כל הפרויקטים
פי 2 גאווה לישראל
הפרויקט של
גאווה כחול-לבן
תמכו ב"פי 2 גאווה לישראל" וביחד נכפיל את מספר *הלוחמות* ואת מספר הגאים *מחוץ לארון* בצבא. יעדים אלו נשיג ע"י תוכניות הכנה וליווי אישי.
102%
76,262
מתוך 75,000
0
נותרו
271
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 31/03/2017

☺♥☺♥☺♥☺♥☺♥☺♥☺♥☺♥☺♥☺♥

מטרת פרויקט "פי 2 גאווה לישראל" היא הכפלת היקף הלוחמות והכפלת הגאים מחוץ לארון בתפקידים משמעותיים בצה״ל. יעדים אלה נשיג באמצעות:

  • הקמת קבוצות הכנה לנשים המעוניינות לשרת בתפקידי לחימה

  • הקמת קבוצות הכנה לגאים המעוניינים בשירות משמעותי

  • מיסוד תכנית בה לוחמות בהווה ובעבר יחנכו מלש״ביות מהצו הראשון ובמשך שירותן הצבאי

  • מיסוד תכנית בה לוחמים וקצינים מהקהילה הגאה יחנכו מלש"בים מהצו הראשון ובמשך שירותם הצבאי

☺♥☺♥☺♥☺♥☺♥☺♥☺♥☺♥☺♥☺♥

"פי 2 גאווה לישראל" הינו פרויקט שכול כולו הזדמנות של מובילי התנועה ומתנדבים רבים, המשרתים בכוחות הביטחון (בסדיר ומילואים), להשקיע, לתמוך ולתת בחזרה לדור צעיר של בחורות ובחורים, שכל מה שהם רוצים זה לתת מעצמם ולקחת חלק פעיל וראוי בצה"ל.

גם לאור הגידול המשמח של נשים בתפקידי לחימה, עדיין נשמעים קולות רבים מדי של זלזול והדרה של נשים מתפקידי לחימה. לצד קולות קשים ואלימים כנגד הבחורים והבחורות של הקהילה הגאה.

האפקט של האמירות הללו הוא תחושת חוסר יכולת וחוסר מסוגלות של נשים או חברי קהילה הגאה לפחד ולהרתע מהכניסה לצה"ל, ובאופן לא מפתיע - להימנע ולוותר על תפקידי לוחמה לנשים או תפקידים משמעותיים לחברי הקהילה הגאה (לצערנו, האלימות אינה מתבטאת רק במילים קשות - אלימות מינית כלפי נשים הפכו לדבר שבשגרה וזאת לצד אלימות והסתה שבשגרה כנגד להט״ב  ששיאה ברצח שירה בנקי ז״ל בקיץ 2015).

החלטנו להתמודד עם האלימות, הפחד וההרתעה הזאת בכלי חיובי ומועיל - לפתוח בפרויקט ״פי 2 גאווה לישראל״ :)

(וכן, למי שזה נדמה אבל לא בטוח - מדובר בשיתוף פעולה בין נשים סטרייטיות לחברי הקהילה הגאה. מדובר בשיתוף פעולה שהמחבר בינינו הוא הרצון לשיוויון, העצמה וליברליות ובעיקר - לא לפחד, לא לפחד כלל :)) 


♀♥♂♀♥♂♀♥♂♀♥♂♀♥♂♀♥♂♀♥♂♀♥

אומנם התוכניות הללו מתבססות על ידע, ניסיון וזמן רב הניתן בהתנדבות - ועדיין, להקמת פרויקטים שאפתניים שכאלה נדרשים משאבים שבעזרתם נוכל להקים, לנהל, לשכור חללי עבודה, ציוד היקפי ולשנע את האופרציה המורכבת הזאת.

ברור לנו שנתחיל במערך תוכניות תמיכה וליווי קטן - עיר עיר, ישוב ישוב: חולון, רמלה, תל אביב, אשדוד וצפת. תהליך איטי ונכון ולא זבנג וגמרנו. פרסום הפרויקט בנקודות אסטרטגיות והתחלה דרך מפגשים מקומיים ומשם הצטרפות לתוכנית ההכשרה שכוללת את ההביטים הפיזיים אך גם המנטליים הלא פחות חשוב כדי שיבואו בתחושת יכולת ואמונה שאין מה לפחד ושהצבא הינו מקום שמאפשר, מכבד ומברך את חייליו. 

מבחינתנו מדובר במלאכת קודש שסופה במערך ארצי שנוגע בחייהם וחייהן של אלפי רבים של בני נוער, נשים וחברי הקהילה הגאה שמקבלים את הסיוע הנדרש להפסיק לפחד ולהירתע. 

♀♥♂♀♥♂♀♥♂♀♥♂♀♥♂♀♥♂♀♥♂♀♥

קצת מודיעין לפני מבצע:

"פי 2 גאווה לישראל" הינו פרויקט הדגל של תנועת "גאווה כחול-לבן" - תנועה שנוסדה לשמירת ערכיו של צה"ל וחיזוק המשרתים בו, זאת, אל מול ניסיונות חוזרים ונשנים של גורמים קיצוניים ואנטי-ליברליים לחדור לשורותיו ולפגוע בתהליכי השילוב המבורכים של נשים, להט״ב ומיעוטים המשרתים בו. גורמים קיצוניים אלו מבינים כי השירות המשותף בצה״ל משנה הנחות יסוד ומנפץ סטיגמות אותם הם מנסים להשריש בציבור.

בשנים האחרונות אנו עדים לעליה חדה באלימות כלפי נשים ולהט״ב. האלימות אינה מתבטאת רק במילים קשות של רבנים ונבחרי ציבור כלפי ציבורים אלה, אלא גם באלימות פיזית של ממש. דיווחים בלתי פוסקים על אלימות מינית כלפי נשים הפכו לדבר שבשגרה וזאת לצד אלימות והסתה  שבשגרה כנגד להט״ב  ששיאה ברצח שירה בנקי ז״ל בקיץ 2015.

אנחנו, שמכירים את ההשפעה הרבה שיש למפגש הבלתי אמצעי והייחודי שמתרחש בצה״ל על עמדות הציבור, מבקשים לשמור על הצבא כצבא העם, כזה המאפשר לכל אחת ואחד לשרת בכבוד ותוך הגשמה עצמית מירבית. אנו יודעים כי כאשר לוחם משרת כתף אל כתף עם לוחמת וכאשר חייל גאה מתאמן לצידו של סטרייט נשברות חומות ומתאפשר מפגש ייחודי המשנה את הנחות היסוד כלפי אוכלוסיות אלה בחברה. אנחנו, ב"גאווה כחול-לבן", מבקשות ומבקשים להעצים את המפגש המתרחש בצה״ל, זאת מתוך ההבנה שהשותפות שנוצרת בתנאי הצבא מלווה את המשרתים גם לחייהם האזרחיים. חייל ששירת לצד לוחמת וראה את ערכה האמיתי של אישה יכבדה ולא יעז לפגוע בה מינית, ולוחם שהתאמן לצד לוחם גאה יראה את הקהילה הלהט"בית כשווה ונורמטיבית.

״גאווה כחול-לבן״ מאמינה כי רק שילוב ושותפות של כלל החלקים בחברה הישראלית תיצור חברה בטוחה, סבלנית ומכילה, המאפשרת לכלל הפרטים בה לממש את עצמם בלי קשר לדת, גזע או  מגדר.

המובילים של פרויקט "פי 2 גאווה לישראל" מורכב מהבאים:

סגן (במיל') - עומר נחמני (תותחנים) - מייסד הארגון
רב סרן (שירות פעיל) - ע. ל. (הגנה אווירית)
סרן (במיל') - עודד הרוניאן (מערך מגל)
סרן (במיל') - לימור סביליה (אב"כ)
סרן (במיל) - אלי ביטון (הנדסה קרבית)
סרן (שירות פעיל) - ע.ו. (הגנה אווירית)
סגן (במיל') - שחף בן יעקב (הגנה אווירית)
סגן (שירות פעיל) - ע.א (מטכ"ל)
סמ"ר (במיל') - עומר אוברגוט (יחידה 460)
סמל - י. - יחידת התיעוד המבצעי


עיצוב חולצה 1 (להמחשה בלבד):

אני נראית לך משעשעת??

עיצוב חולצה 2 (להמחשה בלבד):

חולצה מעוצבת - כן המפקד! בטח שאני גאה!

עיצוב חולצה 3 (להמחשה בלבד):

חולצה - פי 2 גאווה לישראל (להמחשה בלבד)

סיכה מעוצבת (להמחשה בלבד):


תיק גב 1 (להמחשה בלבד):תיק גב 2 (להמחשה בלבד):

תיק גב - כן המפקד! בטח שאני גאה!

הרצאה של מייקל אלרואי: "הזמן יעשה את שלו ולו לרגע אחד את שלי"


♥☼♥☼♥☼♥☼♥☼♥☼♥☼♥☼♥☼♥☼♥


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.