כל הפרויקטים
גאולה- פרויקט גמר TV
הפרויקט של
מיכל בכר
בואו לתמוך ביצירה ישראלית ולקחת חלק בהפקת סדרה ישראלית מקורית, צעירה ובלתי צפויה על בחורה שנכנסת להיריון מאלוהים, בעזרת הטינדר.
110%
11,015
מתוך 10,000
0
נותרו
88
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 14/11/2017

בואו להיות חלק ביצירה ישראלית צעירה ומקורית; יצירה שמשלבת בתוכה הומור, ציניות, נשים חזקות וביקורת חברתית- ואתם/ן יכולים ויכולות לגרום לזה לקרות ולהיות חלק מזה.


בראש הציני שלי תמיד חשבתי מה יקרה אם משהו על טבעי יקרה בחיים היומיומיים והרגילים שלי. מה יקרה אם הסיפורים שקראנו עליהם והלכנו לפיהם במסורת, בליל הסדר וביום כיפור, יפגשו את החיים העכשווים שבהם אנשים כבר לא מאמינים בניסים ונפלאות. אז הנה דמיינתי וכתבתי בפרויקט הזה את התיאור של מה שחשבתי שבטח יקרה; שילוב בין רגעים אלוהיים וחיים רגילים, שילוב בין דבר טהור וגועל נפש של דירת שותפים, שילוב בין הדבר הכי יפה בעולם כמו היריון- ובחורה חסרת אחריות או מודעות.

מה הפרויקט?

הפרויקט הוא פיילוט טלוויזיוני עליו אני עובדת בשנתיים האחרונות במרץ. הוא מספר על חבצלת, בחורה תל אביבית, נירוטית, ביקורתית וחסרת ביטחון שמכירה בחור בשם אלי דרך הטינדר, שוכבת איתו ונכנסת להיריון. היא מגלה במהרה כי הבחור הוא אלוהים ועכשיו היא נבחרה להיות חלק ממשהו גדול יותר. היא מגלה שהיא אם המשיח המודרני, החדש, החברתי. היא חייבת לתקן את תל אביב ולהחזיר את כולם בתשובה חברתית לקראת ביאת המשיח המודרני החדש, שכן ביהדות המשיח מגיע רק אם כולם חוזרים בתשובה. ומה זה לחזור בתשובה? זה ללמוד להיות בן אדם, לפני הכל. אם היא לא תצליח, המשיח החדש לא יגיע והיא תהיה בהיריון לנצח, או יותר גרוע- הוא יגיע ואיתו יום הדין. היא מחליטה ללכת לפי עשרת הדיברות לתיקון העיר, שכן הם מכריעים בין הטוב ורע ביהדות, וככה להביא ולקדם את בוא המשיח.במה יעסוק הפרויקט?

הפרויקט מעביר ביקורת חברתית על עוולות החברה, על צביעות ועל העידן שבו לכולם אכפת מהכל ובו זמנית לאף אחד לא אכפת מכלום משום דבר ומאף אחד. לכולנו יש את הדבר שחשוב לנו ונדבר עליו הרבה, בין אם זה טבעונות, ההתחממות הגלובלית או מעמד הפליטים, אך השאלה היא איך אנחנו מתייחסים.ות אחד.ת לשני.ה ביום יום, איך אנחנו מתנהגים בתוך החברה ואיך המעשים הקטנים שלנו משפיעים על איך שהחברה שלנו נראית. השינוי מתחיל לפני הפגנות הענק, חסימת הכבישים והעברת החוקים בכנסת, אלא בקימה לקשישים באוטובוס, עזרה עם שקיות הקניות וזריקת מילה טובה לזר.איך הפרויקט בנוי?

הסדרה היא בת 12 פרקים, בהם חבצלת תתמקד בעוולה חברתית אחרת בכל פרק, בהתאם לדיברות. בפרק אחד היא תתמקד ב"כבד את אביך ואת אמך" ותנסה לעזור לקשישים, תגלה שיש לה כוחות ובטעות תגרום למוות, בפרק אחר תפעל למען "לא תרצח" ותילחם על זכותה של אישה לבחור בהפלה, ותמשיך עם מטרות שונות. במהלכן היא בוחרת בדרך הקלה לפעול, בדרך הבנאלית והצפויה, ומגלה לאט לאט שיש לה כוחות על טבעיים, בהם היא לא בהכרח שולטת, ובדרך עקיפה משפיעה על דבר אחר בחברה. הפרקים יראו סיטואציות מוגזמות, שיראו את הסיטואציות באופן קיצוני ויתארו חוויות יומיומיות בצורה אמינה, מצחיקה ועם זאת גם מוגזמת והיסטרית. כך אני מתכוונת להעביר ביקורת על החברה שלנו ועל החיים של כולנו.מה יקרה אם נגייס את הכסף?

 הפרויקט יוקרן בפסטיבל קולנוע דרום 2018 בשדרות, במידה ואצליח לגייס את הכסף הדרוש להפקה בהצלחה. הפסטיבל הוא פסטיבל קולנוע וטלוויזיה בין לאומי עם תחרות סטודנטים על הפיילוט הטוב ביותר, שנותן לסטודנטים ממכללת ספיר הזדמנות להציג את היצירות שלהם. המימון ילך לצילומי הפרויקט שייקחו חלק בנובמבר 2017 ולתהליך העריכה והפוסט פרודקשיין שיסתיימו עד מרץ 2018. 

בגדול, אם נצליח לגייס את הסכום המבוקש, החלום שלי יתגשם ואוכל לצלם את הסדרה שאני חולמת לעשות.

 אני מזמינה אתכם לקחת חלק ביצירה מקורית ולהצטרף אליי לתהליך להרמת הפרויקט שעבדתי עליו כל כך הרבה זמן וכל כך קשה, להיות חלק מיצירה שתגרום לתסריט לקבל צורה וכמובן להקרנה שתהיה ביוני 2018. תמיכה כלכלית בפרויקט הזה היא חשובה מאוד, שכן לא נצליח להגיע לתקציב הצילומים ללא סיוע ותמיכה מכם! במקרה שלא אצליח להשיג את התמיכה הכלכלית הנדרשת, איאלץ לדחות את הצילומים במספר חודשים או שנה, לזמן שבו אשיג את התקציב הדרוש לכך.


אני סטודנטית בשנה רביעית במכללה ספיר בשדרות ואודה לכם על כל תמיכה שהיא. הפרויקט הזה חשוב לי מאוד ואני חולמת לצלם אותו כבר כמה שנים, וכל תמיכה להרמת הפרויקט הזה היא הכרחית. אני מאמינה שהפרויקט הזה יכול להצליח בפלטפורמות שונות, שהוא יצליח להצחיק ולהעציב אתכם, לעניין אתכם ולגרום לכם לתהות על החיים בזמן שאתם מצחקקים עם חבצלת, בשאיפה שיצליח להגיע לפסטיבל הזה ובעוד פסטיבלים בהמשך :) יאללה יהיה כיף!!!


**מצורף טסט לפיילוט**

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.