גונבים לנו את הים!
הפרויקט של
עמותת צלול
גונבים לנו את הים! צלול קוראת לכם לקחת חלק בהקמת מטה מאבק שמטרתו להגן על הים שלנו מפני גזלה והשחתה ולשמור אותו לנו ולדורות הבאים.
101%
50,010
מתוך 50,000
0
נותרו
240
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 04/10/2017

     

גונבים לנו את הים וחושבים שנישאר אדישים! - הצטרפו אלינו בהקמת מטה המאבק בגזל הים! ביחד נשמור על הים!

בימים אלה מובילה ממשלת ישראל שני תהליכים מקבילים שעלולים להרוס את הים התיכון שלנו לעד.

1. חורבן החופים: הממשלה מסרבת לאשר תיקון לחוק החופים. תיקון שיחייב את הממשלה לדון מחדש בתוכניות בנייה ישנות בחופי ישראל (כאלה שאושרו לפני 2004).

התוצאה ההרסנית תהיה הקמתם של כ-50 פרויקטים, הכוללים אלפי יחידות דיור וחדרי מלון, לאורך החופים, מחוף בצת בצפון ועד ל זיקים בדרום, ללא מגבלה כלשהי של בנייה מקו המים.  

2. חורבן הים: הממשלה מקדמת את חוק אזורים ימיים, באופן שיעניק סמכויות בלעדיות למשרד האנרגיה על המים הכלכליים של ישראל (אזורי פעילות אסדות הקידוח) ויאפשר לברוני הקידוחים לקדוח גז ונפט ללא אחריות כלפי הים וללא פיקוח של המשרד להגנת הסביבה.

משמע = סיכון הים שלנו, ללא שום הגנה, שעלול להוביל לתוצאות הרות גורל של אסון קידוח. (כפי שאירע במקומות שונים בעולם).

מה אנחנו רוצים לעשות?

  • לחייב את הממשלה לאשר את התיקון לחוק החופים, כך שיחייב דיון גם בתוכניות בנייה ישנות. החופים הם של הציבור ויש לנו הזכות המלאה ליהנות מהם. 
  • להכריח את הממשלה לתקן את הצעת חוק אזורים ימיים, המקודמת בימים אלה, כך שהחוק יחייב תכנון ופיקוח על מתקני הפקת גז ונפט בים והגנה על שמורות הטבע הימיות.


מה מטרת הגיוס ומה נעשה עם הכסף?

הקמת מטה מאבק, אשר יפעל להגברת המודעות, רתימת הציבור ושינוי מדיניות, ובמסגרתו:

  • נציף את הארץ בשלטי מרפסות "גונבים לנו את הים", בליווי חומרי הסברה,  כדי שהממשלה תבין שאנחנו אוהבים את הים ולא מוכנים לוותר עליו. 
  • נארגן פעילויות מחאה ופעילויות שטח כלל ארציות, הכוללות גם הפעלת מתנדבים להגברת מודעות.
  • נשכור ייעוץ משפטי שילווה אותנו אל מול הממשלה, הכנסת ובתי המשפט. 
  • נפעל לגיוס רוב של ח"כים להצבעה בעד התיקון לחוק החופים.
  • נקדם הצעת חוק של "צלול" לחוק אזורים ימיים אשר תכיל את הדרישות הסביבתיות הנדרשות להגנה ראויה לים.
  • נפעל לקידום הנושא ברשתות החברתיות.
  • נגייס את התקשורת לטובת העניין: רדיו, טלוויזיה, עיתונות.


הצטרפו אלינו וכל זה יוכל לקרות!

עמותת צלול מזמינה אתכם לקחת חלק בהקמת מטה המאבק ובמהלך ציבורי היסטורי שמטרתו להגן על הים שלנו מפני גזלה והשחתה ולשמור אותו לנו ולדורות הבאים - 

כדי שכולנו נוכל להמשיך לשחות, לצלול, לגלוש, לשוט בים כחול (ולא שחור משמן) או סתם ליהנות משקיעת בין ערביים מבלי שמבנים מפלצתיים יחסמו לנו את הנוף.

אנחנו מאמינים כי רק קול ציבורי חזק ובטוח ישכנע את מקבלי ההחלטות שלא ניתן לאף אחד לגנוב לנו את הים מתחת לאף!

מי אנחנו? 

עמותת "צלול" נוסדה ב-1999 כחלק מהמאבק להצלת שונית האלמוגים הנדירה של מפרץ אילת, שזוהמה על-ידי כלובי הדגים של החקלאות הימית. 

בעקבות פעילות "צלול" הכלובים הוצאו מהים. בהמשך דרכה שמה "צלול" לעצמה למטרה לפעול לשמירה על הים ועל הנחלים של ישראל, כעל משאב טבעי ויקר-ערך למען הציבור ולמען הדורות הבאים ועל העלאתם על סדר היום הפוליטי והציבורי. כיום נחשבת "צלול" לשומרת הסף של הים ושל הנחלים בישראל. 


כלי העבודה של "צלול" כוללים פעילות אקטיבית, פעילות חקיקתית ופעילות חינוכית מול רשויות, מול מקבלי-החלטות ומול הציבור. 

צוות "צלול" כולל מומחי סביבה, כלכלנים, מדענים, עורכי דין, אנשי יחסי ציבור, מתנדבים ועוד. ב"צלול" תומכים אנשי עסקים, אזרחים וקרנות מהארץ ומהעולם, ובראשן קרן משפחת קאהן. 

"צלול" מסרבת לקבל תרומות מגופים ממשלתיים במטרה לשמור על עצמאותה. 

הקמפיינים של "צלול": 

הים התיכון ומפרץ אילת: הפסקת זיהום הים על-ידי רשויות ומפעלים, ובעיקר הפסקת הזרמת בוצת השפד"ן לים התיכון. הסדרת קידוחי הגז והנפט תוך דרישה מהממשלה לקבוע רגולציה ומוכנות לחירום. סיכול תכנית משרד החקלאות להקים בריכות דגים במפרץ אילת. 

נחלים: הפסקת זיהום נחלי הארץ, שחרור מעיינות והשבת מים לנחלים. מעקב אחר פרויקט ניקוי קרקעית נחל הקישון ודרישה להפסקת הזרמת שפכי המפעלים. מניעת הקמת מנהרת האיילון. קידום רפורמה בענף בריכות הדגים המזהמות את הנחלים. 

בריאות ובטחון הציבור: מניעת זיהום מי התהום. סגירת מיכל האמוניה המסוכן של חיפה כימיקלים במפרץ חיפה.

התנדבות ב"צלול": "צלול" מפעילה ארגון מתנדבים "מגני הים" הכולל חובבי-ים בכל הגילאים, שמטרתם לשמור על משאב הים מפני זיהום והשחתה באמצעות פעילות אקטיבית.

תודה ל-Rubit על הסרטון. 

תודה למועדון הגלישה גל ים על התמיכה.