקיפות השלטונית. בחודש האחרון עמלתי באי-ודאות גם על המיזם הזה מבלי לדעת מה יקרה. רציתי רק שנפסיק לקחת את הפגרה המטורללת הזו כדבר מובן מאליו.

אני רוצה כבר להודות לכל אחד ואחת על האמון שלכם. בזכותכם השלטון מחויב ליותר דין וחשבון. כל הכבוד על התמיכה הכל כך לא מובנת מאליה. 

מעל ל-1000 אלופות ואלופים כבר החליטו לומר לחברי הכנסת- אתם עובדים אצלנו ולא להיפך. תמשיכו לתמוך ולפרסם בפייסבוק ועזרו להגיע ליעד הבא: 105,000 שקל. כל שקל נוסף = עוד ח"כים תחת עין הציבור. תודה אדירה. אתם הופכים את כל המאמץ הזה לראוי. ממשיכים! כל הפרטים למטה. 

*

הייתם מסכימים לממן עובד שלכם מבלי שיהיה לכם מושג מה הוא עושה? הפעם אני מבקש תמיכה לרעיון פשוט: נעקוב אחר לפחות 10 ח"כים במהלך הפגרה - באותו יום.

קוראים לי תומר אביטל. אני עיתונאי עצמאי ובשנים האחרונות בין השאר אני מוביל עבורכם את המיזם "מאה ימים של שקיפות". הנייד שלי: 058-4213222.

למה בפגרה?

כי חברי הכנסת טוענים שאין צורך לקצר אותה, שהרי הם עובדים במהלכה. 

האם זה נכון?
בואו נברר יחד. הכסף יממן לפחות 10 ימי מעקב (פירוט מלא למטה). על הדרך- נחשוף את הפגישות הסודיות שלהם!

בלגן בפתח תקווה? מחירי דיור מרקיעי שחקים? מחדלים בחינוך? איפה הקואליציה? איפה האופוזיציה?? אלו נושאים קריטיים שיש לגביהם דממת אלחוט. למה? כי הכנסת, שוב, בפגרה. וכל הזמן הזה הח"כים מקבלים מאיתנו שכר של כ-41 אלף שקלים.הרעיון

נבחר יום אחד במהלך הפגרה ונעקוב אחרי 10 חברי כנסת במקביל/מדי שבוע.
אחרי מי נעקוב? אתם תחליטו.

רוצים לעזור במימוש? לחצו עכשיו על "תמוך בפרויקט". 

ברשימה שאתם תרכיבו, נשריין 4 מקומות לאופוזיציה, 4 לקואליציה ומקום אחד ליאיר לפיד (הנוכח-נפקד הגדול בכנסת: אפילו שרים מגיעים למשכן לעתים קרובות יותר) והפתעה אחת.

פטור יינתן לח"כים שמפרסמים את היומנים שלהם בלי השחרות מוגזמות, וכן לשיאני הנוכחות במשכן.

חשוב להדגיש שהשקיפות תעזור גם לחברי הכנסת עצמם – ליחצ"ן את עבודתם ולהבליט את מי שחרוץ, עובד קשה ופוגש ציבור מגוון יותר מלוביסטים ובעלי הון. זה מה שקורה כשהכל פומבי. בפגרה הם מסיירים בשטח ומתחברים לציבור? הגיע הזמן לבדוק.אני פונה אליכם אחרי שכבר ניסינו לגלות מה עושים חברי הכנסת בכל דרך אחרת. הגשנו בקשות בהתאם לחוק חופש המידע. ערכנו כנסים מיוחדים שבהם הסברנו לחברי הכנסת איך לחשוף יומנים. ביצענו מעקבים בודדים (לא בפגרה) וגם פנינו אליהם ישירות. 

כתוצאה מכל זה, 25 חברי כנסת כבר פרסמו את יומני הפעילות שלהם. חברי הכנסת האלה הבינו שאם הם עובדים בשבילנו הם חייבים לספר לנו מה הם עושים ומתי. ובאמת, ככל שהיומן פומבי יותר, כך רואים שאותו נבחר ציבור עובד בשביל... הציבור.

25 חברי כנסת זה לא מעט, אבל בהחלט לא מספיק. 95 ח"כים עדיין מבקשים שנסמוך עליהם בעיניים עצומות. 95 ח"כים עדיין אינם מבינים שמי שרוצה לעסוק בענייניו הפרטיים, מוטב שיישאר אדם פרטי! חשפנו בשנים האחרונות שלל דירות סודיות של ח"כים- וכיום למעלה מחצי כנסת חושפת את נכסיה. כך צריך להיות עם היומנים.

כולנו רואים את פרשיות השחיתות האינסופיות במגזר הציבורי, את המחדלים היומיומיים. לסמוך עליהם בעיניים עצומות – זו כבר לא אופציה. להצביע לכנסת פעם בארבע שנים? פשוט לא מספיק. אנחנו חייבים לעשות יותר, כי החבר'ה בכנסת מאוחדים משמאל ומימין סביב חוסר שקיפות, גם בימי פגרה. אין ברירה, זה חייב לבוא מאיתנו. 


יותר מכך, הפגרה חשובה: יש בה אפקט שמצנן את הרוחות שלוהטות בזמן המושב, והיא דוחפת את הח"כים משני צדי המתרס לשתף פעולה לקראתה. אבל היא ארוכה מדי – 4 חודשים בשנה! 

גם בחודשים שבהם אין פגרה, הכנסת מתכנסת רק יומיים-שלושה בשבוע (שני, שלישי ורביעי. בשלישי- כמעט אף אחד לא מגיע). כלומר ברוב המוחלט של השנה אין ועדות, אין שאילתות, אין פיקוח כלשהו על הממשלה, ואין קידום של רפורמות שהיו יכולות להוזיל לכולנו את יוקר המחיה.

נכון, לא מעט ח"כים עובדים קשה. ממש קשה. אבל במשך חצי שנה – מדי שנה – כולם נעדרים מן הכנסת, וזכותנו לדעת מה הם עושים בזמן הזה. חברי הכנסת טוענים שלוחות זמנים שנקבעו בקום המדינה מתאימים גם היום, ושהם עסוקים מאוד לכל אורך הפגרה? בואו נבדוק אותם.שאלות ותשובות

האם חברי הכנסת לא ינהגו שונה כעת כשיידעו על המיזם?

תאריך המעקב סודי, וכך גם זהות הח"כים שיזכו למרב קולותיכם (זכות ההצבעה תינתן לכל התומכים, וה"קלפי" תיפתח לאחר שהגיוס יסתיים בהצלחה). כלומר ח"כ לא יידע אם נבחר. אם כל הח"כים יתחילו לעבוד קשה ובמרץ לכל אורך הפגרה – הרווח כולנו שלנו.

מה תאריך המעקב ?

הוא כאמור סודי- כמו זהות הח"כים. עשרת המעקבים יתבצעו במהלך הפגרה הנוכחית, או באחד מימי ראשון/חמישי במושב הקרוב (שגם בהם הכנסת לא מתכנסת. כלומר יש מיני-פגרה יומיים מדי שבוע)/בפגרה הבאה (בעוד חצי שנה). אבל לא אחריה. כלומר נבצע את כל המעקבים בחודשים הקרובים.

למה לא מיד?

כדי שהח"כים יהיו דרוכים. בכל מקרה באחד מימי הפגרה הקרובים, או מדי יום חמישי - במשך עשרה שבועות. נחליט על המסלול האפקטיבי ביותר בהתאם.

מה אם ח"כ מסוים יהיה בחופש ביום שייבחר?

תבינו, הח"כים כבר בפגרה חודשיים. אם גם אחרי החופש הגדול והחגים ייקחו חופש- זה הזוי. ועדיין, נשיג מודיעין ונשאף לצמצם מעקב אחר ח"כ שטס לחו"ל למשל. 

בגלל זה מעקב במקביל אחר כל כך הרבה דמויות שלטוניות הוא חשוב. אם נוכיח שח"כים כה רבים בנופש בזמן שכולנו בעבודה- גם לזה יש אמירה חזק וחשובה. מי שלא בנופש - נראה מה הוא עושה עם המנדט שהענקתם לו ותמורת השכר הנאה שהוא מקבל (יותר מ-40 אלף שקל בחודש).

כפי שאמר ח"כ איתן ברושי שהסכים לחשוף את יומן הפגרה (בדומה לאחרים כגון שרת המשפטים ושר האוצר שמראים שהדבר אפשרי ואין להם מה להסתיר): "הכנסת אולי בפגרה אבל המדינה ממש לא. אני פועל בחריצות למען הציבור ואין לי מה להסתיר מפניו. יש חשיבות שהאזרחים יידעו מה עושים הח"כים במהלך עבודתם. זוהי דמוקרטיה".

מה יקרה אם נגייס פחות כסף מהדרוש? 

הפרויקט יתבטל ולא תחויבו. אמשיך לעבוד עבורכם במסגרת כל הפרויקטים האחרים. אני ברגעים אלו עובד על כמה תחקירים במקביל.

מה יקרה אם נגייס יותר כסף מהדרוש? 

נעקוב אחר ח"כים נוספים, או נוסיף ימי מעקב. זה יהיה מצוין.

לאן יילך הכסף?

כולו לחוקרים הפרטיים, למימוש התשורות ולכיסוי עמלות. יום מעקב של צוות מקצועי אחרי הנחה מבוקר עד לילה עולה כ- 4000-9000 שקל. זה תלוי בכמה קריטריונים ובראשם כמות הקילומטרים שנע הנעקב באותו יום. הסכום אמור להספיק ל-10 מעקבים לפחות בממוצע, רכישת התשורות (כמו חולצות וספרים), ועמלה (9%) להסדטרט. 

אגב, אני (תומר) מושך משכורת (מינימום) מתקציב נפרד הודות לתרומות שנתתם למיזם מאה ימי שקיפות לאורך השנה (ויש תוצרים לכל אורכה).

מה עשית עד עכשיו במאה ימים של שקיפות?

  • אבל זה לא מספיק. חברי הכנסת עדיין מפילים שוב ושוב חוקי שקיפות שהיו מייתרים אותנו. אנו ממשיכים לדחוף אותם (את החוקים והח"כים)


המטרה:

1. להגביר לחץ לחשיפת יומנים של אלו שמנהלים את חיינו. יומנים ציבוריים (אנו לא מבקשים פגישות פרטיות ויש דרכים לסנן אותם) הם כלי חשוב בחיזוק אחריותיות השלטון.

עד שלא כל הח"כים יבינו זאת – נחשוף את יומנם עבורם!

2. אם נוכיח שהפגרה לא ראויה- יגבר הלחץ לקצרה. כך ח"כים יוכלו להמשיך לפקח על הממשלה. אתם אולי לא אוהבים את הכנסת, אבל חשוב שתדעו – כל הזמן הזה רפורמות שהיו יכולות להוזיל לכולנו את יוקר המחיה – תקועות. מינויים שערורייתיים, התנהלות עצובה של המשטרה וכן הלאה- הכל ממשיך להתרחש אך ללא פיקוח, ללא דין וחשבון. זה חייב להשתנות.

יודגש כי אם נגלה מראש (למשל בזכות הדלפות לתיבת ההדלפות החסינה שלנו) שח"כ שנבחר למעקב שוהה בחו"ל ביום המדובר – נדלג אל הבא בתור ברשימה (החסויה). כך ייעשה גם במקרים חריגים נוספים.

כמובן, לא נחשוף שום מידע אישי– כפי שכבר הוכחנו בעבר. מאהבות, ילדים וכו'- כל זה מחוץ לתחום. הכול ייעשה באופן חוקי לגמרי – שוב, כפי שכבר הוכחנו

כתבה על המיזם הקודם:
נקווה שעצם ההבנה שהמיזם יוצא אל הפועל, תעודד את נבחרי הציבור שלנו להיזהר, ולעבוד קשה יותר בפגרה/לקצר אותה בחודש/לחשוף עוד יומנים. העיקר שיחד נוכיח שלאזרחים הלא מחוברים יש לא פחות כוח מהלוביסטים והטייקונים ונוביל שינוי לטובה.

 *מאה ימים של שקיפות הוא מיזם עצמאי לחלוטין, שפועל אך ורק למען האינטרס הציבורי הרחב.

·         מה עשינו עד כה כדי להגביר את השקיפות ולהילחם בשחיתות?

·         סרטון שסיכם חלק מהפעילות עד אשתקד

·         מעקב אחר סגן השר ירון מזוז שבעקבותיו הוגשה הצעת חוק לדיווח מצד סגני שרים

·         הוכחה שאין פרות קדושות, ושכל המפלגות על הכוונת

·         יש לכם מידע בנושא שתרצו להעביר לנו באנונימיות?

·         ממה אני (תומר אביטל) מתפרנס?

·         מדריכים לאקטיביזם מהספה

תודה חמה לדנה גנאל ולאלכס רוזנפארב שסייעו בניסוח. לבמאי עמיר כהן שצילם את הסרטון, לאפטריסטית חן פפירמן, לאוהד סטון על הכתוביות, ליונה שניצר על התרגום ולכל מרעיפי התשורות (כולם בהתנדבות). בכלל, תודה לכל אחת ואחד מכם: אתם לא מתארים לעצמכם עד כמה אני מעריך את ההתגייסות שלכם!

תודה שקראתם. תמכו בסכום שמתאים לכם, בחרו את אחת התשורות שבצד וקבלו זכות הצבעה לח"כים שנעקוב אחריהם. 

מממשים את המיזם - יחד!

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.