כל הפרויקטים
אני סיזיפוס
הפרויקט של
אבי גולומב
אתם מוזמנים לתמוך בפרויקט להרמת הצגה המורכבת משלושה מחזות קצרים, בבימויה של מאיה ניצן, שתתן לכם פרספקטיבה חדשה על המציאות הפוליטית בעולם.
103%
72,080
מתוך 70,000
0
נותרו
298
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 19/08/2017

אני מזמין אתכם לתמוך בהצגה החדשה שלנו

כיוצר פרינג' הבטחתי לעצמי שאני לא עושה יותר הפקות בלי תקציב כשחייבים. אני לא מבקש מאנשים לעבוד בחינם. זה המקצוע שלנו. זה לא תחביב. 

אנחנו בשום אופן לא מבקשים נדבות.

אחרי כמעט עשרה חודשים שאנחנו יושבים יחד על ההכנות להפקה הזו, בחירת טקסטים, קונספטים בימתיים, מציאת וגיוס שחקנים, מעצבים, אנשי מקצוע, טריילר ופוסטר, מאיה הביאה ויז'ן מדהים להצגה הזאת שאנחנו מרימים. הכל הוכן עד לנקודה שבה אנחנו צריכים להכנס לחדר החזרות וליישם הכל. הכל הונדס במיוחד לצמצום זמן החזרות עצמן לחודשיים אינטנסיביים של עבודה ממוקדת (זה זמן שנחשב קצרצר עד בלתי נתפס במושגים של תיאטרון עצמאי).

בהצגה משתתפים חמישה שחקנים שיעשו חזרות במשך אותם חודשיים, יהיו בה תאורה מדהימה ותפאורה פשוטה אבל מטורפת. כל הדברים האלו יעלו. כסף. כדי שההצגה הזאת תעלה ותהיה מה שהיא יכולה וצריכה להיות, כל מה שאנחנו מבקשים מכם הוא פשוט לקנות מראש כרטיסים להצגה. זה הכל. הרי ברור שגם ככה אתם תבואו (כי זה יהיה מטורף), ואז תספרו לחברים שלכם וגם הם יבואו (כי זה יהיה מטורף). אז אנחנו נותנים לכם אופציה לשריין לעצמכם כרטיסים מראש ועל הדרך לתמוך ביצירה שהיא כל כולה חגיגה של שלושה טקסטים יפהפיים בתיאטרון מדהים ומטורף.

אבל זה לא רק זה.

אספנו עוד כל מיני אנשים יקרים ששמחו לתרום מעצמם ליצירה שלנו כדי שלכם יהיו גם אופציות לדברים מעניינים לרכוש בשבילכם, דרכינו. סדנאות שונות, שעורים, צילומים ועוד. אתם צריכים רק להחליט במה בא לכם לפנק את עצמכם, ועל הדרך אתם תעזרו לנו להרים בשבילכם (ובשבילנו) הפקה מדהימה.

כדי שנוכל להביא לבמה את העולם הפנטסטי הזה שבנינו בראשינו, ברמה ובצורה שבה אנו רוצים להגיש לכם אותו - עלינו לגייס יחד את מלוא הסכום ולהביא את הפרויקט לגיוס מוצלח. 
אנחנו נרגשים ממה שמגיע.
נשמח שתתרגשו איתנו.

אבי


על ההצגה -

אני סיזיפוס הוא מופע המשלב שלושה מחזות קצרים וטקסטים שונים בתרבותינו, אשר בוחן אספקטים שונים בנושא פלישת המדינה אל חיי הפרט והשלכותיה. 

עולם ההצגה הוא עולם בו הפרט מקריב את עצמו למען הכלל ומאבד את זהותו האינדיבידואלית, עולם המתופעל על ידי כוחות בעלי אינטרסים פרטיים שלא רק שלא משרתים את טובתו של הקולקטיב, אלא אף רומסים אותו. 

מצלצל לכם קצת מוכר?

המחזות המהווים בסיס למופע הם "עוד כוסית לדרך" מאת הרולד פינטר, גרסה מקוצרת למחזה "בלב ים" מאת סלבומיר מרוז'ק, ומחזה ישראלי קצר וחדש, "שדה לאחר קרב" מאת דניאל בוצר.


אתם מוזמנים מאוד לצפות בטריילר להצגה ולהנות קצת מהכיוון שאליו אנחנו ניקח אתכם (מומלץ לראות במסך מלא עם ווליום גבוה)


דבר הבימאית, תחילתו של רעיון -

 "אני סיזיפוס" היא מחשבה שתפסה אותי באחד הימים כשחזרתי ממשרד הפנים. בכל פעם בכניסתי לבניין המשרדים בצומת הסואן של קפלן פינת דרך מנחם בגין, מחנק עמום תופס אותי; כאילו ידיהם הסמויות של זרועות המדינה מושכות אותי בעל כורחי אל הפקידים האפורים היושבים בתאים קטנים וחנוקים. השארתי את האוטו בחניון הסמוך, עברתי את הבידוק הביטחוני, עליתי במעלה המדרגות הנעות, דמויות נטולות הבעה חלפו על פני הלוך ושוב, וזיכרונות מהביקור האחרון בו פקיד אחד הפנה אותי למשנהו, הציפו אותי. אלא שבדיוק באותו יום לא טרחתי לבדוק את שעות הפעילות והמשרד היה סגור. אם כן חזרתי לחניון. התברר לי כי החניון לא מקבל כרטיסי אשראי ולא היו ברשותי מזומנים. חזרתי לבניין להוציא כסף מהכספומט, אלא שהיה זה כרטיס אשראי חדש והקוד לא היה זכור לי. אחרי כמה ניסיונות, נבלע הכרטיס. באותו רגע הרגשתי את התלות הבלתי נסבלת שלי במוסדות המדינה. אני אזרחית ממושמעת, סיימתי 12 שנות לימוד בהצטיינות, שירתתי בצבא כתומכת לחימה, סיימתי תואר ראשון בהצלחה, אני עובדת ומשלמת מיסים, מסלול החיים שלי מנותב כולו על ידי הישות המדינית. אני לא אקטיביסטית במיוחד, לא הולכת להפגנות, לא מעלה פוסטים פוליטיים לפייסבוק, אני משתפת פעולה בהסכמה מלאה עם המערכת הקפיטליסטית, אני הפרט הקטן האידיאלי, החלום הרטוב של מנגנוני הכוח והשליטה. 

 "אני סיזיפוס" הוא מופע השואף לחקור ולבחון את נושא פלישת המדינה והכלל אל מוחו ופעולותיו של האדם הפרטי. כל זאת דרך שילובם של טקסטים שונים בתרבות, ביניהם שלושה מחזות המהווים בסיס והשראה למופע: גרסה מקוצרת למחזה "בלב ים" מאת סלבומיר מרוז'ק, מחזה קצר ישראלי חדש "שדה לאחר קרב" מאת דניאל בוצר ו"עוד כוסית לדרך" מאת הרולד פינטר. 


מאיה היא בוגרת מסלול הבימוי והוראת התיאטרון בסמינר הקיבוצים. 
בין עבודותיה - "הקומה השלישית" (בית לסין), "הביצית הטובה שלי" (צוותא), "חושים" (תאטרון הקוביה), "Pay Day" (המחזאים), "פירורים" (תאטרון החנות), "מר קולפרט" (הפקה עצמאית),"תארוחה" (גלריית AZUL), "זאבות" (סמינר הקיבוצים), "גשם שוטף" (גודמן). 


קצת על יוצרי ההצגה -

אבי גולומב, שחקן ויוצר -

אבי הוא בוגר בית הספר לאומנויות הבמה של סופי מוסקוביץ' ומסלול הוראה ובימוי במכללת סמינר הקיבוצים.
שיחק בהצגות בתיאטרון הקאמרי, הבימה, אנסמבל עיתים, דימונה, צוותא, תמונע, יפו והרצליה.

זכה בפרס קיפוד הזהב לשחקן השנה 2014.


איתמר שרון, שחקן - 

איתמר הוא בוגר ביה"ס למשחק ניסן נתיב ירושלים. משחק כיום בתיאטרון אורנה פורת. השתתף בהצגות בתיאטרון תמונע, אורתו-דה, הסימטה, צוותא, האינקובטור ובהצגות ילדים רבות.


נור פיבק, שחקנית -

נור היא בוגרת מסלול המשחק ומסלול ההוראה ובימוי במכללת סמינר הקיבוצים. היא משחקת בהצגות "המלך אובו", "פרלשטין", "בגן של ביאליק", "קונצרטה לשמונה" ו-"לה טורנה".

זכתה בפרס השחקנית בפסטיבל עכו 2016.


אייל נגר, שחקן - 

אייל הוא בוגר ביה"ס למשחק ניסן נתיב תל אביב. השתתף בהצגות תיאטרון שונות בתיאטרון תמונע, צוותא ותיאטרון הבית. כמו כן עשה גם מספר תפקידים בטלוויזיה. היה חבר באנסמבל ״ברונזבלט״ בניהולה האומנותי של מרינה בלטוב. כמו כן, השתתף בהצגות ילדים ונוער כחלק מתיאטרון ״אורנה פורת״.
בנוסף, אייל הוא גם מאמן מרצים של TED העולמי.


יולי סקר, שחקן - 

בוגר מסלול המשחק במכללת סמינר הקיבוצים. יוצר תיאטרון בלונדון, פראג וישראל. משחק בהצגות שונות בתיאטרון הבימה, חיפה, צוותא, תמונע, גושן, הקיבוץ, הנפש, אורנה פורת ,הארצי לנוער והמדיטק.

זכה בפרס שחקן השנה בפסטיבל חיפה להצגות ילדים 2013.


מאי ברנע, מעצבת תפאורה ותלבושות -

מאי היא בוגרת מסלול עיצוב במה ותלבושות במכללת סמינר הקיבוצים.
עיצבה תלבושות ותפאורה להצגות בתיאטרון הילדים חיפה, תיאטרון הקיבוץ, אנסמבל עיתים ועוד.

זכתה בפרס עיצוב תלבושות בפסטיבל חיפה להצגות ילדים 2015 ובפרס קיפוד הזהב לעיצוב תלבושות 2016.


נדב ברנע, מעצב תאורה - 

נדב ברנע הוא מעצב תאורה ומוזיקאי. עיצב תאורה להצגות רבות בתיאטרון הקאמרי, גשר, בית-לסין, תמונע, תיאטרון יפו, המדיטק, תיאטרון אורנה פורת, פסטיבל עכו ועוד רבים.עם קביעת התאריך הראשון להצגה יישלחו הודעות מסודרות במייל והכרטיסים יחכו לכם בקופות בתיאום מראש.

מייל מסודר לגבי מימוש התשורות יישלח לאחר הסגירה המוצלחת של ההדסטארט.

אחרי שקראתם עלינו ומה אנחנו עושים, כל מה שנשאר לכם הוא לבחור אחת מהתשורות המגוונות שלנו ולתמוך בפרוייקט מדהים שהוא כל כולו חגיגה של תיאטרון משובח.

נפגש בתיאטרון.


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.