כל הפרויקטים
"אמא הודו, אבא ישראל"
הפרויקט של
הנשים של יהדות הודו
אסופה פורצת דרך ומרגשת עד דמעות, החושפת את הסודות המושתקים של הנשים מהודו בישראל. ספר חובה של נשים אמיצות ששברו את השתיקה. עכשיו בהדסטארט!
102%
38,737
מתוך 38,000
0
נותרו
274
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 28/05/2017

הוצאת הספר 

אמא הודו, אבא ישראל


יש סודות אצל יוצאי הודו. סודות של נשים. כולן יודעות עליהם, אבל רק מעטות לוחשות אותם. אלה סודות על  דיכוי של דורות, על אלימות חברתית פנימית. סודות על מאבקי הישרדות, שסע עדתי, וגזענות ישראלית שאינה יודעת רחמים. אבל יש גם סודות אחרים. של אומץ לב אישי, הירואי, מעורר השראה. כזה שלפעמים הפך עולמות, ולפעמים עלה בלהבות.

היום אנחנו שוברות את השתיקה הזו. בעזרתך.

"אמא הודו, אבא ישראל" היא אסופה של כארבעים סיפורים אמיתיים ומרגשים עד דמעות, המסופרים מפי הנשים שומרות הסוד. זו הצצה ראשונה לחברה מסעירה, ייצרית, מלאת קונפליקטים כרימון עסיסי. חלק מהסיפורים חושפים מציאות מלהיבה של "אלף לילה ולילה", חלק אחר מגלים מציאות מרה כלענה, אך כולם לוחשים סוד.

הדודה מרי ילדה את הילל שהיה ה"סברה" הראשון שלנו. אחרי שלושה ימים היה עליה למסור את הילד לחדר תינוקות, ולא עברו שבועיים ונגש אליה סדרן הקיבוץ ודרש ממנה לצאת לתורנות ניקיון. הדודה מרי אמרה שהיא מיניקה ואיננה יכולה לעבוד והסדרן אמר שכולם חייבים לעבוד. 

הדודה מרי לא האמינה שאחרי שהפנה את גבו עוד הוסיף,  "עובדת אוכלת, לא עובדת לא אוכלת". 


לחצו כאן וקבלו מייד טעימה ארוכה ומרגשת מהספר

אם הינך חלק מהעדה ההודית בישראל, הספר הזה חייב להיות על המדף בביתך. זו, פשוט, ההזדמנות הראשונה – ואולי גם האחרונה – לגלות עולם שהולך ונעלם, בגוף ראשון ואמיתי. כאן אפשר להכיר את המאבקים אותם עברו הסבתות שלך, האמא שלך, ואולי גם נחשפת להם בעצמך. כאן יתגלו סיפורים על שכנים, מכרים, קרובי משפחה, ואולי גם משהו אישי וישיר שלך.

אם את אשה, שהמאבק על זכויות בסיסיות קרוב לליבך, את תזדהי ותתרגשי למקרא התלאות והכאב שעברו על אחיותייך ההודיות והקוצ'יניות.  זהו פמיניזם מסוג אחר, בסיסי יותר, בו המובן מאליו כלל אינו מובן מאליו.

אם אהבת לטייל בשבילים של הודו, להכיר את אנשיה ונשיה, הספר הזה יחזיר אותך להודו וייקח אותך לטיול בשבילים המסתוריים של נפש הנשים מהודו. 

לאבא לא היה רגע של היסוס. "שום שוחד לא יתקבל,  לא אפנה את הגב  שלי לאנשים. אנחנו דורשים לחזור להודו, אם לא, נפתח  בשביתת רעב עד הסוף". 

ד"ר אולסוונגר הבין שזו הסתבכות רצינית. הדבר האחרון שהוא רצה היה שימות איזה ילד מבין המפגינים, וכל העיתונות בעולם תגעש.

וזה באמת קרה.

הגיעה משפחה עם ילדים שהמתינו לחזרה אתנו. יום אחד לפני שעלינו למטוס, אסתר, הבת שלהם רצה אחרי  עפיפון, או אולי אחרי אחיה הגדול כשחצה את הכביש.

היא נדרסה למוות.

ההורים המסכנים שלה לא יכלו לקבור אותה, כי יום הלווייה היה ביום בו המטוס של הסוכנות החזיר אותנו להודו. היא הובאה לקבורה על ידי דודה שהגיע לבוש לבן, והמלווים האחרים הרימו גבה, כי הם היו רגילים ללבוש שחור.


לחצו כאן כדי לקרוא מייד טעימה (מפתיעה) מהספר 

הבנות לבית  אסתר ומשה פנקר מהכפר פן 1945 הודו

בזכות התמיכה וההתגייסות שלך אנחנו נוכל להוציא את הספר - ואת הסיפורים הזועקים מתוכו - לאור. זו גם ההזדמנות לפנק את עצמך בחוויה הודית אמיתית, יחידה במינה, שתישאר איתך לנצח.

מה צריך לעשות?

לבחור תשורה מהרשימה הנפלאה שבצד שמאל, ולהזמין אותה.

פתחנו עבורך הרבה מאוד דרכים לעשות את זה (ובכל תקציב): 

עותק מודפס (עברית / אנגלית)

עותק דיגיטלי (עברית / אנגלית)


אבל למה לעצור כאן?

אפשר להעמיק את המעורבות שלך ולפנק את עצמך בתשורות נוספות, חד פעמיות ויוצאות דופן. כולן מבטיחות חווייה בלתי רגילה – ויקדמו אותנו, את כולנו, להוצאת הספר. 

בין התשורות:

יצירות נדירות של אמן בעל שורשים קוצ'ינים

בעת ההזמנה ציינו באיזו תמונה בחרתם

"בערה" אקוורל על נייר  16x6  

מידד אליהו

"המתנה" אקוורל על נייר  16x6

מידד אליהו


"רגע", אקוורל על נייר, 16x6 - התמונה נמכרה

מידד אליהו 


"המחול ההודי שלי" 

יצירה משותפת של  האחיות שרה פנקר ז"ל ואילנה שזור. 


תשורה מיוחדת: דיסקים של  פיוטי קוצ'ין של  טובה קשטיאל


סדנת בישול הודי וסיפורים בטבע:

דלעת לבנה

דלעת הודית לבנה, בשדה "שער" ליד בת שלמה.


תיק הצד שלוקח את הספר לטיול:


אז, באיזו תשורה בחרת? נשמח לשמוע. 

ו...לא פחות חשוב: לשתף בפייסבוק! כי אנו בטוחים שגם החברים שלך ירצו לקחת חלק במסע הקסום הזה, יחד איתך ואיתנו.


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.