העשיריה הפותחת-הספר החדש!
הפרויקט של
אמיר דורון
העשיריה הפותחת היא סדרת ספרים מצליחה לילדים ובני נוער, שעוסקת בחבורה של נערים שלא הצליחו להתקבל למועדון כדורסל אמיתי, ומקימים קבוצה משלהם
101%
46,018
מתוך 46,000
0
נותרו
231
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 25/05/2017

שלום חברים וחברות, 

אני רוצה להזמין אותכם להיות שותפים ליצירת "הבן של" - הספר החמישי בסידרת "העשיריה הפותחת", לילדים ובני נוער. 
 
הכרך החדש, שכתיבתו מושלמת בימים אילו, מביא את סיפורו המרגש של גור, שחקן חדש שמצטרף לקבוצה. גור, בנו של גדול כדורסלני העבר של ישראל, מתמודד עם צילו הגדול של אביו; עם הציפיות שנתלות בו מעצם ייחוסו המשפחתי ועם הכינוי המחייב "הבן של"

העשיריה הפותחת הינו פרויקט עצמאי שרואה אור במימון מלא שלי. בעידן בו מכירת ספרים בחנויות הספרים ברשתות הספרים הגדולות הפכה ללא כלכלית במיוחד, מאפשרת לי פלטפורמת הד-סטארט, להשיג תמיכה בהוצאתו לאור של הכרך החדש בסדרה ללא תלות בתוצאות המכירה בחנויות הממוסדות. 

אני מזמין אתכם לרכוש את הכרך החמישי בסדרה ולתמוך בהוצאתו לאור בשלל דרכים מגוונות ושוות המתוארות כאן במדרגות התמיכה השונות - כל אילו יאפשרו לי להוציאו לאור בראש שקט ובאיכות הפקה גבוהה עליה הקפדנו לכל אורך חיי הסדרה. הצטרפו אלי, למאייר גיא מורד ולעשיריה הפותחת, והיו חלק מפרויקט שכולו אהבה אמיתית לכדורסל ולקריאה. 

אם אתם עדיין לא מכירים את הספרים - זאת גם הזדמנות מצוינת להחשף אל הספרים המוקדמים יותר בפרויקט.  

אמנם חלק גדול מהתהליך מאחורינו אבל הדרך עוד ארוכה ועבודה רבה עוד לפנינו. 

תודה על ההקשבה, מקווה שאהיה ראוי לתמיכתם.

בהגנה, בהתקפה ובכל מקום,

אמיר דורון

קרדיטים ותודות

מאייר: גיא מורד

עורך הסידרה: מורדי אלון

עריכה לשונית: מיכל אסייג

עיצוב: טל בוניאל, סטודיו צרפתי -חדד

וידאו - הד סטארט: אופק בריסקר

בניית ועיצוב אתר העשיריה הפותחת - אורן וסרשפרונג 

תודות מיוחדות

מיקי ברקוביץ, גור שלף, עודד קטש, מתן נאור, די ג'יי שארפ, אבירם זליקוביץ, טוריאן גרין - שתרמו מזמנם והצטלמו בשמחה וברצון לפרויקט הוידאו של "הבן של".  כניסתכם ל"היכל התהילה" של "העשיריה הפותחת" מובטחת. 

על העשיריה הפותחת 

"העשיריה הפותחת " היא סדרת ספרים ישראלית מצליחה המיועדת בעיקר לילדים ולבני נוער (גילאי 7-144) ועוסקת בסיפורה של חבורת נערים שהקימה קבוצת כדורסל משלה. 

עד כה ראו אור ארבעה כרכים בסידרה שזכו להצלחה גדולה בחנויות ולביקורות מצוינות. 

עודד ירדני הוא גיבורו של הכרך הראשון בסידרה, "הנס של עודד". ירדני הוא נער נמוך קומה, שכשל בנסיונותיו להתקבל לקבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב, ומנסה יחד עם עוד ארבעה חברים להקים קבוצה משלהם.

ברק שחם, לשעבר כוכב הכדורסל של השכונה, מסכים לקחת על עצמו את משימת האימון שלהם - לא לפני שהוא מעמיד בפני החמישה משימה לא פשוטה - לאתר ולגייס חמישה שחקנים נוספים לקבוצה . טוני באומבי הוא גיבורו של הכרך השני "לאן נעלם טוני?". טוני הוא בן למשפחת מהגרי עבודה מניגריה שגורשה מהארץ. טוני עצמו מועמד לגירוש - והחבורה נחלצת לסייע לו. הספר השלישי, "הכל אפשרי", מביא את סיפורו של אלכס טקצ'נקו, הגבוה בשחקני "העשיריה הפותחת". אלכס נאלץ לנטוש את הקבוצה לאחר שחלה במחלה קשה, אבל חבריו לא מוכנים לוותר עליו.

הספר הרביעי בסדרה, "בין שניים ", עוסק בדורון לוי, הקלעי של הקבוצה, שכינויו הוא "האקדוחן". הוריו של דורון מחליטים להפרד יום לפני שקבוצתו יוצאת לטורניר כדורסל באירופה

בשנת 2010 בחרה הקרן לעידוד קולנוע לתמוך בכתיבת תסריט לסרט באורך מלא המבוסס על "הנס של עודד", הספר הראשון בסידרה. 


כתבו עלינו

ספר חשוב

"השפה של דורון אותנטית, והוא מדייק בתיאור הדינמיקות הבין-אישיות ומנגנוני הנפש הסוערים של הספורטאים הצעירים. זהו ספר חשוב, ולו משום שמתוארים בו, לראשונה בספרות עברית לצעירים שאינה קלוקלת, צלילי היסוד של מנגינת הספורט, כאותו "סוויש" של הכדור ברשת; ריחות היסוד כאותה זיעת קיץ במגרש; מראות היסוד כמו טבעת חלודה על לוח עץ מעל הבלטות; תחושות היסוד של מאמץ השרירים והנשימה; וטעמי היסוד של ההצלחה והכישלון. עד כה, גם בספרות הספורט המצומצמת למבוגרים זכינו למעט מאוד מכך..."
 הארץ / איתן בקרמן - מוסף "ספרים" 16 באפריל 2008

נס ספרותי

"'הנס של עודד' הוא ספר ביכורים של אמיר דורון, ראשון בסדרה מובטחת על חבורת נערים מהכרך הגדול המחפשת את עתידה בכדורסל ונדחית על ידי שלל מועדונים וגורמים רשמיים. הספר כבר זכה לביקורות אוהדות להפליא, ומתחיל להמריא בדוכנים. 'הנס של עודד', כשמו כן הוא, הוא עוד נדבך במה שהולך ונראה כמו נס ספרותי"
 אבי מלר, עלונדון \ 28 באפריל 2008

ספרי הספורט חוזרים למדפים

"אבנר כרמלי - מאחוריך... ספרי הספורט חוזרים למדפים"
 ערוץ 10 / דב גילהר - תוכנית הבוקר 7 באפריל 2008

אני חייב לקרוא את זה

"אני מקבל ספרים רבים לקריאה וגם את הספר הזה הנחתי איפשהו על המדף, אבל אז הבן שלי ראה אותו ואמר "אני חייב ללנסות לקרוא את זה". הוא לקח את הספר לידיו ולראשונה בחייו לא התעניין בצפיה בטלוויזיה, משחק מחשב, או הליכה לחוגים אחה"צ. הוא פשוט התיישב וקרא במשך שעתיים וחצי ברציפות"
 איציק הליצן, רדיו 103FM

נפלא...מומלץ בחום

"נפלא...יש לי קרב מתמשך עם הבן שלי - הוא חוטף את הספר ממני והוא כשהוא לא שם לב, אני חוטף אותו ממנו..ספר נהדר, מומלץ בחום"
אביב לביא, ערוץ הספורט

סדרת ספרי ילדים ונוער שהפכה ללהיט

"ספריו נחטפים כמו לחמניות חמות...גלילה רון פדר של הדור החדש"
אלה ברייר, זמן מעריב, דצמבר 2010


על היוצרים

אמיר דורון נולד ב-1974. בוגר תואר ראשון בפסיכולוגיה ותקשורת וכן תואר שני במנהל עסקים - שניהם באוניברסיטת תל אביב. שיחק כדורסל מגיל קט סל ועד בוגרים באגודת בני הרצליה. זכה בגביע המדינה כשחקן ספסל עם בני הרצליה ב-1995 ואימן שנים רבות קבוצות בנים ובנות בבני הרצליה. יצר (יחד עם מורדי אלון) את סדרת הספרים רבי המכר "הוצא מהקשרו", שכללה תשעה ספרים בהם לוקטו משפטי המחץ בתחומים שונים (ספורט-5 כרכים, תקשורת, פוליטיקה, קולנוע, כלכלה). בשעות הפנאי משמש שותף בחברה שמתמחה בניהול תוכן רפואי מקצועי ובמולו"ת רפואית. גר בתל אביב ואבא לתמרה וגור.


גיא מורד נולד ב-1975. בוגר בית הספר לאמנות ועיצוב "בצלאל" בירושלים, במחלקה לתקשורת חזותית. מאז סיום לימודיו עובד כמאייר עצמאי בעיתונים, בספרים ובאינטרנט. מיוצרי הקומיקס הבולטים בישראל, מאייראת הקריקטורה היומית של "ידיעות אחרונות" ובעל טור קומיקס קבוע במוסף "7 ימים" ב"ידיעות אחרונות".

מורד השתתף בכתיבת החומר של חבורת דימונה לקומיקס[4] - שהחלה לעבוד בשנת 2002. החבורה מנסה באופן אלטרנטיבי ועצמאי לבחון את גבולותיה במדיום הקומיקס. סיפורי הקומיקס לרוב נוגעים לגבי חיי האמנים בת"א, חרדותיהם והפנטזיות שלהם. החבורה הוציאה שלושה ספרים ומספר חוברות מצליחות שנמכרו בפסטיבלים, אירועים ובחנויות בארץ ובעולם. מורד הוא בוגר בית הספר לאמנות ועיצוב "בצלאל" בירושלים, במחלקה לתקשורת חזותית. נשוי ואב לשניים.