מכניקת הקוונטים למתחילים
הפרויקט של
עומרי לנשנו
הספר מתאר את התאוריה המהפכנית ביותר שהתגלתה אי פעם, מכניקת הקוונטים. הספר כתוב בצורה כזו שלא דורשת ידע מקדים, אלא רק דמיון ורצון להבין אותה.
102%
50,700
מתוך 50,000
0
נותרו
85
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 25/09/2017

אני עומרי לנשנו, אני בן 17 מנהריה ובשנה האחרונה אני כותב ספר על מכניקת הקוונטים. אני יודע שזה שם שבהתחלה נשמע מעט מאיים אבל אני כאן בשביל שזה יהיה פחות מאיים ויותר מעניין, לכולנו.

מכניקת הקוונטים היא תורה שמדברת בבסיסה על איך היקום שלנו פועל בקנה המידה הזעיר ביותר. זוהי תורה מהפכנית ששינתה את פני הפיזיקה כפי שאנו מכירים אותה ואת כל הבנתנו כלפי היקום, ולכן חשוב מאוד שנכיר אותה.

בחרתי לכתוב ספר על נושא זה מכיוון שהוא ריתק אותי ומפאת העובדה שאין עוד ספר כמוהו שכתוב בעברית. 

אני רוצה להוציא את הספר שכתבתי לאור ואתם יכולים לגרום לזה לקרות

הספר שכתבתי מיוחד מכיוון שהוא כתוב בצורה שמשתפת את הקוראים ומזמינה אותם להשתמש בהיגיון היומיומי שלהם על מנת לחזות תוצאות של כל מיני ניסויים מחשבתיים כמו זה שיוצג לפניכם: 

בואו נדמיין יחד ניסוי בו אנו לוקחים קופסא ומוציאים ממנה את כל תכולתה, כל המולקולות, האטומים והחלקיקים ובעצם יוצרים ריק. היינו מצפים שלא יישאר דבר בקופסא נכון?

אז זהו, שאנחנו טועים.

התמונה שאתם רואים לפניכם מראה לנו את התמונה העדכנית ביותר של הריק המוחלט. זוהי סימולציית מחשב שמשתמשת בתאוריות הכי טובות שלנו בכדי לדמות את הריק אשר זז בדרכים משונות. 

זהו הריק המוחלט והוא הדבר הכי פשוט שיש ביקום, ועדיין האינטואיציה שלנו לגביו היא שגויה מבסיסה. 

מבולבלים? רוצים להבין בדיוק במה מדובר? לאחר שהספר יצא לאור תוכלו להבין לעומק מהם הדברים שלא מאפשרים לשום מקום ביקום להישאר ריקני.

אני מזמין אתכם לקחת חלק ביצירת הספר ובקידומו אל עבר הבנה טובה יותר, מעמיקה יותר וברורה יותר של היקום בו אנו חיים.

אתם מוזמנים לקחת חלק חשוב בהוצאותו לאור על-ידי רכישתו מראש, הספר עצמו תלוי בכם ובתמיכתכם שכן בלעדיה, הוא יוותר בריק המוחלט ולא יצא לאור.

*במקביל לספר בהצואה הרגילה נדפיס גם מהדורה מוגבלת שתכיל קטעים שכתב פרופסור זוהר קומרגודסקי, חוקר ומרצה במחלקה לפיזיקה של החלקיקים ואסטרופיזיקה במכון ויצמן למדע.