שאנג חאן לון - כתב המקור
הפרויקט של
ניצן בנימין אורן
התרגום הראשון מסינית לעברית של הכתב העתיק שאנג חאן לון, על ידי מטפל וחוקר כתבים סינים רפואיים. אני מזמין אתכם לקחת חלק בהוצאה לאור של הספר.
295%
73,510
מתוך 25,000
0
נותרו
261
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 25/09/2017

מתקרבים אל היעד החדש וכריכה קשה עבור הספר!

נותרו עוד 9 ימים ואנחנו ממשיכים להתקרב על היעד של 75,000 ש"ח והדפסת הספר עם כריכה קשה. כל תומך חדש מקדם אותנו אל היעד ומבטיח לעצמו קלאסיקה במחיר מוזל עם כריכה איכותית.

זה הזמן לתת דחיפה אחרונה, לחלוק את הספר עם חברים, משפחה וקולגות שטרם שמעו על הוצאתו לאור ולהגיע ליעד הנכסף של כריכה קשה

הספר נמצא כרגע בשלבים מתקדמים של הגהה ועימוד וככל הנראה ישלח להוצאה לאור במהלך חודש אוקטובר. 

שתהיה שנה מתוקה ומוצלחת לכולם.


תומכים יקרים, איזה כיף!!

עלינו לאוויר לפני יום וחצי וכבר הגענו ל-100% תמיכה! זה בלתי נתפס כיצד התגייסתם כל כך מהר.

זה אומר שהספר יוצא לאור!    

דבר ראשון אני רוצה להודות לכולכם, בעזרת כל אחד ואחת מכם הגענו ליעד – ספר שאנג חאן לון בעברית.

אין מספיק מילים כדי להגיד את התודה הגדולה שאני מרגיש! קראתי את התגובות והאיחולים של כל אחד ואחד מכם ואני מאד מעריך את התמיכה שלכם.   

נותרו עוד 47 ימים עד לסוף הפרויקט אז אנחנו ממשיכים! עדיין אפשר לקבל את הספר במחיר מוזל.

אולי ירגש גם אתכם להמשיך איתי צעד אחד נוסף? 

עכשיו אנחנו מסמנים את היעד הבא שלנו 75,000 ₪.

כשנגיע ליעד הזה, הספרים יודפסו עם כריכה קשה ותפירה ולכל ספר תתווסף סימניה עם שם הספר בקליגרפיה סינית.

כמו כן נאפשר ליותר אנשים לרכוש את הספר במחיר מוזל עד סוף הפרויקט ולהפיץ את השאנג חאן לון בקרב כמה שיותר מטפלים ברפואה סינית. אז שתפו עם תלמידים שלכם, חברים לכיתה, מורים וקולגות. אם כל אחד יביא לפחות עוד תומך חדש אחד, נוכל להגיע בקלות גם ליעד השני! בואו לתמוך בהוצאה לאור של השאנג חאן לון בעברית. ספר ייחודי שאין כמוהו בארץ.

700 עמודים עשירים במידע שמספקים תרגום ישיר מסינית לעברית, של כתב המקור העתיק (200 לספירה), ניתוח המשמעויות שעולות מהכתב וניתוח מעמיק של 112 הפורמולות הקלאסיות שמופיעות בו.שלום לכם,

אני ניצן, מטפל ברפואה סינית, חוקר כתבים סינים רפואיים עתיקים, מורה, כותב בבלוג "דרך המחט" ותלמיד לנצח. את השאנג חאן לון למדתי לראשונה בשנה השלישית ללימודי בסין ומאז התאהבתי בו. עם הזמן גיליתי שרבות ממיומנויות האבחון והטיפול שאנו מכירים כיום מבוססות על ספר זה (10 השאלות, אבחנת בטן, שש המערכות, ששת הצ'י, התנועה המעגלית) ועל קלאסיקות אחרות. לרוע המזל, עד כה לא תורגמה לעברית אף לא אחת מארבע הקלאסיקות שבבסיס הרפואה הסינית.

בשנים האחרונות ישבתי לתרגם את כל 398 משפטי/פסקאות המקור מסינית עתיקה בהתבסס על הידע שקיבלתי ממוריי בסין וספרות סינית מארבעת הזרמים העיקריים שקיימים קיום בסין. לכל משפט הוספתי ניתוח בתרשים זרימה, הסבר משמעות לתסמינים ומילון מונחים של מעל ל-100 מונחים רפואיים בסינית ועברית. 


על כתב המקור - שאנג חאן לון

בשונה מכתבים קלאסיים אחרים, כגון הקאנון הפנימי של הקיסר הצהוב או קאנון 81 הקשיים של הקיסר הצהוב, דיון על פגיעת פתוגן (שאנג חאן לון) אינו ספר תיאוריה שנועד לחשוף בפני הקורא את רזי התיאוריה של הרפואה הסינית והפיזיולוגיה של גוף האדם. דיון על פגיעת פתוגן יוצא מנקודת הנחה, שהקורא כבר סיים בעל השכלה רפואית שבקיא בכתבים הקלאסיים ובתפקודי צמחי המרפא, צבר ניסיון קליני, מודע למשמעות התסמינים ויודע לאבחן בעזרת תשאול, התבוננות ומישוש. המחבר חולק עמנו כמה מאות מקרים קליניים בהם טיפל, מסביר את גורמי המחלה, הפורמולה שמתאימה לטיפול ואופן הכנתה ולקיחתה. אך סדר דיוני המקרה אינו מקרי אלא מבוסס על תבנית ברורה, שזיהה במהלך הטיפול בחולים, ומוכרת לנו כיום כשש המחלות.

בשונה מספרות רפואית מודרנית, שמטרתה להקנות לתלמידי רפואה סינית מידע ממוקד בנושאים מצומצמים, כגון צמחים בודדים, פורמולות, יסודות התיאוריה, אבחנה מבדלת ומחלות, כתב זה חולק עמנו את המציאות הקלינית הגולמית ממנה זוקקו וצומצמו אותם ספרים. באופן זה, אנו נחשפים לדרך הטיפול הרפואית העתיקה, מהרגע בו פוגשים את המטופל, דרך השימוש בכלי האבחון שברשותנו ועד קביעת אסטרטגיית טיפול, ממנה נגזור פורמולה או טיפול בדיקור. לעניות דעתי, זה מה שמייחד כתב זה מכתבים רפואיים קלאסיים אחרים וספרים שמתמקדים בהיבט צר אחד של הרפואה הקלינית.


הרכב הספר

הספר בן 700 עמודים ומורכב מעשרה פרקים ומילון מונחים. משפטי המקור מסודרים לפי המספור שנקבע להם בתקופת שושלת סונג, כך שניתן למצוא כל משפט בקלות על סמך מספרו. 

הספר מכיל:

 • 398 משפטי/פיסקאות מקור בסינית ובעברית.
 • מהותו של כל משפט.
 • ניתוח של המשפט ותוכנו בתרשים זרימה. 
 • עיקרון טיפול.
 • פורמולה. 


סך הכל יש 112 פורמולות בטבלאות שמפרטות:

 • הרכב צמחים.
 • מינון מקורי ביחידות סיניות
 • מינון מודרני.
 • תפקוד של כל צמח בפורמולה.
 • שילובי צמחים.
 • אופן ומשך בישול הפורמולה.
 • הסבר על אופן הלקיחה כפי שהופיעו בכתב המקור.


בשלב זה סיימתי לתרגם את כל כתב המקור, להוסיף תרשימים, ניתוחים, הסברים, פורמולות ומילון מונחים. הספר מכיל כרגע בסביבות ה-700 עמודים ונמצא בתהליך של הגהה ועימוד שלאחריהם יהיה מוכן להדפסה. כאן אתם נכנסים לפעולה. 

רק בזכות גיוס מוצלח הספר יוכל לצאת לאור!

אתם מוזמנים לקחת חלק בגיוס המימון להדפסת הספר. בתמורה תקבלו העתק של הספר במחיר מוזל ותקדמו את הרפואה הסינית בארץ על ידי הכנסת הקלאסיקה הראשונה בעברית.

כמובן, אתם מוזמנים לתמוך בסכום גבוה יותר מסכום התשורה שבחרתם, על ידי שינוי סכום התמיכה במשבצת "תרצה לתמוך ביותר?", ולחיצה על "המשך".

ומודה לכם מראש על התמיכה ומאחל לכם קריאה נעימה והמשך התפתחות בתחום הרפואה הסינית.

שלכם,

ניצן