על גבול האור
הפרויקט של
המחנות העולים ופרוייקט Come true
הם חיו כאן איתנו והיו החניכים שלנו לפני שגורשו חזרה למציאות המדממת של אפריקה. בואו קחו חלק בהוצאת המשלחת החינוכית שלנו לאוגנדה.
104%
103,395
מתוך 100,000
0
נותרו
394
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 15/10/2017

בואו לקחת חלק בהוצאת משלחת מדריכים עבור הילדים
שברחו לישראל ונשלחו חזרה למלחמת האזרחים בדרום סודן


למה לנסוע להדריך ילדים פליטים באוגנדה?

כריסטינה, אטוץ', רמקל וחבריהם ברחו לפני עשור מסודן לישראל. הם נמלטו עם משפחותיהם מרדיפות ארוכות שנים בסודן ומצרים.  בישראל הם היו ילדים ככל הילדים. הם גרו בערד, בתל אביב ובאילת, הם למדו בבית הספר והיו חניכים בתנועת נוער, כשהם היו חולים הם הלכו לרופא בקופת החולים ובעיקר, כמו כל הילדים הם חלמו על העתיד ועל מה יעשו כשיגדלו.

אבל לפני 5 שנים החליטה ממשלת ישראל להחזיר אותם לדרום סודן, מדינה בה משתוללת מלחמת אזרחים אכזרית ועקובה מדם, עם מאות אלפי הרוגים ומיליוני פליטים, מדינה בה הסיכוי של ילדה להיאנס ושל ילד להפוך ל'ילד-חייל', גדולים בהרבה מהסיכוי שיזכו ללמוד בבית ספר.

למול המציאות הזו, אנחנו בוחרים לא לעמוד מנגד

מה אנחנו עושים?

בינואר 2017 יצאה לראשונה, משלחת מדריכים של 'המחנות העולים', להדריך את ילדי הפרויקט. יצאנו מתוך תחושת מחויבות לחניכינו באשר הם, מתוך אמונה בשוויון ערך האדם מתוך רצון לפקוח את העיניים ולפתוח את הלב של החברה הישראלית, לילדים שגדלו כאן בקרבה והפכו לפליטים בפעם השנייה בחייהם הקצרים.

בדצמבר הקרוב אנחנו רוצים להוציא משלחת נוספת, ולשם הוצאתה עלינו לגייס 150,000 ש"ח - החלטנו לאפשר לציבור הרחב לקחת חלק ביוזמה שלנו ולתמוך בפרויקט. לאחרונה הצלחנו לגייס 50,000 ש"ח וכעת נותר לנו לגייס את ה-100,000 הנותרים.


מה אתם יכולים לעשות?

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו ולתמוך במשלחת נוספת לאוגנדה. מטרתנו היא לקיים פעילות חינוכית עוטפת לילדי הפרויקט, בתקופת החופשה הארוכה מבתי הספר באוגנדה, במהלכה אין הם יכולים לחזור הביתה, לדרום סודן, והם נשארים ללא מסגרת ודמויות חינוכיות.

אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו וביחד נשלח מדריכים נוספים לאוגנדה בחודשיים דצמבר-ינואר 2018.


למה אנחנו צריכים את תמיכתכם?

מדריכות ומדריכים מתנועת הבוגרים, יסעו לאוגנדה, כדי ליצור יחד עם ילדי הפרויקט מרחב לילדות פשוטה, חולמת וצוחקת, מרחב של אהבה ומחויבות בו יוכלו שוב להאמין באדם, לחלום על עתידם ולתקן מעט מהעולם השבור אליו נקלעו שלא מרצונם.

התמיכה שלכם תסייע בהכשרת צוות מדריכים מנוסה ואיכותי, בעלויות הטיסה והנסיעה לאוגנדה, בעלויות החומרים והציוד הדרושים לשם עריכת הקייטנה ועוד. בנוסף יסייעו חלק מהתמיכות במימון מלגות לימודים ל-2 תלמידים מצטיינים מהפרוייקט, שהתקבלו ללימודים בבית הספר התיכון בינלאומי בישראל.

 

מי אנחנו?

קבוצות הבחירה של המחנות העולים – תנועת הבוגרים של המחנות העולים הינה תנועה ציונית-חלוצית-סוציאליסטית. חיים במסגרתה מאות חברים וחברות בעשרות קבוצות, קומונות וקיבוצי מחנכים, ברחבי הארץ. באחריות חברי התנועה מפעלים חינוכיים רבים, ביניהם בתי חינוך ומועדוניות לילדים ולנוער בסיכון, מרכזי למידה, מסעות לפולין, מרכז לימודי יהדות וחגי ישראל ועוד.

COME TRUE - פרויקט חינוכי במסגרת ביקם ע"ר, המחלץ את הילדים שגדלו בישראל, מדרום סודן לאוגנדה ומגייס עבורם מלגות ללימודים בפנימיות. כ-170 ילדים דרום סודנים, שחיו בישראל, משתתפים בפרויקט וזוכים לקבל בחזרה את ילדותם ולחלום מחדש על עתידם


'על גבול האור',  הינו פרוייקט פרי שיתוף בין שני ארגונים אלה.
"זו שעת תמורה,
אל נעמוד אילמים 
על גבול האור -  לאן יפנה ליבנו? 
האם נחזור אחי,  הנעבור?"

(לאה גולדברג)

ביחד נחזיר לילדי COME TRUE את ילדותם, נאפשר להם לחלום ולבנות לעצמם עתיד טוב יותר! 

תודה

כריסטינה ומיכל במהלך הראיון לחדשות 2 (אוגנדה, ינואר 2017)

שי והילדים בחדר האוכל (אוגנדה, ינואר 2017)

 אלון והילדים בסיום פעילות 'אולימפיאדה', (אוגנדה ינואר 2017) 

ואי וטומבוש

סרטון עם כתבה של חדשות ערוץ 2 על הפרוייקט


2 מתוך מבחר התמונות של הצלם איל בן יעיש (הניתנות כתשורה)


דוגמאות לציורי שמן על זכוכית של האומנית טל גולדמן