כל הפרויקטים
מחברים את ישראל בשבת
הפרויקט של
נוע תנוע - תחבורה בשבת
חייבים תחבורה ציבורית בישראל בשבת - ואם אין נפעיל בעצמנו. כבר שנתיים אנחנו מפעילים אוטובוס בשבת, עכשיו אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בהתרחבות!
188%
338,540
מתוך 180,000
0
נותרו
2849
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 29/04/2017

כל שקל נוסף יסייע לנו להתרחב ולהפעיל יותר תחבורה בשבת! אפשר להמשיך לתמוך בנו באמצעות פייפאל: 

https://www.paypal.me/NoaTanua
או בהעברה לחשבון שלנו - חשבון 657158 , בנק הפועלים (12), סניף 702 (נווה שאנן) בחיפה, על שם "ואף על פי כן" אגודה שיתופית בע"מ.


תתחילו להתרגל לאוטובוסים בשבת, כי בזכותכם עמדנו בחמישה יעדים שיאפשרו למאות אלפי ישראלים לבחור איך לבלות את השבת שלהם!


אין לנו מילים להודות לכל התומכים והתומכות של נוע תנוע! ההתגייסות המדהימה שלכם מראה את הצורך האדיר בתחבורה בשבת בישראל. בזכותכם, גייסנו מעל 335,000 ₪ שיאפשרו לנו:

• להפעיל אוטובוס קבוע במסלול קו 18 (לרווחת תושבי בת ים, יפו ותל אביב) בכל שבת כבר החל מחודש מאי 2017, בנוסף לאוטובוס הקבוע שאנו מפעילים בשנתיים האחרונות במסלול קו 63 (המשרת את תושבי רמת גן, גבעתיים ותל אביב).

• להרחיב את הפעילות של ימבוס בבאר שבע במהלך הקיץ לרווחת תושבי העיר הרוצים להגיע לים בשבת.

• להסיע חיילים בשירות סדיר בחינם עד סוף שנת 2017 בקווים במסלול 63 ו -18.

• לחלק כרטיסי נסיעה בקווי האוטובוס של נוע תנוע בגוש דן, בשווי של לפחות 180,000 ₪, לאוכלוסיות חלשות. 

• להפעיל קו לבחירת הציבור במהלך חודשי קיץ 2017. הצבעה מסודרת על מסלול הקו תתקיים בחודשים הקרובים!  עקבו אחר בפייסבוק שלנו לפרטים נוספים. 

• להפעיל אוטובוס במסלול קו 61 העובר ברמת גן ותל אביב במהלך חודשי קיץ 2017.


הצלחנו לגייס את הסכום הנדרש בכדי לאפשר חופש תנועה למאות אלפי תושבים. תודה לכל התומכים והתומכות – עכשיו תורנו לייצר את השינוי שישראל כל כך מחכה לו!


נוע תנוע היא אגודה שיתופית ללא מטרת רווח המפעילה תחבורה בשבת. המטרה שלנו היא להיסגר כשהמדינה תפעיל תחבורה ציבורית בשבת - ובינתיים לשנות את המציאות בשטח כדי לאפשר לכל אחד לבחור איך לבלות את השבת שלו. פיתחנו מודל כלכלי בר קיימא שעובד במסגרת החוקית הקיימת ומאפשר לנו להפעיל קווי אוטובוס שבטווח הארוך יוכלו לפעול עצמאית ללא תמיכה כלכלית חיצונית.

כך בשנתיים אחרונות אנחנו מפעילים קו אוטובוס בשבת ברמת גן, גבעתיים ותל אביב. עכשיו כשהמודל שבנינו הוכיח את עצמו, אנחנו מתכוונים להתרחב ולהפעיל אוטובוסים בשבת גם בבאר שבע, בבת ים, ביפו ובערים נוספות. כדי שזה יקרה אנחנו זקוקים לסיוע שלכם בגיוס מימון ראשוני שיאפשר לנו להתניע את פעילות קווי האוטובוס החדשים, שבהמשך יוכלו לקיים את עצמם. זו הדרך לייצר בישראל פתרון אמיתי וארוך טווח לבעיית התחבורה הציבורית בשבת.

יעדים בקמפיין נוע תנוע


דמיינו מה היה קורה אם הייתה בישראל תחבורה ציבורית בשבת... אלמוג, תלמיד בן 15, לא יצטרך לבקש מאבא שיקפיץ אותו לחברים בסופ"ש. מיכל, אם חד הורית שלא יכלה להרשות לעצמה מונית בשבת, תיקח את המשפחה לסרט. סבתא פנינה, פנסיונרית שכבר לא נוהגת, תיסע לבקר את הנכדים. ונעם וליאור, זוג צעיר שלא רוצה להחזיק רכב, יוכל לבלות בים בלי להסתבך עם חניות בתל אביב. כל אלו סיפורים אמיתיים של נוסעים ב"נוע תנוע" שנהנים מהשבת שלהם גם בלי רכב פרטי.

דמיינו מה היה קורה אם הייתה בישראל תחבורה ציבורית בשבת... מצבם הכלכלי של תושבים רבים לא היה מכתיב להם איך לבלות (או לא לבלות) את השבת שלהם. היכולת להתנייד בחופשיות בשבת לא הייתה תלויה ביכולת לנהוג ברכב פרטי, מה שהיה מאפשר גם למי שלא מחזיק ברכב או לא יכול לנהוג להתנייד בסופ"ש. לכולנו הייתה ניתנת הזכות לבחור בעצמנו מה לעשות ואיך לנצל את הזמן שלנו בכל ימות השבוע.

דמיינו מה היה קורה אם הייתה בישראל תחבורה ציבורית בשבת... רוב מי שהיה מחזיק רכב בעיקר בשביל להתנייד בסופ"ש, היה מוותר עליו. אותם אנשים היו עוברים לצרוך תחבורה ציבורית גם באמצע השבוע והיו יוצרים מסה קריטית שתעלה את הביקוש לתחבורה ציבורית ולכן גם את התדירות, הכמות והאיכות שלה. עם כזה שינוי חיובי, יותר ויותר רכבים ירדו מהכביש כך שיפחתו הפקקים, תאונות הדרכים וזיהום האוויר במדינה.

כל זה יכול לקרות בישראל!

אנחנו מקדמים תחבורה בשבת כבר שנתיים על ידי הפעלת אוטובוס במסלול קו 63 בכל שבת ברציפות ברמת גן, גבעתיים ותל אביב לרווחת כל מי שרוצה להתנייד בסופ"ש גם ללא רכב פרטי. לאחרונה התרחבה משפחת נוע תנוע עם צירוף פרוייקט ימבוס לפעילותה, לאחר קיץ של פעילות בבאר שבע שנועדה לאפשר לתושבי העיר להגיע לים בשבת.

ביחד נוכל להרחיב את הפעילות בבאר שבע ולהשיק אוטובוס נוסף בשבת במסלול קו 18, שישרת את תושבי בת ים, יפו ותל אביב. הסיוע שלכם יאפשר למאות אלפי מתושבי באר שבע, בת ים, יפו, תל אביב, רמת גן, גבעתיים, וערים נוספות, חופש תנועה בשבת.

אז בואו נעשה את זה פשוט. הצטרפו אלינו וביחד נתקרב לישראל שאנחנו רוצים. התמיכה שלכם תאפשר לנו לחבר את ישראל בשבת. 


למה כדאי לכם לתמוך:

1. כי תחבורה בשבת תוריד את כמות הרכבים על הכביש ותצמצם משמעותית את הפקקים במהלך השבוע

2. כי תחבורה בשבת תמנע מוות מיותר בתאונות דרכים

3. כי תחבורה בשבת תאפשר גם למי שאין לו רכב פרטי לנצל את השבת איך שהוא רוצה    

4. כי תחבורה בשבת תנגיש יישובים רחוקים למרכז

5. כי תחבורה בשבת תצמצם פערים חברתיים

6. כי תחבורה בשבת תקטין את זיהום האוויר

בשביל מה אנחנו צריכים את הכסף?

שום קו אוטובוס אי פעם לא היה מלא מהיום הראשון, ולכן אנחנו צריכים אתכם. לוקח זמן מהרגע שאנחנו מתחילים לפעול ועד שהאוטובוסים מתמלאים מספיק כדי להיות מאוזנים כלכלית. האתגר הוא כפול – מצד אחד להגיע לכל הקהל הפוטנציאלי ומהצד השני להבטיח כבר ברגע הראשון שנפעל למשך שנים ארוכות כך שאנשים יוכלו להסתמך עלינו. האמינות בתחבורה ציבורית היא מאוד חשובה ולחלק מהנוסעים לוקח שנים עד שהם מאמינים שהאוטובוס באמת יגיע בזמן. מחקרי תחבורה ציבורית מדברים על שנים עד שקווי התחבורה הציבורית מצליחים להגיע לכל קהל היעד הפוטנציאלי. זה לא אומר שלא נהיה מאוזנים קודם – זה כן אומר שאנחנו צריכים את עזרתכם להתנעה של התהליך.

את הקו הראשון (63) פתחנו מחסכונות שלנו וגם בקו השני אנחנו מתכוונים להשקיע מעל מאה אלף ש"ח נוספים מחסכונותינו.

עד כה כ-80% מההוצאות שלנו היו על האוטובוסים ו-15% פרסום ושיווק. ההוצאות האחרות הן "בירוקרטיות" מטבען – ראיית חשבון, חשבון בנק, פלאפון והסכמי סליקה למשל. כל אלו הן הוצאות שלא ממש ישתנו עם הגידול בהיקף הפעילות. הכסף אותו אנו נגייס ישמש אותנו באופן דומה, 80% לתפעול האוטובוס עד שיתאזן ו-20% לשיווק. הכסף ישמש לפתיחת קו 18 ולהרחבת פעילות ימבוס בבאר שבע. איננו צריכים עוד כסף לקו במסלול 63 מכיוון שהוא כמעט מאוזן כלכלית.

לעמוד הפייסבוק שלנו

לאתר שלנו

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.