ארוחת ראש השנה קהילתית
הפרויקט של
גיל מנור
סעודות ראש השנה בשני לילות החג למשפחות חד הוריות ברוכות ילדים ובודדים, להעניק להם אווירת חג חמה ומשפחתית.
101%
24,142
מתוך 24,000
0
נותרו
93
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 19/09/2017

חברים יקרים,

בית חב"ד נתיבות מעוניין להרים סעודת ראש השנה חגיגית ומחבקת למשפחות חד הוריות ברוכות ילדים ולבודדים כדי לא להשאיר אף אחד לבד בבית בחג. 

סעודה ראשונה בלילה ראשון של החג וסעודה שניה בלילה השני של החג. ארוחה כיד המלך עם כל סימני החג - חלה ותפוח בדבש, רימונים, ראש של דג ועוד.

אני מזמין אתכם לקחת חלק בהרמת ארוחת חג לכ-110 סועדים (אימהות, ילדים ובודדים) בכל אחת משתי סעודות החג - וכשתשבו בחג עם משפחתכם תזכרו שדאגתם לעוד אמהות וילדים לשבת בשולחן ערוך כל-טוב ולחוש את אווירת החג כמוכם, תחושה טובה שתעניק להם שנה מתוקה.

מי אנחנו ? 

  • אנחנו אלה שחותרים למגע בכל חגי ומועדי ישראל לשמח אנשים ולהביא אליהם בכל חג את המאפיין המשמח שלו.
  • אנחנו אלה שמאירים את העיר ואת בתי התושבים בפעילות משמחת, בתכנים נעימים של מסורת, חכמת תורה וזיכוי הרבים בקיום מצוות.
  • אנחנו אלה שלא משאירים אף אחד לבד ועושים זאת מתוך שליחות ואמונה בעשיית טוב ואהבת ישראל מוחלטת.

 

מה הביא אותי להחלטה לקיים את שתי סעודות החג הללו

זיהינו קושי אצל משפחות חד הוריות ברוכות ילדים וזוגות/אנשים בודדים שאינם מסוגלים לערוך סעודות חג של ראש השנה: א. בגלל הוצאות מרובות. ב. מצד חוסר יכולת לחוות בשולחן החג את האווירה הנדרשת - קידוש, ברכות, סימני החג, שירים ועוד.

בתור בית חב"ד נתיבות - הרגשנו את גודל האחריות על כתפינו והחלטתנו לתת מענה. אנחנו יודעים לארגן את הלוגיסטיקה הנדרשת ולתת את האווירה המיוחדת, רק נשאר לגייס עבור המיזם הזה גב כלכלי שיסייע לנו לבצע.

וכאן כולנו ביחד עם headstart ניצור את המיזם המבורך הזה כמו פסיפס של אבנים מגוונות שיוצרות תמונה יפה ומושלמת.

עלויות

ארוחת החג : 100 שקל למנה עבור 110 איש בכל אחת משתי סעודות החג. (לדוגמא: אמא חד-הורית וארבעת ילדיה בגילאי 6-13 = 500 ש"ח לארוחת חג אחת). איננו גובים כסף מהמשפחות.

פנינה אישית

בראש השנה נקבע גורלו של אדם לכל השנה. אם יהיה שמח ואקטיבי בחג - תהיה לו שנה של עשיה וצמיחה. אך אם יהיה בודד ופסיבי - הצבע האפור ילווה אותו עד ספטמבר הבא. לא חבל ?

לכן אנחנו חייבים לעשות את מה שאנחנו יודעים לעשות - לשמח משפחות ברגעים החשובים של החג בסעודה חגיגית, לגרום להם לשיר שירי חג בשולחן וליהנות, והחיוך הזה יישאר על פניהם כל השנה ויניע אותם להצלחה ופריחה.

ואתם, שבזכותכם תיערך להם סעודת חג - זה בוודאי ישפיע לטובה על גורלכם שלכם לשנה של הצלחה ופריחה, טובה ומתוקה !

בברכה

הרב גיל מנור

בית חב"ד נתיבות