כל הפרויקטים
מקימים יחד את חוות החופש
הפרויקט של
חוות החופש
מזמינות אתכם להפוך את החלום למציאות! מקימים יחד את חוות החופש, החווה הראשונה מסוגה בארץ, בה תוכלו לפגוש ניצולים מהתעשיות ולהכיר אותם באמת.
127%
506,730
מתוך 400,000
0
נותרו
3206
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 10/10/2017

היעד הבא- 500,000!
לפני שבועיים וחצי יצאנו ביחד ל
קמפיין והנה כבר עשיתם את זה!!  בזכותכם הגענו אל היעד לפיתוח חוות החופש- 400,000 ש"ח! אנחנו מתקשות למצוא את המילים לבטא את עוצמת הרגשות שלנו, את הוקרת התודה שאנו חשות. כבר ארבע שנים שאנחנו נמצאות במסלול של יעדים שנראים על גבול הבלתי אפשריים וכל פעם אנחנו מוצאות את עצמנו המומות לנוכח התמיכה הבלתי ניתנת לתאור שאנו מקבלות.

אתם עושים היסטוריה, אתם!! התומכים, העוקבים, המשתפים, המתנדבים הלא פחות מאלופים שאתנו, צוות התשורות, ספקי התשורות, צוותי קידום ההדסטארט. אתם כותבים אתנו את ההיסטוריה בחתימתכם האישית. הקמפיין מסתיים ב10.10 מה שמותיר לנו עוד זמן לגיוס ולכן העזנו לחלום עוד ומקוות שתחלמו יחד איתנו. אנו נרגשות לחשוף את היעד הבא בקמפיין גיוס ההדסטארט: רכב החופש: רכב להובלת בעלי חיים אל החופש.

אנו מזמינות אתכם לעצום עיניים לרגע ולדמיין את מה שעד לא מזמן אפילו לא העזנו להעלות על דעתנו:

דמיינו רכב להובלת בעלי חיים מאושר משרד החקלאות, שזהו כידוע הרכב היחידי בו ניתן להעביר באופן חוקי חיות משק כגון פרות, תרנגולות, כבשים, חזירים ועוד, עם אותה לוחית הרישוי שאנו רגילים לראות בכבישי ישראל "הובלת בעלי חיים". כל הרכבים הללו שאנו רואים הם רכבים כשמעבירים בעלי חיים מפוחדים, מבועתים וסובלים לבתי המטבחיים ולמרכזי הפיטום השונים ברחבי בארץ.

דמיינו את אותה הלוחית אבל הפעם? על רכב שמוביל אותם אל החופש, אל חוות החופש. בעלי חיים ברי מזל, שאותם נוכל לחלץ ולהסיע באופן חוקי אל ביתם החדש.

נוף שונה בכבישי ישראל, אמנם רק רכב אחד אבל הוא יהווה את התזכורת שהחופש הוא זכותם הבסיסית של כל מי שנשמה באפו.

אז...יצאנו לדרך! 
אנחנו עדית רומנו ומיטל בן ארי.

לפני כארבע שנים קיבלנו החלטה ששינתה את חיינו, לעזוב קריירות בתחום העסקי ולהקדיש את כל הידע, הזמן והמרץ שלנו לפעילות חברתית אשר תיצור שינוי תודעתי.
המטרה? להפוך את העולם למקום טוב יותר.

ההחלטה שלנו הייתה  להקים את חוות החופש-  מיזם ראשון מסוגו בארץ, המזמין למפגש חוויתי מרגש עם בעלי חיים שניצלו מתעשיית המזון. מפגש המאפשר התבוננות אל עולמם המופלא והחבוי, מפתיע בדמיונו לעולמנו.

חשבנו שאנחנו מקימות חלום של שתי נשים ומהר מאד גילינו והבנו לשמחתנו שאנחנו לא לבד:  כל כך הרבה אנשים, כמונו, רוצים וחולמים לחזור למקורות שלנו, של לחיות בהרמוניה, בהתחשבות ובאדיבות עם הסובב אותנו.

לאחר 3 שנים של חיפושי שטח, בקשות לאישורים מיוחדים מהרשויות ועוד, מסע מפרך בו חווינו אין סוף רגעים של התרגשות, אכזבות, ייאוש ותקווה, מיקמנו את החווה במושב עולש שבמרכז הארץ. 
חוות החופש נמצאת בתחילת דרכה, עם בעלי החיים הניצולים הראשונים, רגע לפני הקמתה.
ועכשיו, הגיע הרגע המרגש בו כולנו יחד נגשים את החלום שלנו!
עומדים לפנינו 24 דונם בהם נקים את חוות החופש:
מוזיאון ראשון מסוגו, מרפאה מיוחדת עבור הדיירים, אסם פרות מותאם, שטחי מרעה נרחבים, בריכות ברווזים, מרכז מבקרים פעיל ותוסס וכמובן שלאחר הרחבת החווה נוכל לקלוט עוד ניצולים וניצולות חדשים.בחוות החופש גר חזיר עם כבש וילדון עם גדי רובץ,  פה לכל בעל חיים יש שם, אישיות, אהבות, רצונות ותחביבים.  כולנו, קטנים כגדולים, מגלים כמה טוב לחיות בהרמוניה עם הסובב אותנו ולגלות מחדש את המהות הבסיסית שלנו שהיא לנהוג בכבוד, אהבה וחמלה כלפי השונה והחלש מאיתנו.

כל זאת ע"י בילוי לצד בעלי החיים הניצולים מהתעשיות כאשר הם חופשיים, בריאים ושמחים והאזנה לסיפורי חייהם. החוויה המרגשת  לפגוש את אייל הטלה הצחור והביישן, להאכיל בבקבוק את ארז וגיא הגדיים, להניח ראש על ברוך הכבש השרמנטי ולעשות סלפי עם עמרי ויוסי, חזירוני החופש הראשונים. כל אלו מבטיחים חוויה מעצימה מאין כמותה.

בעלי החיים שמגיעים אלינו נפלטים מהתעשיות, הם נושאים צלקות רגשיות ונכויות גופניות, זוהי בדרך כלל הסיבה שגללה  או בזכותה הם הגיעו אלינו, כל דייר מקבל אצלנו את הטיפול הרפואי הטוב ביותר, שיקום, המון אהבה ואולי החשוב מכל, את ההזדמנות לתת אמון מחדש בנו, בני האדם.

כל פעם כשבעל חיים מתחיל לתת בנו אמון, לסמוך עלינו, להבין שפה בחוות החופש יד האדם מלטפת ולא מכאיבה, ההתרגשות והסיפוק שלנו עולים על גדותיהם.

אנו דוגלות ברעיון שידע הוא כוח, ולכן, לכולנו הזכות והאחריות לבחור את אורח חיינו.

הידע יינתן במסגרת מרכז חווייתי שיפעיל את כל החושים של מי שמגיע אליו, על ידי סיורים מודרכים, הרצאות, מוזיאון שיציג את ההשלכות הבריאותיות, האקולוגיות, המוסריות ואפילו הדתיות של צריכת מוצרים מן החי.

במסגרת ההרצאות והסדנאות שיינתנו במקום, יוכלו המבקרים לבחור לאמץ בחירות חדשות אשר ביכולתן להשפיע על בריאות האדם, למנוע את תחלואי התרבות המודרנית, להוות תרומה חסרת תקדים לרווחת כדור הארץ וכמובן להיטיב את המציאות של בעלי החיים המקסימים המוכרים לנו כחיות המשק.

חוות החופש פועלת להרחבת מעגל החמלה לכל יצירי הבריאה, ומונעת מתוך אהבת בני האדם והכרת הטוב הבסיסי הגלום בכל אחת ואחד מאיתנו.
בין קהלי היעד: תלמידי בתי ספר, ילדי תנועות נוער, משפחות, וגולת הכותרת- שילוב של אוכלוסיות הנתפשות כמוחלשות בחברה, בתכניות ייעודיות לכך.
על מנת להקים את החווה, נדרשת השקעה של 800,000 ש"ח.

למזלנו הרב, תורם אמריקאי נדיב, שהבין שגם לנו בישראל ראוי שתקום חוות חופש, החליט להכפיל כל תמיכה שלכם.

400,000 ש"ח שיגויסו בפרויקט הזה הופכים ל800,000 ש"ח להקמה.
אנו מזמינות אתכם לקחת חלק מכריע כי רק באמצעות התמיכות שלכם תוכל החווה לפתוח את שעריה, לקרב לבבות ואף, מי יודע, לשנות את פני המציאות.

בואו ונפריח ביחד 24 דונם של עולם מלא באהבה, כבוד וחמלה, כמו שכולנו מאמינים שראוי ונכון  לחיות, בו כולנו שווים. גן עדן אמיתי לכל הדורך בו.


מדוע ראשונה? ישנן חוות הצלה נוספות בארץ.

חוות החופש הינה מיזם ראשון מסוגו בארץ ובמזרח התיכון כולו, שבו המטרה אינה הצלת חיות רבות ככל האפשר רק לשם הצלתן. מטרת המיזם היא להפוך את בעלי החיים ל"שגרירים" של אחיהם הסובלים בתעשיות המזון ויצירת מפגש חוויתי לראשונה איתם, כשהם חופשיים, שמחים וחיים באהבה ובכבוד.

מדוע להגיע עד לחוות החופש כאשר ניתן לראות כבשים וגדיים בפינות חי ברחבי הארץ?

חוות החופש, כשמה כן היא, מעניקה חיי חופש (במסגרת המגבלות) לבעלי חיים. החווה אינה פינת ליטוף ולא נוצרה על מנת לספק בידור או שעשוע לבני האדם,  כי אם ביתם של הניצולים. משמע- בני האדם הם האורחים וככאלו, אנו לא "מחפיצים" אותם ולא ניגשים להרים או ללטף אותם, אלא מכבדים את רצונותיהם (כן, יש להם רצונות ומצבי רוח☺ ) וכמובן שהם שמחים לארח ולשחק. אבל הכל מתוך רצון ודבר לא נעשה בכפייה.

מדוע לגייס תמיכות מכם? המדינה אינה תומכת?

חוות החופש אינה נתמכת ע"י מי מהגופים הממשלתיים במדינה. החווה מוכרת כמוסד ללא כוונות רווח (מלכ"ר).

אני לא טבעוני/ת או צמחוני/ת, אך מגדיר עצמי כאוהב בעלי חיים וארצה מאוד לבקר בחווה. האם ארגיש בנוח? האם אני מוזמן?

חד משמעית כן! חוות החופש פונה לכלל האוכלוסייה וכולכם מוזמנים. כמי שחרטו על דגלן את המילים אהבה, כבוד וחמלה – אנו שואפות לנהוג בדרך זו כלפי בני האדם וכלל יצירי הבריאה. אנו באות מתוך שאיפה לקירוב לבבות ולחיים בהרמוניה ומאמינות שאם ברצוננו לבקש חמלה וכבוד כלפי בעלי חיים, עלינו בראש ובראשונה לנהוג בחמלה האחד כלפי השני. אנו מונעות מאהבת אדם והאמונה בטוב הגלום בכל אחד ואחת.  

יש כל כך הרבה ילדים ונוער בסיכון, מדוע לי לתמוך דווקא בהצלת בעלי חיים?

אנו מאמינות כי חוות חופש מטפלת בבעיות חברתיות בכלל ובבעיות בקרב ילדים ונוער בפרט – מהשורש.
"ללמד ילד לא לדרוך על זחל חשוב לילד לא פחות מאשר לזחל עצמו"- בראדלי מילר.

חזון החווה הוא לשלב אוכלוסיות הנתפשות כמוחלשות בחברה, כגון נוער בסיכון וילדים בעלי צרכים מיוחדים. כאשר אוכלוסיות אלו יבואו במגע עם בעלי חיים מתוך עמדה של מטפל ולא מטופל, של גורם ולא של קורבן.  

זה לא באמת חופש. בעלי החיים תחומים בשטח מגודר, לא בטבע.

ראשית, החופש בעבור דיירי החווה הינו בזכות העובדה שכל אחד ואחת מהם ניצל מחיים של ניצול ושיעבוד מתוך תעשיית המזון, הבידור והניסויים בבע"ח. כאן בחווה הם חופשיים לחיות את חייהם בכבוד, תוך התחשבות בצרכיהם ואופיים. חופשיים לחיות בשמחה וברווחה, לשחק, לישון, לקפץ, ולחיות את חייהם כפי שהטבע התכוון במידת האפשר. הם מקבלים מזון איכותי ומזין, טיפול וטרינרי במידת הצורך, סביבת מחייה ראויה ולמעשה זוכים למימוש של הצרכים והזכויות שנשללים מהם בתעשיות ובמשקים. למרבה הצער, עדיין יש לתחום אותם בשטחים ולא ניתן לשחררם לנפשם מכיוון שבעולם שבחוץ הם נחשבים למוצר מניב רווח ולמעשה קיימת סכנה ממשית לחייהם.   

איזה אישורים קיימים לחוות החופש?

לנו בחוות החופש חשוב לפעול עם כולם ולא נגד אף אחד, לשמחתנו הרבה, התהליך הארוך והסבלנות השתלמו מפני שהצלחנו לקבל אישור מיוחד עבור חוות החופש. החווה מוכרת כמיזם חקלאי לכל דבר למרות לאין בה תוצרת חקלאית ולכן מאושרת לפעול בשטח חקלאי.
בנוסף, חוות החופש רשומה במועצה המקומית וכל הצלה נעשית בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות הוטרינריות של משרד החקלאות.

מה זה חל"צ? האם אתם עמותה? עסק? חברה?

חל"צ זוהי חברה למען הציבור מסוג מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח)

איך תבטיחו את החסינות הכלכלית של החווה?

חוות החופש מבססת את עצמה תוך תהליך חניכה של חוות מקלט ותיקה בחו"ל בשם Woodstock Farm Sanctuary והמודל הכלכלי שלנו נבנה על סמך מודלים כלכליים של מקלטים דומים בעולם.

זה אומר שההישענות הכלכלית שלנו תתחלק לתרומות מקשת של מגוון פעילויות:
תרומות חודשיות קבועות
מספר תורמים / קרנות משמעותיים
קמפיין מתמשך של "אמץ חיה"
פעילויות עצמאיות המניבות הכנסות של תרומות כגון- תרומה בגין סיורים וכו'.

אנחנו מאמינות שהעובדה ששתינו מגיעות מהמגזר העסקי היא בעלת ערך מפני שאנו משתדלות להסתכל על המיזם כעל "עסק" לכל דבר למרות שהוא ללא מטרות רווח, הן בצד הניהולי, הן בצד התפעולי והן בצד הכלכלי.רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.