הסוד של רון - ספר ילדים
הפרויקט של
שני ברנס
"הסוד של רון" ספר לילדים והורים המתאר את קשייו של ילד אוטיסט ואת החשיבות בשילובו בחברה. הצטרפו אליי ויחד נוכל להוציא את הספר לאור!
100%
45,160
מתוך 45,000
0
נותרו
253
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 03/08/2017

היי,  איזה כיף שהגעתם לפרויקט גיוס ההמונים לספר "הסוד של רון" :) !

אתם מוזמנים לקחת חלק ולתמוך בהוצאה - בזכותכם הספרייצא לאור!! כל מי שיתמוך בפרויקט מצטרף להסברה של הנושא החשוב הזה והופך את הפרויקט הזה לממשי ~ תודה!

שמי שני ברנס בת 29 בשנתיים האחרונות אני מנחה תוכניות שילוב ומדריכה צוותים והורים בגני תקשורת של אלו"ט ולאחרונה, הבנתי עד כמה ההסברה של נושא האוטיזם משמעותית עבור ילדים אלו אז בחרתי לכתוב סיפור ילדים, לאחר תהליך הכתיבה וחיבור הצוות שילווה את ההוצאה לאור, כעת נותר להוציא לאור את הספר  וזה דורש מימון,  לכן אני פונה אליכם כאן.  

על הספר -


"הסוד של רון" הוא ספר ילדים המתאר בצורה פשוטה ילד עם אוטיזם החווה קשיים אל מול חברת הילדים ואינו מצליח לבסס קשרים חברתיים עִמם. 

בעיני הילדים בגן, התנהגותו של רון מוזרה: הוא אינו עונה להם כשהם מנסים לדבר אתו, לא ניגש לשחק אִתם, משחק משחקים חזרתיים לבדו, נרתע מרעש, ממגע ועוד.. 

אך בעיני אור, חברתו לגן, התנהגותו המשונה של רון מרתקת ומעניינת, היא מוקסמת מהדברים שהוא עושה ומציגה אותם לילדים.

היא משבחת אותו מול אחרים ועוזרת לו כאשר הוא זקוק לתיווך. בתמימות ולא במודע היא משלבת אותו בחברה. 

ילדים המאובחנים על הספקטרום האוטיסטי, גם הם בעלי רצונות ומחשבות כמו של כל הילדים. אך הקשיים החושיים, הקוגניטיביים והמוטוריים שלהם מפריעים להם ללמוד, לתקשר, להתקדם ולהפגין כלפי חוץ התנהגות נורמטיבית.


כדי שהם יוכלו להתקדם לעבר חיים משמעותיים ואיכותיים בקהילה שהם חיים בה, אנחנו כחברה חייבים להירתם לעזרתם. 

הסיפור ממחיש את הקשיים של רון מול החברה, הקשיים המתוארים בסיפור הינם קמצוץ קטן מכלל הקשיים החברתיים אותם חוויים אנשים עם אוטיזם.


על עצמי  -


בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות והמשך לימודי תעודה בתחום ניתוח התנהגות באוניברסיטת ת"א. במקצועי, אני מטפלת ע"פ השיטה ההתנהגותית בגני תקשורת של אלו"ט כ-4 שנים. 

תמיד ידעתי שהתחום שלי הוא תחום הטיפול ותמיד התחברתי לעבודה עם ילדים. לאחר סיום לימודי התואר הראשון, בעודי מחפשת עבודה עם משמעות וסיפוק, ניתנה לי ההזדמנות לעבוד עם ילדים על הספקטרום האוטיסטי. כשהתחלתי לטפל בילדים אלה , נחשפתי לעולם מרתק ומורכב... נוכחתי לדעת שעבודה קשה, מסירות והתמדה יכולים להביא לשיפור משמעותי לטווח הרחוק בחייהם החברתיים והאישיים.

לאחר מספר שנים של עבודה והיכרות עם התחום, הבנתי שהמודעות היא נמוכה ושצריך להתחיל במסע הסבר על העולם האוטיסטי.  אוטיזם הוא בעיקרו הפרעה תקשורתית-חברתית,  החברה היא בעצם כלי ההתקדמות המשמעותי ביותר עבור ילדים ומבוגרים אלה.

ולכן, אנחנו כחברה חייבים להבין ולדעת לעומק את קשייהם של אנשים עם אוטיזם כדי לאפשר להם להשתלב בחברה.המבוגרים משמשים מודל לחיקוי ההתנהגות בעבור ילדים. הרצונות והמעשים שלנו מתורגמים להתנהלות של ילדינו. על כן יש חשיבות רבה להיכרות עם הנושא ולהעברת מסר של קבלה, מסר שבו השונה הוא שווה, ומה תפקידנו כחברה אל מול הילדים שאינם מרגישים שייכים.

עזרו לי ולרון להעלות את המודעות לאוטיזם בחברה ולנסות ליצור עולם שלם וטוב יותר!


תודה על ההקשבה והתמיכה
ביחד נוכל לעשות שינוי אמיתי!

תודה :)

תודה :)

* האיורים פה ובסרטון נוצרו עבור שלב הגיוס והם לא האיורים שיהיו בספר.