תרגום "נצור" לאנגלית
הפרויקט של
ליאור כוריאל
המטרה: ישראלי באמזון ! תרגום "נצור" מעברית לאנגלית. ביחד נציב רומן היסטורי סוחף, מלא בסודות אהבות ובגידות על רקע פרשת הל"ה, על המדף באמזון.
103%
65,838
מתוך 64,000
0
נותרו
57
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 14/08/2017

המטרה היא תרגום "נצור" מעברית לאנגלית. ביחד נציב ישראלי באמזון ! בתמיכתך יגיע רומן היסטורי סוחף, מלא בסודות אהבות ובגידות על רקע עלילות המוסד ופרשת הל"ה, ל"מדף" באמזון.


מתוך "נצור":

"אופטימיות," אמר משה בזהירות, "היא היכולת לחיות את חייך מהרגע, כאילו רק התחילו. כמו תינוק בעריסה. מהבחינה הזאת, אני אופטימי. תמיד אופטימי." 

הדובר, קשה להאמין, הוא לוחם רב עלילות ב"מוסד". מסכת הניגודים הבלתי אפשרית המתקיימת בחייו היא הבסיס ל"נצור".

"נצור" כבר כאן, בעברית. 

"נצור" נמכר בצומת ספרים, בסטימצקי, במנדלי מוכר ספרים, ב ע-ברית ועוד.

"נצור" קיבל ביקורות מעמיקות ואוהדות ממבקרים נחשבים  - ראו בהמשך.


ביחד נציב את "נצור" באנגלית למכירה ב Amazon. 

כך נעזור לעולם להכיר אותנו, ולהבין אותנו, מעט טוב יותר.


רגע רגע... אם הספר כבר יצא לאור ונמכר - מדוע אני פונה אליכם בכלל?

הפניה הזאת נעשית כי לדעת רבים וטובים "נצור" חייב להמשיך הלאה...  לצאת מגבולות הארץ ולהגיע גם לקהל קוראים רחב יותר - מסביב לעולם, באנגלית. 

תמיכתכם מתבקשת לצורך תרגום הספר מעברית לאנגלית.

"נצור" הוא סיפורו של מאבק. האהבות בו הן מאבק. הבגידות בו הן מאבק. החברים, האוייבים, המחויבויות לאדמה ולמדינה ולנשים וגם הפרת כל הכללים כולם - מסתחררים במאבק אלים, גברי, מסוכן ומרתק. הסאגה חוצה יבשות וימים ולא מרפה לרגע... עד שהיא מתנקזת ללילה אחד של ירח מלא שכולו נקם ושילם. לקהל הקוראים באנגלית "נצור" יחשוף את חיינו כאן בצורה מורכבת, מרתקת, רבת פנים ומעוררת מחשבה. ללא סטריאוטיפים מיושנים, ללא חשיבה מקובעת, ללא פתרונות קסם וללא נוסחאות מוכרות. אבל... עם הרבה אופטימיות. 

הכוונה היא שתמיכתכם בתרגום לאנגלית תביא את "נצור" למדף באמזון, והמכירות של התרגום לאנגלית יהיו גם התחלה של משהו עוד יותר גדול... 

מה, אתה ממשיך לחלום? 

בודאי. החלומות הם טעם החיים. במיוחד כאשר יש כבר פניות להפוך את "נצור" לסרט, או לסדרה. וזה כבר מתחיל להיות יקר. מאוד- מאוד יקר. הצעד הראשון המתחייב בדרך לשם הוא תרגום לאנגלית. לכן מתבקשת תמיכתך. 

היום  אני פונה אליך  

לכל מי שכבר קרא/ה, 

למי שישתתף כעת ויקבל ספר בתמורה לתמיכה, 

למי שטרם שמע ועדיין לא קרא,

בקיצור - פונה לכולם כדי לתמוך בתרגום לאנגלית ולהעביר הלאה את המסרים היחודיים והאוניברסלים שיש ברומן המתח ההיסטורי הזה. מסרים שבעצם מספרים עלינו. על החיים (והמוות) כאן, על השאלות הגדולות והתשובות הקטנות, על האהבות והבגידות, המתח והפורקן, היסורים וההחלטות המוסריות הקשות שגיבורי וגיבורות "נצור" חוו, אשר משקפים את מאבקינו וחיינו פה. 

ביחד נציב את "נצור" באנגלית למכירה על המדף ב Amazon. כך נעזור לעולם להכיר אותנו, ולהבין אותנו, מעט טוב יותר.

משהו עלי:

בנוסף לכתיבה אינטנסיבית כסופר (עוד רומן כבר בדרך), אני אדריכל ומתכנן ערים בוגר הטכניון. תכננתי  מבנים וערים בארץ ובארה"ב. מוסמך תואר שני בלימודי מנהל עסקים באוניברסיטת בן- גוריון ובאוניברסיטת בוסטון. סייר אוויר, לוחם במלחמת לבנון הראשונה. מנכ"ל ויו"ר סי.איי.סי.די. ממייסדי עמותת 'אדם טבע ודין'. אני נאבק מזה עשרות שנים על שמירת איכות הסביבה ולאחרונה כפרוייקטור קק"ל להגנה על היערות בסובב ירושלים. 

משהו על הספר:

"סאגת 'נצור', רומן מתח היסטורי רב עלילות, מתנהלת בין עלילות "המוסד", תעלומת מחלקת ההר – הל"ה ומערכות יחסים משולשות מרתקות, על רקע המאבק הנמשך על חירות ישראל ואדמת הארץ. ליאור כוריאל פורש מסכת רווית זעם קדמוני, סודות ושברי קליידוסקופ של בגידות, היעלמויות, אהבות, חזון נשגב וייאוש קודר, שהם מתבליני החיים בארץ הקשה הזאת. גיבורי וגיבורות הספר צועדים, תוך גילויי גבורה עילאית, חולשה תהומית ואובדן שליטה עצמית אל קץ רב תהפוכות. דרכם מתפתלת מהמסתורין האופף את נפילת הל"ה בקרב בתש"ח, דרך נביטת ישראל הצעירה, ועד עצם ימינו."

למה היעד נקבע דווקא ל- 64,000 ש"ח? 

התקציב מיועד כולו למימון שלב התרגום לאנגלית. 

אחרי שהספר נערך והופק בעברית על ידי הטובים ביותר אי אפשר להסתפק בפחות מתרגום מעולה. בזמן שעבר מאז ההשקה חיפשתי ולבסוף מצאתי את המתאימה ביותר. המשוואה ידועה לכל מי שעובר בהדסטארט - איכות עולה כסף, והרבה.

אתם מתבקשים לתמוך בשלב תרגום הספר לאנגלית. את עלויות ההפקה וההתאמה לקידום באמזון  - אני לוקח על עצמי.

איך נבחרו התשורות?

התשורות שתקבלו בתמורה סובבות סביב "נצור". הספר, המקום, הלחן, הטעם והאווירה. החל בעותקי הספר המודפס בעברית, עם דפים שאפשר למשש וכריכה יפיפייה. או בדיגיטל מותאם לקינדל, טאבלט, ולמחשב האישי. בהמשך - ימסרו גם עותקים אלקטרוניים מהמהדורה באנגלית. ובנוסף יש תשורות איכותיות במיוחד עם ערך מוסף: שיחות אישיות, טעימת יינות מיקבים מקומיים, רכיבה על סוסים, סדנאת אומן, הופעה מוסיקלית חיה, ארוחות כפריות משובחות וסיורי תצפית לגבעת הקרב - כל אלה יערכו בסביבה המרתקת והייחודית של הרי יהודה, ממש בקרבת מקום לאתרי ההתרחשויות בעלילה. יש אפילו חולצות וכובע מצחיה... כדאי!

תשורה מיוחדת במינה: הופעה חיה וביצוע השיר המלווה!  

השיר "עץ הזית", מילים נתן אלתרמן, הלחנה ושירה שושיה בארי דותן, עיבוד מוסיקלי אורי שלזינגר, הופק בשנת 2014 על ידי הסופר ליאור כוריאל לרגל צאת "נצור" לאור.

בזמן שאתם בוחרים תשורה, אפשר להאזין לשיר המיוחד:  "עץ הזית"/נתן אלתרמן אשר הפקתי ומופיע בספר (ברשיון אקו"ם). לחץ להאזנה:

https://www.youtube.com/watch?v=CGy2KuuX90U&list=UUmZiRzjpNB6ZD3XdBiPMJUQ&index=1

השיר הזה, בביצוע הצלול, הטהור, המרגש כל כך של שושיה גרם כבר לוותיקים רבים פשוט להזיל דמעות. הם בכו על הגבורה, על הארץ, על המאבק, על האובדן  - ועל התקוות. שלהם. שלנו. 

כן, תוכלו אפילו לתמוך ובתמורה להזמין את שושיה למופע מוסיקלי אישי באירוע משלכם. כדאי!


טרם הספקתי לקרוא... האם הספר טוב?! יהללך זר ולא פיך - מה חשבו המבקרים:

איכותו של הספר באה לידי ביטוי בביקורות שקיבל. להלן מקצת מהאמירות שהתפרסמו בציבור אודותיו:

"גיבורי המציאות וגיבורי הספרות מנהלים באופן תת קרקעי יחסי גומלין עם דמויות העבר... הדברים מומחשים בצורה נוקבת ברומן "נצור" מאת ליאור כוריאל.... הגיבורים של הרומן "נצור" נצורים בתוך ההווה שלהם, אך לא פחות מזה הם נצורים בתוך העבר... המיתוסים הקדומים רוחשים באדמה הזאת, שסִיר לחץ רותח מבעבע מתחת לתהומותיה והוא מאיים לפרוץ כל רגע ולסחוף את כולם למערבולת של מאבק ללא פשרות... מיתוס הל"ה מלווה את העלילה, תוך שהוא צופן הפתעות ביחס למה שהתרחש בקרב של הל"ה. ...המוטיב של המאבק על הארץ וההיצמדות לארץ (ה"צומוד") שזור לאורך העלילה כולה, ויש גם מחאה סמויה כלפי הפוסט- ציונים החדשים בעם היהודי שאיבדו את חשק הקיום ואת אהבת הארץ... המסר של הרומן הוא קשה ונוקב, ורוח המאבק על הארץ חוצה את הרומן כולו." - בלפור חקק משורר


"ליאור כוריאל כתב רומן שמשלב בין סוגות ספרותיות שונות ואהובות: רומן היסטורי, רומן מתח ולא פחות מכך, דרמה מקומית-אנושית. מדובר בספר כתוב בסגנון קולח ואשר נקרא בקלות, אך אינו מוותר על רצינות הכוונות הסיפוריות והאמנותיות. בתוך כך, הקוראים נחשפים לפרשייה היסטורית אמנם ידועה פחות או יותר, אך המוצגת כאן במבט טרי, גם תודות לסיפור המתח העכשווי המניע את העלילה. יתרה מכך, ההיבט המעניין ביותר ברומן של כוריאל שייך למקום, לאתרים, למפת המציאות שבה מגוללת העלילה, ובמלה אחת: לנוף. מדובר בארץ ישראל של גבולות מטושטשים, כפי שאנו חווים אותה, ואשר המחבר משכיל להראות לנו אותה משני צדי הקו הקיים והמטושטש, תוך יצירת קרבה מיוחדת אל הנוף הפיזי, אל המראה הנשקף מהגבעות אל השפלה. רומן ישראלי על גבולות של מקום ועל קשרים על פני הזמן, מסתורי ומושך כאחד." יורם מלצר, סופר


"נצור" הוא רומן אפי רחב יריעה המתפרס על פני תקופות חיים ויבשות.  בתוך דפיו נלכדת הוויית  חיים פועמת ומרתקת הכתובה בלשון מענגת ועשירה. זה הוא ספר מתח היסטורי אשר במרכזו איש  מוסד שחייו נוצרי מסתורין.  ליאור כוריאל רקם סיפור גדוש סודות ישנים וחדשים הנפרמים אט אט וחושפים בדרכם את נפתולי הנפש האנושית על כל נימיה ההרסניים והנדיבים העוינים והשוקקים... "נצור"  כשמו כן הוא נוצר בתוכו רבדים רבים המרמזים על הדואליות הגדולה המאפיינת את הספר... ליאור כוריאל מפליא בכתיבת עלילה סוערת ומלאת תהפוכות. פרשיות ריגול בינלאומיות, ערי בירה נוצצות, מכוניות ייחודיות, כלי טיס נדירים, כלי נשק אקזוטיים ויצירות אמנות קלאסיות הכל נשזר למסכת תוססת ומרהיבה. במקביל מיטיב כוריאל להבין ללב גיבוריו ומעצב אותם במיומנות ובדקות אבחנה מעוררת השתאות. אהבתו לשפה העברית ושליטתו ברזי הכתיבה ניכרים בכל שורה. כתיבתו נעה בין פרוזה קצבית לתבניות ליריות יפייפות. תיאורי הנוף הארצישראלי הם שירת אהבה מרגשת וצלולה... הספר מזמין את הקורא לשקוע בתוך עלילה מרתקת וסוחפת שאינה מרפה זמן רב אחרי תום הקריאה. הדמויות הסוערות חודרות ללב ותמונות הנוף המתוארות ביד אומן מעטרות את העלילה כמו ליווי מוזיקאלי מכשף. " - סימונה באט מבקרת ספרות


"כשקיבלתי לידי לעריכה את כתב היד של ליאור כוריאל, זו הייתה פגישה מרתקת עם סיפור מקורי ומותח, רב עלילות ותפניות מפתיעות, שמרגע שצוללים בו, קשה להניחו מן היד. אך עוד יותר מכך – זו הייתה פגישה עם קול ייחודי שהוא שלו בלבד... הדבר הנדיר באמת – הרבה יותר נדיר מסיפור טוב – הוא מספר ראוי, שהתברך בנשימה הנכונה, בחוש לשפה ובהבנה הפנימית של קצב גלגול סיפור... מספר שעושה צדק עם הייחודיות של המקום הזה, שנותן ביטוי חדש לצבעים העזים שהוא צבוע בהם, לריחות האופייניים שלו, ויותר מכול, להתנגשויות האנושיות האותנטיות, שקשה למצוא כמותן בכל מקום אחר... "נצור" של ליאור כוריאל הוא רומן של גברים, שגיבוריו חיים בעולם קשוח, אלים ותחרותי. זהו עולם של יצרים מבעבעים, אך גם של בדידות בעלת ערך נשגב... "נצור" הוא אם כן רומן שמתנהל, או שמא נוסע באופני קרקס, בין עבר להווה, בין קרבה לריחוק, בין חברות ליריבות, בין אחריות להפקרות, בין יופי נשגב לכיעור חולני, בין פריטה על קלידי הפסנתר ללחיצה על הדק האקדח. הניגודים הגדולים האלה, המתוארים ביד אמן, הופכים את הספר לפסיפס מרהיב בצבעוניותו המתאר את מורכבות היחסים של גברים עם חבריהם הטובים, הכי טובים, עם אהובותיהם ועם ילדיהם: יחסים שמולידים גם יופי רב ופריחה רגשית, וגם אכזבה מרה ותשוקה אמיתית לרצוח... 

נצור הוא ספר הביכורים של ליאור כוריאל אבל כבר בספרו הראשון הוא מתגלה כסופר של ממש, ויצירתו ראויה לעמוד על בימת הספרות הנחשבת. "  לילי פרי סופרת עורכת הספר


אלפי סקרנים מרחבי העולם, מהמדינות הצבועות במפה בלבן, ורוד, צהוב ואדום כבר התעניינו ב"נצור". יחד עם תמיכתך ניתן להם גם אפשרות לקרוא אותו באנגלית!


אז הבה נגלה אופטימיות ונצעד יחד אל מדפי אמזון. תודה מראש על כל תמיכה!! נא לבחור בתשורה המתאימה לטעמכם ואשמח להודיעכם על מסירתה המוצלחת לידכם.

לא אשכח את תמיכתכם ונדיבותכם. 

שלכם,

ליאור


בצילום: הסופר ליאור כוריאל בערב השקת "נצור"


וכן - הכי חשוב.... אני מאחל לך הנאה שלימה מהקריאה ומהתשורות! מידע רב נוסף ניתן למצוא באתר החקר של הספר. בו גם ניתן לקרוא את כל הפרק הראשון.

בצילום: דוגמית מן התשורות


בצילום: שושיה מבצעת את עץ הזית/נתן אלתרמן בערב השקת "נצור"

בצילום: המשורר בלפור חקק בערב השקת "נצור"

בצילום: עורכת "נצור" הסופרת לילי פרי בערב השקת "נצור"

בצילום: הסופר יורם מלצר בערב השקת נצור

בצילום זמרת הנשמה דניה פולבר בערב השקת נצור