כל הפרויקטים
מילון חדש לערבית מדוברת
הפרויקט של
מינרוה בית הוצאה לאור
מוציאים לאור את המילון הערבי-עברי החדש, העדכני והמקיף לשפה הערבית המדוברת הפלסטינית של יוחנן אליחי!
162%
64,960
מתוך 40,000
0
נותרו
320
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 08/05/2017

מוציאים לאור את המילון הערבי-עברי החדש של יוחנן אליחי!

לומדים ערבית? מלמדים ערבית? חושבים שמוזר לחיות במזה"ת בלי לדעת ערבית? בואו לקחת חלק בהוצאתו לאור של כלי עזר חיוני לכלל שוחרי השפה הערבית המדוברת.

כבר 15 שנים שמינרוה עוסקת בהוראת ערבית מדוברת, מפתחת שיטות ואמצעי למידה, ומכשירה מורים. הקהילה הצומחת והתוססת של מורי ולומדי השפה הערבית המדוברת נמצאת איתנו בקשר יומיומי, ומעלה בפנינו כבר שנים רבות את הצורך הדחוף במילון ערבי-עברי לשפה המדוברת.  

משכך, מזה 5 שנים שוקד יוחנן אליחי (עוד חודש חוגג יום הולדת 91!) יחד עם צוות ההוצאה, על מילון ערבי-עברי חדש, עדכני ומקיף לשפה הערבית המדוברת הפלסטינית. 

על המחבר, יוחנן אליחי, אדם מיוחד במינו עם סיפור חיים יוצא דופן בהחלט אפשר לקרוא כאן (או לחפש בגוגל).

העולם רץ קדימה והשפה הערבית המדוברת גם היא לא שוקטת על שמריה: מילים וביטויים חדשים נוצרים כל הזמן, ביטויים שגורים יוצאים משימוש, והמילון החדש, כמו כל דבר שאנו עושים, גם הוא יענה על המוטו שלנו: להעניק תמונה נאמנה של המציאות הלשונית והתרבותית באזורנו.

המילון צפוי להחזיק כ-10,000 ערכים, וכ-20,000 משפטים להדגמת השימוש הנכון והמקובל בכל מילה.

כל הערכים וכל המשפטים, לוקטו על ידי המחבר, בסיוע צוות הפיתוח של מילון, בעבודת שטח עקבית ומתודית, מתוך ראיונות, שיחות ואלפי שעות הקלטה של דוברי ערבית מאזורי הארץ השונים. 

לכשיצא המילון לאור (בעזרתכם!), הוא צפוי להיות המילון העשיר, המקיף והעדכני ביותר לשפה הערבית המדוברת בלהג הפלסטיני שיצא לאור אי-פעם.

פרוייקט מסוג זה, מצריך באופן טבעי משאבים מרובים: אלפים רבים של שעות עבודה, עובדי שטח מסורים, צוות מיומן של מתמללים ומתרגמים, ומחבר אחד יחיד ומיוחד שעובד על המילון מבוקר עד ערב במשך שנים.

לקראת קו הסיום, ובמטרה להוציא לאור את המילון בצורה ראויה, מודפס וכרוך כהלכה, כראוי לעבודה מונומנטלית כזו, אנו זקוקים לעזרתכם במימון (חלקי) של עלות ההדפסה.

(זו גם עסקה טובה לתומכים: מחירו של המילון, לכשיצא לאור, יהיה 245 ש"ח)

חברות וחברים, תנו כתף והצטרפו לתומכים בפרוייקט החשוב והמיוחד הזה!

בחרו את התשורה המתאימה לכם, ובקרוב תוכלו לספר לכולם בסיפוק שגם אתם הייתם בין אלה שהפכו את הוצאת המילון לאור לאפשרית. 

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.