כל הפרויקטים
נבחרת החלומות
הפרויקט של
שרון דוידוביץ'
דירוג 50 שחקני הכדורסל הגדולים בדור האחרון, עם סיפורים קצרים ומלאי רגש, יחד עם איורים מרשימים. הצטרפו אלינו וביחד נוציא לעולם את הפרויקט
143%
78,666
מתוך 55,000
0
נותרו
819
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 19/09/2017

אנחנו מזמינים אתכם להחיות מחדש את מסורת ספרי ה-NBA בעברית, ולהוציא לאוויר העולם ספר שיסקור בצורת מקצועית, רגשית ומלאת נוסטלגיה את 50 שחקני הכדורסל הגדולים בדור האחרון (מייקל, קובי, לברון, אייברסון, סטוקטון...כל החבר'ה), יחד עם איורים ייחודים ושלל תוספות מרתקות. 


בשעה 5 ו-5 דקות בערב, התומך ה-555 שהזמין את הספר "נבחרת החלומות – 50 הגדולים בדור האחרון" העלה את התמיכה בפרויקט אל מעל רף ה-55 אלף שקלים. אנחנו לא מאמינים גדולים במזלות, אבל חמסה-חמסה-חמסה – בזכותכם הגענו אל היעד שהצבנו לעצמנו – ותוך 9(!) ימים בלבד!


אז תודה לכם, תודה רבה.

כשהתחלנו את הפרויקט ידענו שאנשים בארץ אוהבים NBA, אבל היה לנו קשה לחזות כיצד פרויקט כזה יתקבל בישראל של 2017. ספר כזה של פעם, עם דפים ממוספרים ובלי סרטונים או ציוצים ציניים.

חיממתם לנו את הלב.

וכעת, יש לכך שלוש משמעויות:

  1. הספר ייצא לאור. בתקווה עד לדצמבר 2017, אבל בשורה התחתונה – הוא ייצא!
  2. בישראל אוהבים NBA
  3. עדיין אפשר לרכוש את הספר, במחיר מוזל, ולהבטיח שיגיע עד לביתכם.


למה לרכוש את הספר?

נכון, האינטרנט. יש בו הכל. טורים, סיקורים, פרשנויות, ראיונות, צבע, יוטיוב. היי-לייטס מפה ועד וילמינגטון, צפון קרוליינה. אבל זה העניין עם הספר הזה: הוא לא מתיימר להתחרות במשהו או מישהו, וירטואלית או פיזית. תסלח לנו יהודית רביץ על הפלגיאט, אבל הוא בסך הכל בא מאהבה לליגה הטובה בעולם.

25 שנים חלפו מאז הפיצה נבחרת החלומות המקורית את בשורת הכדורסל בברצלונה. בזמן שעבר מאז, הפכה ה-NBA לליגה משגשגת שמציגה כוכבים גדולים מהחיים – ובעיקר סיפורים גדולים מהחיים. מעבר לדרוג 50 השחקנים הגדולים בדור האחרון (לא כולל כמה בונוסים) וכתיבה עליהם מזווית אישית, בתוספת איורים ייחודיים של אלעד שגריר שלוכדים את המהות של כל אחד ואחד, הספר הזה עוסק בסיפורים של הגיבורים עליהם גדלנו – ושל אלה שהדור הבא של אוהדי המשחק גדל עליהם בימים אלה.

אז למה לקנות ספר על NBA בעברית בשנת 2017? שאלה טובה עם תשובה פשוטה. כל מי שהחזיק ספר כזה בתור הזהב של הז'אנר בשנות התשעים מכיר את התחושה, געגוע למילים שתמיד כיף לחזור אליהן. גם מי שלא החזיק ועדיין מתפשטת בגופו הרגשה של נוסטלגיה מתוקה כשמישהו זורק לאוויר "אולאג'ואן" או "סטוקטון", מבין על מה מדובר.

ארון הספרים המקומי תמיד מרגיש קצת דליל כשמגיעים לתחום הספורט. יש לנו כאן הזדמנות להחזיר מעט עטרה ליושנה. ובכל מקרה, על דבר אחד אנו דווקא כן יכולים להתחייב – אם אתם אוהבים את המשחק הזה, תאהבו את הספר הזה. ובדיוק בגלל זה, אנחנו מזמינים אתכם - אוהבי הכדורסל ואוהבי הסיפורים - להפוך חלום אחד קטן ל"נבחרת החלומות".טעימה קטנה מהספר:

"כי קל מדי להתאהב בחיוך של מג'יק, ללכת שבי אחר הכריזמה של מייקל או המוחצנות של שאק וקובי. הקושי האמיתי הוא להתאהב באחד כמו טים דאנקן. והבעיה היא לא אצלו, היא אצלנו. זה אנחנו שלא מסוגלים להתאהב במישהו שלא מדבר אלינו. עד שהוא שובר לנו את הלב, כשהוא עוזב ללא מילים".

על הספר: דירוג 50 השחקנים הגדולים ביותר בדור האחרון, יחד עם איורים ובנוסף מספר שמות מרגשים שלא נכנסו לדירוג ועוד שלל דירוגים קטנים (המאמנים, הרגעים, סלי הניצחון) שמעבירים את חוויית הדור האחרון בליגה. 

מי אנחנו?

שרון דוידוביץ':

 במשך שנים שימש כפרשן ה-NBA המוביל של ynet ספורט ו"ידיעות אחרונות", בנוסף היה כותב טורים בכיר במערכת. שדר "ספורט1". בעל עמוד הפייסבוק "אוי דוידוביץ'". יליד מרמורק, רחובות.אלעד זאבי:

 כתב הכדורסל הבכיר של עיתון "הארץ". מסקר בצורה צבעונית, מחכימה ומעוררת השראה כבר שנים את ליגת הכדורסל הטובה בעולם. סיקר את גמר הליגה של 2015 בין קליבלנד לגולדן סטייט.

ומעל הכל: שניים שאוכלים, שותים ונושמים NBA, מהבטן של אמא (כל אמא בנפרד) ועד הבטן של הילדים שלהם.

רוצים לרכוש לעצמכם? מתנה לחבר? לתמוך בפרוייקט?

בחרו אחת מהתשורות שנמצאות בצד שמאל, ותהפכו חלום קטן לנבחרת חלומות.

טים דאנקן נפרד אל השקיעה. איור: אלעד שגריר


אלן אייברסון. אימון? אימון?! רק אימון. איור: אלעד שגריר


קוואי לנארד, האיש והיד. איור: אלעד שגריר


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.