גחלים מבשלות
הפרויקט של
רגב אילון
אני מזמין אתכם לקחת חלק בהפקת הספר: גחלים מבשלות- ספר בישולי שדה המציע שפע מתכונים, חידות טיפים ועוד הרבה הפתעות, מסביב למדורה.
118%
29,410
מתוך 25,000
0
נותרו
225
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 24/09/2017

גחלים מבשלות

ספר בישולי שדה על מדורה לכל המשפחה

אני מזמין אתכם לקחת חלק בהוצאתו לאור של הספר שאת כתיבתו כבר התחלתי ושם דגש על חיזוק הקשר שבין ההורים והילדים דרך הכנת מתכונים על גחלים, בזמן טיול או אפילו בגינה.

"גחלים מבשלות" הוא מדריך מתכונים עשיר המשלב חידות ורמזים, סיפורים קצרים ומשחקים ומשובץ בתמונות וסרטונים. 

בעידן של מסכים מכל הסוגים, קטנים כגדולים, שטוחים, ובעיקר ניידים, גם אני כאב לילדים נדהם נוכח כוח המשיכה המצמיד את פניו של הדור הצעיר אל אותה משבצת מלבנית.

אחד הזיכרונות המתוקים שלי כילד הוא השוטטות בשדה ובניית מחנה, טיפוס על עצים, הרבה משחקי חוץ ומחבואים, בדיוק כשם שעשו אבותיי הקדמונים. היה זה בעידן שהטלוויזיה הייתה עוד בשחור לבן, בעידן שבו מצאי החטיפים הוגבל לקרמבו בעונה ובמבה וביסלי כל השנה.

מדריך חדש ויחיד מסוגו מציע אלטרנטיבה נחמדה ומאתגרת המכוונת לשותפות עשייה ולהתנסות מהנה תוך הבנה כי התוצר הוא בסך הכל אמצעי ולא העיקר והשימוש במסך שהמדריך מציע לעיתים הוא בבחינת

  If you can't beat 'em join 'em.

מה במדריך? מה הוא מחדש? ומה מיוחד בו?

  1. המדריך חושף את קוראיו למגוון רחב של צמחיית שדה ממנה ניתן להכין אוכל ושתייה.
  2. מעודד שיתוף פעולה של ההורים והילדים בכל תהליך בישול האוכל.
  3. מציע מגוון מתכונים שכל כולם על גחלים או על מדורה שאפשר להכין בטיול ו/או גם בגינה!
  4. המדריך נועד להזמין את המטיילים (מבוגרים וילדים, קבוצות מטיילים וכו') להכיר ולהתנסות בבישול על מדורה ובעיקר ליהנות מהחוויה.
  5. מעודד את קוראיו הצעירים לעצמאות!
  6. מעודד את קוראיו ליצירתיות, לפיתוח יכולות אלתור ולא מעט כישורי חיים.
  7. מעודד יציאה החוצה עם או בלי מסכים...
  8. משלב שימוש בטאבלטים/ סמארטפונים וכולל ברקודים לסריקה ובהם: סרטונים, חידות, משימות ומשחקים וכמובן כמובן עצות לבישול על גחלים.
  9. הרבה הפתעות אחרות שכרגע הן בגדר סודות!!!

המדריך כאמצעי להקניית ערכים:

הכרת הארץ: אהבת הארץ והרצון להכיר את צמחיה ונסתריה.

עצמאות, סובלנות וסבלנות: לא לפחד לחתוך סלט או להדליק אש. לא לפחד לבשל, ובעיקר לא לפחד לטעות.

עבודת צוות: ילדים והורים, כולם שותפים פעילים לעשייה, בכל שלבי הטיול והכנת האוכל. החל משלב גיוסם וחיבורם לטיול דרך ארגון הציוד והמצרכים הדרושים, ליקוט צמחים, הבערת האש ושאר משימות שיופקדו בידיהם (על פי גילם) יפיחו בהם תחושות רבות כגון: בגרות, אחראיות, שותפות, מנהיגות, התנסות וכיו"ב.

חווית הצלחה: ביצוע מסלול הליכה מאתגר (כגון עלייה תלולה), מציאת הצמח הרלוונטי, הדלקת האש, תיבול האוכל וכו', כל אלו ועוד הן פעולות שטומנות בחובן חוויות הצלחה לצד היכולת להתמודד עם אי הצלחה.

כושר אלתור/יצירתיות: הינם כלים בסיסיים בקרב מטייל ומבשל כאחד כלים שניתן לרכוש דרך התנסות חוזרת.

בטיחות: טיול ובישול הם פעולות מהנות שיכולות להיות גם מסוכנות אם לא שומרים על כללי זהירות שנלמדים ונרכשים תוך כדי עבודה והתנסות בעבודה.

הטיול, הבישול ושאר הפעולות המתלוות אליהם מהווים פלטפורמות מצוינות לטיפוח הערכים שהודגשו.

קצת על עצמי

 כיום מורה של"ח, מדריך הישרדות, מורה דרך ברישיון, ובעיקר איש שטח

עוסק בחינוך וידיעת הארץ למעלה מ 20 שנה. מיד בתום שירותי הצבאי התחלתי את דרכי המקצועית כרכז הדרכה בקן "המחנות העולים" בהר אדר ובהמשך שימשתי כרכז נוער של היישוב. במקביל לעשייתי החינוכית, רכשתי השכלה אקדמאית באונ' העברית (תואר ראשון ותעודת הוראה בארכיאולוגיה ובהמשך תואר שני בציוויליזציות ימיות באונ' חיפה) לצד הוראת של"ח במשרד החינוך.

במהלך השנים למדתי והתמקצעתי בתחומים שונים כגון: ניווט וטופוגרפיה, הישרדות, בוטניקה, זואולוגיה, אורניתולוגיה (צפרות) ושאר נושאים הקשורים לטבע וארץ ישראל.

 

ה"אני מאמין" שלי

אחרי שנים רבות של עשייה חינוכית הגעתי למסקנה שהחיבור בין בישול בשדה, מסלול טיול ועבודת צוות בתוך המשפחה יכול לתרום רבות לחיזוק הקשרים הבין משפחתיים, לעודד חוויות משותפות ולספק זמן איכות בחוג המשפחה. זהו המסר שאני מבקש להעביר באמצעות הספר הזה שאת מלאכת כתיבתו כבר התחלתי.


 בשביל לעורר תאבון...