כל הפרויקטים
מביאים את מלאני ג'וי לארץ
הפרויקט של
עמותת תנו לחיות לחיות
מפצחים את הקרניזם - מביאים את מלאני ג'וי לישראל! רוכשים את ספרה הידוע של ג'וי בעברית בהזמנה מוקדמת ועוזרים להביא אותה לישראל לרגל השקת הספר!
110%
22,078
מתוך 20,000
0
נותרו
192
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 31/03/2017

הצטרפו אלינו והביאו את מלאני ג'וי לישראל!

רוכשים את הספר - ועוזרים להפיץ את המסר


לראשונה בעברית ותחת הכותרת "הפרה שבחדר - הפסיכולוגיה של אכילת בשר", ספרה הידוע של ד"ר מלאני ג'וי עומד לצאת לאור! לרגל השקת הספר אנו שואפים להביא את ג'וי לישראל לסבב הרצאות ואירועים הן לקהל הרחב והן לפעילים - ונוכל לעשות זאת רק בעזרתכם: רוכשים את הספר במחיר מוזל ברכישה מוקדמת, מקבלים תשורות שוות, מביאים את ג'וי לישראל ועוזרים לפצח את הקרניזם!                      
אודות מלאני ג'וי

ג'וי היא ד"ר לפסיכולוגיה חברתית, בוגרת אוניברסיטת הארוורד ופעילה וותיקה לזכויות בעלי החיים. מייסדת ונשיאת הארגון "מעבר לקרניזם" (Beyond Carnism) וממקימי הארגון "המרכז לפעילות טבעונית אפקטיבית" (Center for Effective Vegan Advocacy). ספרה של ג'וי הוא אחד הספרים פורצי הדרך בתחום של שחרור בעלי-חיים, אולי החשוב ביותר מאז "שחרור בעלי-החיים" של פיטר סינגר (1975) ו"הטיעון לזכויות בעלי-חיים" של תום רייגן (1983).
איך אתם נכנסים לתמונה?

ספרה של ג'וי יוצא לאור בימים אלו בישראל, לראשונה בתרגום לעברית. לרגל ההשקה, אנו מעוניינים להביא את ד"ר ג'וי לסיבוב הרצאות ואירועים לקידום הספר, וכאן אתם נכנסים לתמונה: בקמפיין זה תוכלו לרכוש בהזמנה מוקדמת ובמחיר מוזל את הספר, לפני יציאתו לאור בחנויות, וכך באמצעות התשורות ורכישת הספר, בזכות תמיכתכם, נדאג להבאתה של ג'וי לישראל.

במסגרת הביקור שלה בישראל ג'וי מתוכננים מספר אירועים לקהל הרחב באוניברסיטאות, בחוגים לפסיכולוגיה וסוציולוגיה, פאנלים העוסקים בשינויים חברתיים, וכן גם סמינרים לפעילים. באמצעות כל אלה - נפיץ את מסר החמלה באופן נרחב ויסודי יותר.

כמובן שהקמפיין ואפשרות הביקור מתואמים מול מלאני!על הספר

ספרים רבים מסבירים לנו למה לא לאכול בשר. ספרה פורץ הדרך של הפסיכולוגית החברתית מלאני ג'וי שואל: מדוע בכל זאת אנחנו אוכלים בשר? התשובה, לפי ג'וי,  נעוצה במערך של אמונות ומנגנונים פסיכולוגיים וחברתיים שהיא מכנה קרניזם. המערך הזה מעלים רגשות שאנו מרגישים כלפי בעלי חיים, עובדות שידועות לנו וערכים שאנו מאמינים בהם. הספר מציע לראות את הקרניזם כאידיאולוגיה אלימה סמויה, בדומה לאידיאולוגיות מדכאות אחרות (כגון אידיאולוגיות פטריארכליות), מתחקה אחר מנגנונים שמאפשרים לאידיאולוגיה זו לשעתק ולשמר את עצמה, ומציע כלים לערער אותה. חשיפת המנגנונים הסמויים של הקרניזם היא צעד ראשון לקראת שיח ציבורי מעמיק ועקרוני יותר בשאלת היחסים בין בני אדם לבעלי חיים אחרים.

הספר ייצא בהוצאת הקיבוץ המאוחד (סדרת קו אדום, מתרגמת: דבי אילון). את ההקדמה למהדורה העברית כתב לא אחר מאשר פרופ' יובל נח הררי ("קיצור תולדות האנושות", "ההיסטוריה של המחר").

מידע נוסף על מלאני ג'וי ופועלה ניתן למצוא באתר www.carnism.org .אנו מזמינים את כולכם לתמוך, להיות חלק משמעותי ולהביא יחד איתנו את מלאני ג׳וי לישראל - יחד נפצח את הקרניזם!

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.