מסע אל תרבויות נעלמות
הפרויקט של
עידן עדות ומור גל
משלחת-מחקר חלוצית ופורצת דרף, אל התרבויות הנסתרות שתרם התגלו ביבשת אפריקה. מסע מחקר שמטרתו פתיחת מאגרי מידע וגילוי עולמות... קיץ 2017
101%
30,200
מתוך 30,000
0
נותרו
130
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 16/06/2017

שלום לכולם

ברוכים הבאים למסע אל-עבר התרבות המופלאה של המין האנושי

מטרת הפרויקט היא להוציא משלחת מחקר אנתרופולוגית למקומות אותם טרם תיעדו חוקרים. התוצר הסופי הוא אתנוגרפיה (תיעוד עם), שתביא עמה היכרות אנושית, פתיחת מאגרי מידע וגילוי עולמות חדשים.


התרבויות הנעלמות של אפריקה

שיטוט קצר באינטרנט יחשוף בפניכם עולם שלם של תרבויות שהולכות ונעלמות, עולם שלם של תרבויות עשירות, מיוחדות וקסומות שלאט לאט עם הזמן נטמעות בזרם המערבי הגובר. שבטים שלמים שהופכים לאט לחוויה "התיירותית" האזורית. רעיונות, וסטנדרטים מערביים נכפים על אנשי המקום שמבלי משים מאבדים את הצביון הייחודי שלהם.

החלטנו לצאת למחקר שמטרתו תיעוד התרבויות הנעלמות, תרבויות שלמרות הקשר שהפך כמעט הדוק עם העולם המערבי, מעט מאוד נכתב עליהם - על אורח חייהם המיוחד, אמונתם הייחודית, טקסיהם המופלאים, התחושות, הצלילים והקסם האותנטי שעדיין קיים בלבם ובנפשם.

המחקר שאיליו נצא בתמיכתכם הוא מחקר אתנו-גראפי (כתיבת עם). זו היא דרך לא פוגענית, ידידותית לסביבה ולחברה בה יכול העולם החיצוני להכיר את אותה התרבות, לגעת במעט בקסם המופלא שלה וזאת מבלי להפריע לשלוותה או להשפיע על אורחות חייה.

 חשוב לכתוב פה שהמטרה היא לא לחצוב נתיבים בג'ונגל או לסלול דרכים חדשות שיביאו את החוקרים ועדרי תיירים חדשים לתרבויות שמעולם קודם לכן פגשו את ה"ציביליזציה". המטרה היא להגיע לשבטים שכבר באו במגע עם העולם המודרני אך איש עדיין לא כתב אודותיהם, תיעד את מי ומה שהם.

מתוך רצון לפתוח את מאגרי המידע לעולם הרחב, חשוב לנו שהמסע והמחקר יהיו פתוחים וחשופים לכולם. לכן, אנו נתעד ונשתף את כל המסע שלנו בזמן אמת בעמוד הפייסבוק שלנו, כך שבכל רגע תוכלו להיות חלק פעיל ושותף מההתקדמות המחקר. אנו נצלם עבורכם את האנשים שנפגוש, נקליט את המוזיקה שנשמע, נתאר את המנהגים, נשלח מתכונים לאוכל מקומי, נענה על שאלות ונגלה ביחד עולמות חדשים עבורנו.

בשביל מחקר שכזה, דרוש תקציב גדול. כך הגענו להאדסטרט.

אנחנו מזמינים אתכם להיות חלק פעיל ובלתי-נפרד במסע אל-עבר התרבות המופלאה של המין האנושי.

אנו מלאי תקווה שהפרויקט ימומש, וכך תתאפשר החשיפה לידע האנושי הרחב הזה, ידע אנושי, שלצערנו אין הרבה חוקרים המשקיעים לתעדו...

החלק שלכם בהרפתקה

כל שעליכם לעשות בכדי להצטרף אלינו ולהיות חלק מהפרויקט הוא לבחור תשורה מהתשורות המוצעות משמאל.

אתם בטח שואלים את עצמכם, "מדוע שלא נבקש מימון מהמוסדות האקדמאיים?". זו שאלה טובה. אופיו של מסע מחקר אמיתי נמדד בכך שהוא איננו כבול ואיננו מוגבל לשאלות ספציפיות ולאינטרסים של גופים גדולים. התגליות הגדולות באמת והמסעות הגדולים באמת נעשו למען העולם והחברה כולה.

כל התומכים ייחשפו לא רק לתוכן הציבורי, אלא גם לתכנים ייחודיים לחברי הפרויקט: דילמות מחקר, דיונים, ממצאים מיוחדים וכו'.

וכמובן שהקישור לאתנוגרפיה המוגמרת ישלח אליכם באופן מיוחד וחגיגי.


קצת עלינו

מור גל - (נולדה ב-1990), אנתרופולוגית, מורה, צלמת וחובבת-טיולים מושבעת. בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד וחקר-המקרא במכללת "אורנים" קרית-טבעון, וסטודנטית לתואר שני באנתרופולוגיה. כיום מורה ומנהלת פרויקטים מטעם ארגון פר"ח.

עידן עדות - (נולד ב־1987), אנתרופולוג, צלם וסופר ישראלי אשר כותב ומרצה בנושאי פילוסופיה, תרבות, רגש וחברה.  בעל תואר ראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה וסטודנט לתואר שני באנתרופולוגיה. חוקר עצמאי, ואיש חינוך במסגרות חינוכיות שונות.

הסיבה שאנחנו פונים אליכם

את המימון אנחנו צריכים בכדי לגבש את הרשתות החברתיות והתחבורתיות שיאפשרו לנו להגיע אל אותה התרבות, בכדי שנוכל לקחת אתנו את הציוד ואנשי הקשר שיעזרו לנו עם התקשורת, התיעוד והשידור (מובילים, מתורגמנים ו"פותחי דלתות") ובכדי שנוכל להקים ולהשתלב במאגרי המידע העולמיים (אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות, מערך הרצאות ומאגרים אקדמיים קיימים). במידה ונצליח לגייס יותר מיעדנו, נתרום את הכל לתרבות עצמה ולמחקר עתידי.

 

עכשיו זה בידיים שלכם...

הלוואי והיינו יכולים להעביר לכם את ההתלהבות והתשוקה שלנו לגלות את מה שתרם התגלה. אז קדימה, בואו תהיו חלק ממציאות שאף אחד עדיין לא שמע עליה! הצטרפו למסע ותהיו גם אתם חלק מההיסטוריה.

העולם מחכה לנו...