כל הפרויקטים
דיספוריה
הפרויקט של
לירן רוזן
אני מזמינה אתכם לקחת חלק בסיפור על בחורה שוויתרה על אהבת חייה. הגיבורה שלנו חווה את הווה, תוך כמיהה לאהובה מהעבר.
100%
45,199
מתוך 45,000
0
נותרו
148
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 10/08/2017

אני מזמינה אתכם לקחת חלק במסע הוצאת הספר הראשון שלי לאור!


שלום חברים, 

אני לירן רוזן, בת 26, עובדת בפרסום, יזמות וגם- כותבת.


אני לא זוכרת בדיוק מתי התחלתי לכתוב או מדוע. אני לא יכולה לומר שתמיד כתבתי, שאני צריכה לכתוב כדי לפרוק או שאני מנצלת כל זמן פנוי שיש לי לכתיבה. מה שכן כתבתי סדרת ספרים בכיתה ו' על חבורת ילדים שנקלעים להרפתקאות ואיכשהו צריכים להציל את העולם. אפילו עשיתם לספרים הללו כריכה בעצמי. כנראה כתבתי על הדברים שרציתי לחוות. ילדה. לפעמים אני פשוט מוצאת את עצמי מריצה בראש טקסטים שנשמעים לי טובים מספיק בשביל שאשתף אותם. אז שיתפתי חברים והם די אהבו. או עשו את עצמם אוהבים, בכל מקרה- המחשבה שכתיבה יכולה לגרום לאנשים הזדהות ואולי אפילו להתרגש, ריגשה אותי בחזרה. 

אז הפעם, אני כותבת על הדברים שחוויתי. היום- יום המטורף הזה שאין רגע שקט, אבל איכשהו בלי לשים לב, מבלי להתכוון, אתה גם מצליח להתאהב. בדיוק שאתה בטוח שעשית הכל כדי שלא תיפול, בדיוק שאתה מרגיש הכי מוגן, הכי בטוח בעצמך, אז הסיכוי שלך ליפול הוא הכי חזק. אתם בטח שואלים למה אני מגדירה התאהבות כנפילה? שאלה טובה. אני עדיין לא יודעת לענות על זה. 

גיבורת הספר מנסה לענות על השאלה הזו ועל עוד רבות אחרות במסע שמתרחש בשני מימדי זמן- עבר והווה. שאלות שכל אחד שאל את עצמו ובטח עדיין שואל את עצמו. לא משנה אם אתה רווק, במערכת יחסים, נשבר לך הלב, או שברת לב. כי באיזשהו שלב בחיים- היית כל אחד מהדברים הללו. 


מהי "דיספוריה"?

דיספוריה היא מצב רוח של חוסר שביעות רצון או אי-נוחות עמוקה. תגובות שכיחות לכך הן מצוקה רגשית ואדישות.


קצת על הספר...אז מה זה בכלל  אומר לאהוב מישהו? האם זה אומר לאוהב אחר יותר משאתה אוהב את עצמך? האם זה לוותר לו על בחירת הסרט בקולנוע? להכין לו את האוכל שהוא הכי אוהב? לחבק אותו, להקשיב לו שהוא צריך? זו ההגדרתה של אהבה? אני מדברת על אהבה עמוקה, כזו שחודרת לך לנשמה בלי שהספקת לעצור אותה. שמבלבלת אותך, שמחיה ומעיפה אותך אבל משתקת אותך בו זמנית. האם יש אהבה כזו בימנו? או שאני מדברת על אהבה של פעם, כזו ששמענו עליה או כזו שמבימים מעולה בהוליוד? אולי כל הקונספט של אהבה הועבר לנו באופן שאיננו מציאותי בעולם בו אנו חיים כיום? האם סרטים שראינו שרטו אותנו לחשוב שאהבה היא נצחית, יצרו לנו תבניות של איך אהבה צריכה להראות ולהרגיש. אהבה היא כזו היכולה להחזיק שנים על גבי שנים מבלי להתפוגג. זו היא שגורמת לך להיות עיוור, שמקרבת אותך לחיקה ועוטפת אותך ברכות ממכרת. 

באמת שהאמנתי לזה. בלעתי כל מה שמכרו לי, כל מילה בשקיקה, כל פריים של צילום, כל הבעת פנים, כל מילה שאמרו בסרטים הללו היתה נראית לי במקום. אז כל הכבוד ליוצרים- הם הצליחו, הם הצליחו לגרום לי לקנות לי את הלוקש שהם ניסו למכור לי. הם הצליחו לגרום לי להאמין שכך אהבה צריכה להיראות ולהרגיש. היום, אני כבר לא בטוחה. לא בטוחה איך בעולם בו אפליקציות ורשתות חברתיות שולטות, התמימות היא מילה שנשכחה ואפשר להשיג את מי שרוצים, מתי שרוצים, איפה שרוצים ולעיתים מבלי להאמץ כלל. איך בעולם בו זילות האנשים חוגגת ואיתה הקלות בה אתה משיג את מבוקשך, את זממך, אני תוהה- איך בעולם כזה תוכל להתאהב? ואם הצלחת להתאהב, האם תגיע לאהוב? בכלל, האם יש הבדל בין השניים, או שהם אחד?מה שאני יכולה לומר הוא, שהתמזל מזלי ואהבתי פעם בחיי. אהבה אמיתית. העניין הוא שלא היה לי מושג שאני מאוהבת וכמה עמוק אני בתוך זה, עד שהרסתי את זה לגמרי. כך נוצר הספר הספר שלי "דיספוריה". אחרי כמה שנים של הדחקת הרגשות, הבנתי שאני לא מצליחה להשתחרר מכבלי האהבה הזו. אז פשוט התיישבתי מול מסך המחשב והוצאתי הכל. לא כי חשבתי שזה יעזור לי לעבור הלאה, אלא מתוך אמונה שאני חייבת לספר את הסיפור, חייבת לשתף אותו. 


בזכות תמיכתכם אוכל להגשים את החלום שלי -
להוציא את "דיספוריה" לאור!


הספר כנה ונקי מפלטרים. 


אני מקווה שתתחברו, תזדהו, תחוו, תבכו, תתעצבנו ואולי אפילו תצליחו למצוא תשובות לשאלות שלכם.


כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לתמוך בפרוייקט.

 משמאל תוכלו לבחור בתשורה המתאימה לכם!


תודה רבה!

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.