כל הפרויקטים
"הקומונה"
הפרויקט של
מיכל פיטובסקי
סאטירה בועטת מאת מיכל פיטובסקי אודות הילודה של השמאל
121%
30,225
מתוך 25,000
0
נותרו
208
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 08/04/2017

התרגשות! הגעתי ל100% תמיכה באמצע הקמפיין! 

כשיצאתי לדרך, חששתי שזה לא ילך. לא האמנתי שהוא כל כך יצליח ושאקבל תמיכה כל כך נפלאה. 

המון תודות לכל התומכים, המשתפים והמפרגנים! בזכותכם הרומן יראה אור!

נותרו עוד שבועיים לסוף. האם אוכל להגיע ל-30 אלף? בסכום הזה אוכל להדפיס יותר עותקים של הרומן ולשווק אותו כשיצא לאור. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

הי, אני מיכל פיטובסקי, סופרת, ובשיתוף עם אוגנדה, אני מזמינה אתכם לתמוך בהוצאה לאור של ספרי השני, "הקומונה". 


הרומן מתרחש בימינו בקבוצה של מתנדבים צעירים בשנת שירות בחולון. הם רוצים לשנות את העולם, אך נתקלים בעיקר בשנאת שמאל בוטה. קומונרית המכונה אינצי מציעה רעיון הזוי להצלת השמאל, שהם בעצמם יכנסו להריון ויביאו ילדים שמאלנים לעולם.

מה שמתחיל כבדיחה, הולך ומתגשם בתשוקותיהם הסודיות של הקומונרים הצעירים. כרמית מאוהבת בקומונרית אינצי, ותעשה הכול כדי להתקרב אליה, אפילו תכנס להריון. שמרי, קומונר יפייפה ופתייני, זקוק לאתגר חדש, פוליטי ומיני. אלעד ותות, זוג מזה שנים, מתכחשים לעובדה ששניהם חושקים בשמרי, עד שהם כבר לכודים ברשתו. לאט לאט, הרעיון של אינצי מתחיל לחלחל בקומונה, דרך היצרים של הקומונרים הצעירים ותפיסותיהם הסותרות של טוב ורע.


ממליצים על "הקומונה":

"אני חושב שהרעיון מבריק. מאוד מקורי. למרות שזה שוב על פוליטיקה ועל שמאל-ימין, הרומן תוקף את זה ממקום אבסורדי אבל בעצם רלוונטי, כי העניין הדמוגרפי תמיד עולה בויכוחים. הרומן מעלה זווית שלא מתייחסים אליה - שהשמאל, והעולם הליברלי בכלל, נמצא בתבוסה מחפירה בכל מה שקשור למאבק הדמוגרפי. הכתיבה ממש טובה, וגם הקצב, הדמויות, המעבר בין הסיפורים, התחזוקה של גלריה גדולה של דמויות שמובחנות זו מזו."  

אסף גברון


"כתבת ספר מרתק ומטלטל. סיפור יוצא דופן בנוף הספרות הנכתבת כיום בארץ, ועד כמה שאני יודע - גם בעולם הרחב. את מערטלת וחושפת את נפשותיהם של בנות ובני ה-18, ילדי המילניום החדש, ומגלה אותם כבני-אדם חפשנים-חופשיים, נבוכים, נוגעים-ללב בתום-ליבם ומרגשים בחיפושיהם, ומממשים את אימרתו של בובר על הנוער שהוא הסיכוי הנצחי לאושר של האנושות, המזדמן לה וחוזר ומזדמן לה מחדש וזו מאבדת אותו וחוזרת ומאבדת." 

יהושע סובול


קצת עלי: 

אני בת 32, אני כותבת כל החיים, ועובדת כדי לפרנס את הכתיבה.  ב2012 יצא לאור הרומן הראשון שלי, "אספלט", בהוצאת כתר, וזכה להצלחה. התקבלתי להוצאה הראשונה שפניתי אליה, ערכו איתי ראיון ענק במוסף הארץ, ומכרתי את כל המהדורה הראשונה. הוזמנתי לדבר עליו בוועדת החינוך של הכנסת, ובכנסים אקדמיים. בעקבות "אספלט" זכיתי במלגת "פרדס" של הספרייה הלאומית, מלגת קיום הניתנת במשך שנה לסופרים מבטיחים, כדי לכתוב את הספר השני, "הקומונה".

המשבר העמוק בענף הספרים לא משאיר בידי סופרים צעירים שלא פונים למיינסטרים כל ברירה. אף אחד לא יגיד את זה לאמנים בפרצוף, אבל היכולת של מוסדות תרבות להשמיע קולות שאינם מתיישבים עם הקו השמרני של הרוב הולכת ומצטמצמת, והם לא בהכרח אשמים בזה.

כמו מספר גדל והולך של סופרים, בחרתי לפנות לציבור הקוראים בצורה ישירה במטרה להוציא לאור את ספרי. התחברתי עם לייבל המוסיקה העצמאית, אוגנדה, ועם איתמר וינר ואיתמר ב"ז מהלייבל. זוהי קריאה לכל מי שרוצה להיות חלק בעשייה של ספרות ישראלית בלתי כבולה.

איך תוכלו לתמוך?

אתם יכולים לבחור באחת התשורות משמאל, כלומר בספר או בספר עם בונוסים, ולהוכיח שיש מקום לסיפורים בלתי שגרתיים בתרבות ובמחשבה שלנו.

מבין התשורות מוצע סטיקר מעוצב או טי שרט מהמם עם הכתובת "יאוש זה פריבילגיה". זהו ציטוט מכונן מתוך הרומן! הטי שרט הזה יכול להיות שלכם:ולסיום, טעימה מן הרומן:

אני מקווה שתתמכו ותצטרפו. תודה רבה!


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.