עיניים פקוחות למדע
הפרויקט של
אינפומנסרז בע"מ
ספרי מדע לילדים המספקים היכרות ראשונה עם מושגים במדע, דרך מחקרן של נשים פורצות דרך בביולוגיה, כימיה ופיזיקה
157%
93,639
מתוך 60,000
0
נותרו
573
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 11/11/2017

פספסת את הקמפיין? לא נורא! הספרים כבר זמינים בחנות אינפומנסרז! 

http://www.theinfomancers.com

תודה רבה לכם ולכן!

בזכות התמיכה שלך, ספרי "עיניים פקוחות למדע" יצאו לאור עוד ברבעון הראשון של 2018, לצד "נשים במדע". הוכחת לנו שיש דרישה לספרי מדע לילדים, ויש רצון להנכיח נשים מתחומי מדע בפרט ותחומי מחקר ועיסוקים שונים בכלל. תודה רבה לך! 

עדכונים!

הגרלת בובות לוטי ציידת המאובנים ולוטי הצופה בכוכבים, 10% הנחה ברשת חנויות טומי ואניקה וסרטון אנימציה על נשים בפליאונתולוגיה, במדרגת 95,000 ש"ח! פרטים בעדכונים. 

125%! היישומון יוצא לדרך! סטודיו ארמדילים מבית אינפומנסרז, בשיתוף עם Genius Games של ג'ון קוביו, יפתחו עבור הספרים את "עיניים פקוחות למדע - היישומון", שיספק מידע מורחב על המונחים המובאים בספרים, החוקרות המוצגות בהם, הממצאים שלהן וכיצד פועלן עזר לקידום המדע בזמנן ועד היום. ומה הלאה? תוכן אינטראקטיבי - סרטון "עיניים פקוחות למדע - נשים בפליאונתולוגיה"!

הגענו ל-115%, ואתן ואתם מקבלים ספר ניסויים שילווה את הספרים! כל התומכים והתומכות ב-75 ש"ח ומעלה יקבלו ספרון ניסויים מקורי, בלעדי לקמפיין ההדסטארט. קדימה ליישומון!

הגענו ל-105%, וזה אומר שיש תחתיות! כל התומכים והתומכות ב-75 ש"ח ומעלה יקבלו סט תחתיות עם תמונות של חוקרות מהספרים. הידד ותודה! אנו מזמינים אותך להצטרף לקמפיין על מנת ליהנות לא רק מהספרים (שיודפסו בכל מקרה) אלא גם מתמורות ההמשך המגניבות והבלעדיות לתומכי ותומכות הקמפיין. המטרה הבאה: ספרון ניסויים ביתיים!

הגענו ל-100%! עכשיו רק צריך גם להגיע למטרות ההמשך... אם נגיע ל-75,000 ש"ח אנחנו ניצור יישומון שילווה את הספרים ויהפוך את חווית הקריאה לאינטראקטיבית. היישומון יכיל תכנים והסברים נוספים על המידע המובא בספרים ועוד! כמובן שבדרך לאפליקציה יש תחתיות לכוסות וספרון הכולל ניסויים שאפשר לעשות בחומרים וכלים שנמצאים בכול בית, שיהיו תשורות בלעדיות לתומכים ולתומכות בקמפיין, אז מה שבטוח זה שלא ישעמם!

אנחנו רוצים לספק לך משהו גדול יותר מהספרים בלבד. ספרון הניסויים, היישומון - כל אלו יתאפשרו רק אם יצטרפו תומכים ותומכות נוספים. כעת זה הזמן לשתף את הקמפיין ולהצטרף אליו לפני כולם - כדי שנוכל ליצור עבורך ועבור אחרים ואחרות משהו גדול וטוב יותר אפילו מהספרים המעולים שיצאו בסדרה.


עיניים פקוחות למדע (Science Wide Open) היא סדרה של שלושה ספרים המקנים מושגים ראשונים במדע תוך הדגשת פעילותן החלוצית של נשים בתחום. הספרים מיועדים לגילאי 5-8 ובאים למלא את החלל הגדול בעולם ספרות ילדים לגבי כל מה שנוגע למדע בכלל ונשים בפרט. רכשנו את הזכויות כדי לתרגם את הספרים אבל אנחנו זקוקים לתמיכה שלך כדי להביא אותם לדפוס!

יש לנו תכניות שאפתניות *במיוחד* עבור הקמפיין הזה! כדאי להמשיך לקרא!


"עיניים פקוחות למדע" היא סדרת ספרים המציגים מושגים ראשונים במדעים מדויקים – ביולוגיה, כימיה ופיזיקה. המונחים מוצגים מרמה בסיסית מאוד - מהם תאים? ואטומים? ועד מושגים מתקדמים יותר כמו מה היא גנטיקה? הטבלה המחזורית? חוקי ניוטון? ועוד. הייחודיות של הסדרה היא בכך שכל המונחים מובאים ממחקריהן פורצי הדרך של נשים בתחומים האלה – מזוכות פרס נובל וחלוצות מובילות כמו קליאופטרה האלכימאית, מארי קירי, רוזלינד פרנקלין ולורה באסי, ועד חוקרות בנות ימינו כמו זוכת הנובל הישראלית עדה יונת, צ'יאן שונג וו ודון שונסי.

הסדרה יצאה לאור במאי 2017, בעריכת והוצאת ג'ון קוביו ו-Genius Games. הספרים נכתבו על ידי מארי וויסינגר ואוירו באיורים מקסימים על ידי דניאל פילי. הם הושקו באנגלית בקיקסטארטר (הזה) בקמפיין שהפך לאחד הנתמכים ביותר בתחום ספרי הילדים באתר. הספרים מיועדים לילדים וילדות בגילאים צעירים מאוד, ולכן ללא תרגום הם אינם נגישים עבור רוב ילדי וילדות ישראל.נתוני המועצה להשכלה גבוהה והוועדה לקידום נשים באקדמיה (שפרסמה את הדו"ח שלה כאן ב-2015) מראים שבעוד נשים נמצאות באחוזים גבוהים במדעים המדויקים בכל רמות האקדמיה (יותר מ-50%), מתארים מתקדמים ועד עמיתות מחקר ופיתוח מדע, מקומן בדרגים הבכירים נמוך משמעותית (16% בפרופסורה). הפער הזה מתחיל להצטמצם בשנים האחרונות, אבל התהליך גם דורש במקביל עבודה בחינוך ובהכרה במעמד הנשים באקדמיה ובמחקר. 

כאן נכנסת לתמונה הסדרה "עיניים פקוחות למדע": על ידי הצגת המדע לילדים וילדות בגיל צעיר ודרך דמויות מעוררות השראה של נשים מהתחומים האלה, אנו מבקשים ליזום שינוי מן היסוד ולפעול במישור החינוכי כדי להעצים, לשפר ולקדם את תודעת המסוגלות של נשים במדע בפרט ובכל תחום תעסוקתי בכלל.

ילדים, נערים וגברים הם גם חלק מהאוכלוסייה, ולא שכחנו אתכם! הספרים תורגמו בלשון מעורבת, כך שניתן לקרא או להקריא אותם בקלות לכל הילדים והילדות, ולהתאים את התוכן למגדר של הילד/ה. 

נשים שסירבו להתפשר על הרעיונות שלהן, החדשנות שלהן והשאפתנות שלהן הגיעו להישגים מרשימים, ומתוך כך הן מהוות מודל מצוין לחיקוי והעצמה לבנים ולבנות כאחד. סיפוריהן של חוקרות יכולים להיות מעוררי השראה עבור כל ילד וילדה שמגלים ומגלות עניין במדע, או ברדיפה אחר כל חלומותיהם/ן!רכשנו מכיסנו את הזכויות לתרגום, והכנו את הקמפיין והסרטון על חשבוננו. גם את התרגום כבר עשינו ואפילו שלחנו לקוראות וקוראי בטא מתנדבים (תודה רבה על העזרה!), אבל ההשקעה הכספית הגדולה עדיין לפנינו: תמלוגים לסופרת והמאיירת דרך Genius Games, עלויות העריכה הלשונית, הניקוד והתאמת הגרפיקה לעברית, וכמובן ההדפסה עצמה - מהווים את יתרת התקציב שנותר לנו לגייס. 

התקציב שהגדרנו מיועד בדיוק בשביל זה, ומתחלק באופן הבא:
אנחנו מקווים שהקמפיין שלנו יתאים לכל אחד ואחת! ניתן לקבל את אחד הספרים בסדרה, לבחירתך, במחיר השקה של 60 ₪ או את כל הסדרה (שלושת הספרים על נשים בביולוגיה, כימיה ופיזיקה) ב-150 ₪ בלבד! לאחר שיצאו לאור, הספרים יהיו זמינים בחנויות במחיר של 68 ₪ לכל ספר (או 204 ש"ח לסדרה כולה).

לכבוד הקמפיין, אנחנו גם מציעים לך הזדמנות לקנות את האחות הגדולה של "עיניים פקוחות למדע" – "נשים במדע", מאת רייצ'ל איגנוטופסקי, שכתבה ואיירה ספר יפהפה ועשיר במידע על 50 נשים מובילות במדע. הספר הזה מיועד לגילאים בוגרים יותר – ויש לומר שהוא מתאים לכל הגילאים כולם – וממשיך את המטרה שלנו לקידום ייצוג לנשים ומדע בספרות הישראלית. "נשים במדע" מתורגם בימים אלו ומיועד להגיע לחנויות הספרים ב-2018, במחיר של 84 ₪, אך מוצע פה במכירה מוקדמת במחיר מוזל! התמורה הזו מוצעת במיוחד אם אינך מרגיש/ה חלק מהקהל של ספרי ילדים כמו "עיניים פקוחות למדע", אך עדיין רוצה ללמוד עוד על נשים מעוררות השראה במדע. 

רוצה לקדם את המדע בצורה יותר פעילה? אין בעיה! ניתן לקנות את הספרים בתוספת סיור מודרך במוזיאון גן המדע במכון וייצמן, רחובות; מוזיאון הטבע בירושלים או במוזיאון אוספי הטבע ע"ש שטיינהרדט שייפתח בסתיו 2018-2017 באוניברסיטת תל אביב. כמו כן אפשר גם להקדיש את אחד הספרים לחוקרת או מדענית שחשובה או ראויה לציון בעיניך (בחירת המדענית/חוקרת מותנה באישור אינפומנסרז ובאישור המדענית/חוקרת במידת האפשר). 

ניתן גם להתארגן בקבוצת רכישה למחירים מוזלים יותר, או אפילו להשתמש בפלטפורמה כדי לתרום בשמך ספרים לגני ילדים וספריות בחטיבות ביניים ברחבי הארץ. אנו מזמינים אותך לעבור על רשימת התמורות משמאל כדי לבחור את התמיכה המתאימה לך ביותר!


בהחלט! יש לנו הרבה רעיונות לדברים מגניבים שאנחנו יכולים לעשות בשביל להמשיך ולקדם את מה ש"עיניים פקוחות למדע" מביא לשולחן. בראש ובראשונה, החלום שלנו הוא ליצור יישומון (אפליקציה) שיסייע לקוראים ולקוראות להתמודד עם השאלות שיעלו מהספר, דרך הסברים מפורטים יותר על המונחים, החוקרות והמדע, ויהווה פלטפורמה גם לתכנים נוספים שיבואו בהמשך. 

אם הקמפיין יצליח לגייס כספים מעל ומעבר לסכום המיועד, יש לנו מטרות המשך בכמה מדרגות, עבור כל הסכומים הנוספים שנצליח לגייס: המטרה הושגה! כל התומכים והתומכות מסכום 75 ₪ ומעלה יקבלו שש תחתיות לכוסות המציגות דמויות של החוקרות משלושת ספרי הסדרה.

המטרה הושגה! ספרון המאגד ניסויים מדעיים שאפשר לעשות עם חומרים וכלים שנמצאים בכל בית יצורף לתמורה של כל התומכים והתומכות בסכום של 75 ₪ ומעלה.

המטרה הושגה! יישומון! בעזרת "ארמדילים פיתוח", ניצור יישומון אינטראקטיבי המאפשר שילוב טכנולוגי בעת הקריאה בספרים. היישומון יספק הסברים מפורטים על המונחים המוצגים בספר ועל החוקרות שמצוינות בו, ותשובות לשאלות נוספות שיכולות לעלות מתוך הקריאה ודורשות הסברים נוספים. היישומון יפותח בשיתוף פעולה עם Genius Games ויוצרי הסדרה, וישמור על רוח המהימנות המדעית של הספרים. התומכים והתומכות בקמפיין יוכלו לקבל את היישומון בחינם, לפני כולם!

סרטון – נשים חוקרות פליאונתולוגיה! מציידת המאובנים, מרי אנינג, ועד ג'יין גודול, ההסתכלות השונה של נשים על אנתרופולוגיה, סוציולוגיה ואבולוציה הובילה לפיתוחים משמעותיים בתחומים האלה. הסרטון יציג מונחים חשובים וחוקרות מרכזיות ויהיה זמין דרך היישומון.


אנחנו אביעד וחמוטל, אחים ומנהלים-שותפים בחברת אינפומנסרז בע"מ. החברה הוקמה על ידי אביעד בתחילה כחברת פיתוח תוכנה (ענף שלימים זכה לשם "ארמדילים פיתוח") ובהמשך הצטרפה חמוטל והקימה את ענף שירותי תרגום, "ארגמן תרגומים" (פייסבוק). ב-2013 נכנסנו לעולם תרגום משחקי הלוח והקלפים, תחת המותג "פרש משחקים" (פייסבוק), והבאנו לשוק הישראלי משחקים מאתגרים תוך שימת דגש על קידום שיתופי פעולה בין שחקנים, חשיבה אסטרטגית ופיתוח יכולות קוגניטיביות. 

כעת חברת אינפומנסרז מבקשת להרחיב את ארגמן להוצאה לאור, ואנו מביאים את הגישה שהובילה אותנו בעולם המשחקים גם לעולם הספרים: אנחנו נוציא לאור ספרים שיקדמו תחומים שחסרים על המדף הישראלי, כמו חשיבה מדעית, העצמת נשים ופיתוח דמיון, ובעיקר נשאף להוסיף להנאה שבקריאה. שילוב תחומי הענפים שלנו מביא אותנו לחשוב רבות על החפיפה בין תחומי העיסוק בחברה, ובמיוחד באפשרויות לממשק האינטראקטיבי בין ספרים, משחקים והעולם הדיגיטלי. 
אתם חברה קיימת – למה מימון המון?
ההחלטה להקים הוצאה לאור אינה פשוטה ואינה זולה. הספר הראשון שהחלטנו להוציא לאור הוא "נשים במדע", ואת ההוצאה הזאת אנו מממנים לחלוטין מכיסנו מתוך השקעה ואמונה מלאה שהספר יהפוך לחובה בכל בית. כאשר עלתה ההזדמנות לחבר אותו ל"עיניים פקוחות למדע", ולהגיע לטווח גילאים רחב תחת אותה מטרייה, לא עמדנו בפיתוי. אבל בשביל זה אנחנו כבר צריכים אותך!

איך אדע שאקבל את הספרים אם הקמפיין יצליח?
אינפומנסרז היא לא חברה חדשה, ומוצרי המשחקים שלנו משווקים בחנויות ומסופקים ללקוחות ברחבי הארץ. את המשחק השלישי שלנו, נדל"ן בקטן, השקנו בקמפיין הדסטארט (הזה) שזכה להצלחה רבה וסופק לתומכים ולתומכות באופן מלא. כבר רכשנו את הזכויות לסדרת "עיניים פקוחות למדע", התחלנו את התרגום ואפילו העברנו אותו בקריאת בטא מקיפה - ותודה ל-45 הקוראים והקוראות המתנדבים/ות שלנו, שתרמו רבות לשיפור הדיוק המדעי, להתאמת השפה הגילאית ולשמירה על רצף הקריאה במהדורה העברית של הספרים. את כל זה עשינו מכספנו או מפעילות בהתנדבות. עכשיו אנחנו זקוקים למימון המשך הדרך: עריכה לשונית, ניקוד הספרים, עריכה גרפית וכמובן ההדפסה. יותר מכך, אם הקמפיין יצליח מעבר למצופה, אנחנו כבר יודעים בדיוק מה לעשות עם הכסף - יישומון ותכנים נוספים שיוסיפו אינטראקטיביות ללמידה ולערכים שהספרים מקנים. בשביל כל זה אנחנו זקוקים לך. מצדנו, אנחנו מחויבים לפרויקט באופן מלא.

מתי אקבל את הספרים?
העורכת הלשונית והעורכת הגרפית ממתינות לשריקת הזינוק, שתינתן ברגע שנגיע לסכום היעד. אנחנו מתכוונים לרדת לדפוס לכל היותר תוך 30 יום מסיום הקמפיין. שלב הדפוס יארך כחודש ימים, ואז כל שנותר הוא לחלק לכם את הספרים. הספרים צפויים להיות מוכנים למשלוח ברבעון הראשון של 2018 (פברואר-מרץ). מכאן – זה תלוי בך, אם העדפתך היא לאיסוף עצמי (יעודכנו לקראת המשלוח) או במשלוח בדואר. ניתן גם לבקש איסוף עצמי בכנסים שאנחנו משתתפים בהם (עדכונים בהמשך).

אין לי ילדים קטנים, אבל הנושא חשוב בעיניי. מה יש לכם להציע לי?
ישנן התמורות מלגת לימודים ומענק מחקר, המאפשרות לך לתרום דרכנו בשמך את הספרים לגנים ובתי ספר כדי לקדם ייצוג נשים וחשיפה לנשים מעוררות השראה בקרב ילדים וילדות ועד בני ובנות נוער בישראל, שזו מטרה מעולה שגם מזכה אותך בכל מטרות ההמשך אליהן נגיע! 
כמו כן, אם הנושא של נשים במדע חשוב לך ומעניין אותך, אנחנו ממליצים בחום על התמיכה ברמת בתר דוקטורט, לקבלת הספר "נשים במדע". סיפורן של 50 נשים במדע לאורך ההיסטוריה, כולל פרטי טריוויה ואיורים מרהיבים, נכתב ואוייר על ידי הקומיקסאית רייצ'ל איגנוטופסקי. 

תמכתי בדרגת "מרצה בכיר". האם "נשים במדע" יעכב את התמורה שלי?לא! כמו שאמרנו, ההוצאה של "נשים במדע" לא תלויה בהצלחת הקמפיין. "נשים במדע" מתוכנן לצאת לחנויות עד פברואר 2018, ועד אז גם סדרת "עיניים פקוחות למדע" אמורה להיות מודפסת ומוכנה למשלוח, כך שאם תמכת ב"מרצה בכיר" כדי לקבל גם את "נשים במדע" וגם את "עיניים פקוחות למדע" (או הוספת את אחד הספרים לתמיכה באחר)  הספרים יגיעו אליך ביחד ובזמן!

האם ניתן להשתתף ביותר מתמורה אחת? או להוסיף לסכום התמורה?
בהחלט! הדסטארט מאפשרים לתמוך בכמה מדרגות תמורה וכן להוסיף לתמורה סכום כרצונכם. כל סכום יעזור לקדם אותנו למטרה – ויותר מכך, למטרות ההמשך המלהיבות מאוד (לפחות אותנו)! חשוב: ניתן לשנות את מדרגות התמורה ואת הסכום עד לתאריך סיום הקמפיין, ב-11 בנובמבר 2017.

האם ניתן לרכוש עותקים נוספים?
כן, ניתן להוסיף 50 ₪ לסכום התמיכה עבור כל ספר נוסף בסדרה "עיניים פקוחות למדע" או 70 ₪ להוספת "נשים במדע". לא לשכוח לכתוב לנו בהערות שהתוספת מיועדת לספרים נוספים, כדי שלא נחשוב שזו פשוט הייתה נדיבותך ורוחב הלב שלך.

האם ניתן לשלוח תמורות לחו"ל?
בוודאי! אפשר לשלוח את התמורות שלך לכתובת בחו"ל. לשם כך, בבקשה שלח/י דוא"ל לכתובת argaman@theinfomancers.com או הודעה ישירות אלינו דרך עמוד הפייסבוק שלנו לתיאום (תוספת דמי משלוח עבור משלוח לחו"ל תידרש בהתאם ליעד).

ואם יש לי שאלות נוספות?
אנחנו תמיד זמינים לענות לשאלות דרך עמוד הפייסבוק שלנו
ובדוא"ל argaman@theinfomancers.com