כל הפרויקטים
יער הקקאו
הפרויקט של
יער הקקאו
אתם עוזרים לי להקים את מרכז השוקולד של יער הקקאו, ומקבלים שוקולדים, סדנאות והרבה אהבה.
110%
397,025
מתוך 360,000
0
נותרו
984
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 14/02/2017

בואו להיות שותפים שלי בהקמת מרכז השוקולד של יער הקקאו בירושלים!

את הנכס כבר רכשתי באמצעות הלוואות לעסקים, אבל אני צריכה את תמיכתכם כדי להפוך אותו למרכז שוקולד הכולל מפעל, חדר סדנאות, בית שוקו קטן (זה כמו בית קפה אבל העיקר זה שוקו) וכמובן חנות המפעל של יער הקקאו. עזרו לי לגייס את הממון הדרוש ותנו לי להחזיר לכם בשוקולדים, בחוויות ובאהבה!

יער הקקאו כשר למהדרין בהשגחת הרבנות ירושלים. בין מוצרינו תמצאו מוצרים טבעוניים, מוצרים פליאו, מוצרים המתאימים לסוכרתיים, ואפילו סדרה מיוחדת לנשים הרות ומיניקות. רוב המוצרים שלנו נטולי אלכוהול, וכולם נטולי גלוטן. המפעל יהיה סביבה נקייה מגלוטן.


*** עדכונים שוטפים ***

עזרה לתומכים שרוצים ולא יכולים

"היינו רוצים לתמוך, אבל..."
אנחנו לא מסתדרים עם המערכת. תוכלו אולי לתמוך בשמנו?

כן! התקשרו לקארין, 058-6492522 והיא תיקח מכם את הפרטים ותכניס אותם למערכת. אם היא לא זמינה - לשלוח SMS או ווצאפ (כי הודעות קוליות לא תמיד ברורות) והיא תחזור אליכם.

אנחנו חוששים לתת כרטיס אשראי באינטרנט. יש דרכים אחרות?

בוודאי! אפשר לתמוך בהעברה בנקאית להדסטארט (פרטים בפרטי), וכמו כן נשמח לתמוך בשמכם עם כרטיסי האשראי שלנו תמורת תשלום במזומן. לשם כך אתם מוזמנים לאחד מדוכני יער הקקאו - בדף הפייסבוק שלנו יש שעות פתיחה בתחנה החדשה ומיקומי דוכנים יומיים. אם אתם לא ירושלמים, צרו קשר ונראה אם יש לנו מישהו בסביבתכם. אנחנו עורכים רישום פרטים גם כדי לתמוך בשם הנכון ועם פרטי הקשר הנכונים, וגם כדי לוודא שתקבלו את התשורה שלכם בכל מקרה (בתמיכה במזומן אפשר גם לקבל את התשורה על המקום, אנחנו נרשום הערה בהתאם).

ממשיכים במבצע השיתופים 

יש לנו מבצע מהמם בשם תמכת-תיארת-שיתפת-זכית. משתפים את השיר של קארין ממן, ומתארים את הפרלין שאתם הכי אוהבים.  

הנה הקישור לפייסבוק כולל כל הכללים. לא לשכוח לכתוב את הלינק לעמוד הזה בשיתוף שלכם! is.gd/cocoaforest . 

היסטוריה

הדסטארט יקר,

לפני שנה, החלטתי לעזוב את משרתי כעורכת דין ולהגשים חלום: להקים מפעל שוקולד בוטיק, ולייצר כל יום, כל היום, פרלינים מיוחדים בטעמים מפתיעים ולא שגרתיים. בשנה הזאת השקעתי המון בפיתוח העסקי, וחשוב מכך – בפיתוח פרלינים ששמם כבר הולך לפניהם ברחבי ירושלים ובחברות ההייטק באזור.

גם כשוקולטיירית החלטתי לשים דגש על תרומה לחברה. אני עובדת בשיתוף פעולה עם עמותת שק"ל, מעבירה קורסים וסדנאות לנוער וצעירים בסיכון, ומעסיקה את בוגרי הקורסים המתאימים ביער הקקאו. אני מעסיקה גם עולים חדשים. העובדים שלי כולם שותפים ממש בהכנסות, בניהול ובנשמת המיזם, ויש חודשים שאני מרוויחה פחות מהם...

אני אוהבת את העובדים שלי, והם אוהבים אותי. יחד אנחנו מנסים לקדם את המטרה המיוחדת הזאת, של נתינה מעומק הלב והנשמה לכל מי שסביבנו, שוקולד מעולה, סדנה מרגשת, כוס שוקו חם ושיחת נפש בשעת לילה. אנחנו כמו משפחה קטנה, שמנסה להוסיף אור לעולם.

איתנו פעילים גם ארבעת ילדי המתוקים, אוֹרי, יואלי, נעמי ובַּצִי, ובן זוגי גיא (שהגשים אף הוא חלום, ובגיל 35 הלך ללמוד רפואה), ובעצם אנחנו מחפשים כאן להרחיב את המשפחה המופלאה הזאת. אנחנו מבקשים את התמיכה שלכם בעיקר כדי שתהיו חלק מהדבר המופלא הזה. הלוואי שתבואו :)

לפני כמה חודשים פרסמתי בפייסבוק פוסט שפנה לאדם אחד שקנה ממני שוקולד בשטר מזויף. משהו במראהו נגע ללבי, ונתתי לו פרלינים מעולים בהנחה – פסיפלורה, בזיליקום וקרמל מלוח. כשהבנתי שהכסף שנתן לי היה מזויף הוא כבר נעלם, ואני נשארתי עצובה ופגועה. בפוסט הצעתי לו להחזיר לי את הכסף שגנב, ואני בתמורה אתרום מחצית מרווחיי בתקופה זו לשיקום אנשים כמותו. אותו זייפן לא חזר, אבל עשרות אלפי אנשים הגיבו לפוסט והציעו תמיכה ועזרה, וגם לתת לי את אותם 100 שקלים.

אני סירבתי לתרומות ורק ביקשתי שתבואו לקנות שוקולד, ואתם עשיתם זאת, ובגדול. המכירות שלי הוכפלו מאז, ואני ממש חייבת לפתוח מפעל גדול יותר כדי לעמוד בביקוש ולהמשיך לצמוח. הצורך, יחד עם התמיכה המדהימה שקיבלתי מכל כך הרבה אנשים, הדליק לי נורה כזאת מעל לראש:

אתם המשקיעים הכי טובים שאני יכולה לבקש! בחרו תשורה כאן משמאל (בסלולר: כאן למטה) וקדמו אותי עוד צעד לעבר מרכז השוקולד של יער הקקאו! מטרות

את המבנה שבו אקים את מרכז השוקולד של יער הקקאו כבר קניתי באמצעות הלוואות לעסקים בערבות המדינה. התכניות מוכנות ואנשי המקצוע כבר נמצאו, אבל את הפוש האחרון אני צריכה מכם: בתמיכתכם אשפץ את המבנה ואתאים אותו לדרישות מכון התקנים, משרד הבריאות, מכבי האש, עיריית ירושלים, משגיחי הכשרות ומי לא... וגם לצרכים של יער הקקאו.

במרכז השוקולד של יער הקקאו יהיה, כמובן, מפעל יער הקקאו, שייצר פרלינים ובארים מיוחדים וטעימים, כמו היום רק בהיקף יותר גדול ועם יותר מקום לזוז; חדר סדנאות רחב ידיים שיוכל לשמש גם לאירועים, למסיבות, לישיבות, להרצאות ועוד; חנות המפעל ובית שוקו (שזה כמו בית קפה, אבל המרכז הוא שוקולד).

במרכז השוקולד אמשיך וארכז את כל פעילותי העסקית, הקולינרית והחברתית. אמשיך לתת סדנאות לאוכלוסיות מצוקה ולהעסיק עולים חדשים ונוער וצעירים בסיכון, ואמשיך להמציא טעמי פרלינים ייחודיים ומשוגעים. מעת לעת אזמין אתכם, התומכים, לטעימות של פרלינים חדשים.

הלוואי שאצליח לגייס את כל הסכום הדרוש דרך התמיכות שלכם!

הצוות

אני – יערה קלמנוביץ' (פרומקין), אמא ל־4, עו"ד חברתית לשעבר, נושמת שוקולד ויזמת בנשמה.

תמר עילם גינדין, בת דודתי הגדולה, שמאחוריה מספר קמפיינים מוצלחים בהדסטארט. פחות או יותר מנהלת את הקמפיין וגם תרמה כמה תשורות במסגרת הוצאת זרש. ביתה הוא מרכז ההפצה שלנו בכפר סבא. תמר היא החילונית היחידה בקמפיין, ולכן יש לשער שהיא עושה F5 בזמן ששאר הצוות שומר שבת ומעלים עין.

יובל קפלן, מייעץ לקמפיין וגם תרם כמה תשורות לקמפיין, כשותף בהוצאת זרש. הוא מרכז את ההפצה בתל אביב.

אריאל פרומקין, אחי ובעל הסטודיו "סיפורי סבתא". צלם ועורך הווידאו של הקמפיין ושל מדרגת התמיכה "מצווה גלויה". הסטודיו שלו הוא מרכז ההפצה בגוש עציון.

קארין ממן, זמרת בחסד וחברה טובה. מפיצה ומשווקת את הפרויקט כאילו אין מחר, וגם הקליטה לנו את השיר "אני אוהב שוקולד ואת יערה", ותרמה הופעה למסיבת הרווקות שלכן!

אודיה גודארד, חברת נפש שלי, כלכלנית ומומחית לשיווק.

ביתיה נויהוף, עוזרת בהפצת הקמפיין ועושה F5 כשאני עסוקה בפיתוח טעמי פרלינים חדשים.

מרים ושרה צ'סלר, העובדות המדהימות שלי. אם תזמינו סדנה בפולנית, מרים תהיה זו שמעבירה אותה. מרים גם באה להתראיין איתי בתוכנית הבוקר של ערוץ 10, אתם יכולים לראות את הפלא הזה למטה ב"מן התקשורת".

שושנה הופמן, גם היא עובדת נפלאה של יער הקקאו, מרכזת את ההפצה לקהילה האנגלוסקסית בארץ, וקצת בחו"ל.

והחשוב מכול – ד"ר גיא קלמנוביץ', בעלי היקר, שמגדל את הילדים בזמן שאני עושה F5.

ואתם, שותפיי היקרים. בלי התמיכה שלכם זה פשוט לא יקרה... אז בחרו תשורה וקדמו אותי עוד צעד לכיוון מרכז השוקולד יער הקקאו!

יער הקקאו שוקולד ג'נדויה
ג'נדויה. מימין לשמאל: פיסטוק ושוקולד לבן, שקדים ושוקולד לבן, אגוזי לוז ושוקולד חלב, אגוזי לוז ושוקולד חלב (תאורה אחרת), חצי שקל.


תשורות

יש לנו תשורות לכל כיס ולכל רמת מעורבות, החל מח"י שקלים ועד שבעים אלף ש"ח. אתם מוזמנים לבחור את זו שמתאימה לכם כאן משמאל (בסלולר: כאן למטה):

כל התומכים יוזמנו להצטרף לקבוצת פייסבוק סגורה של תומכי הקמפיין. אני עדיין לא יודעת מה יקרה שם בדיוק. עדכוני קמפיין ועדכונים מאחורי הקלעים, התייעצויות לגבי תשורות נוספות או תשורות מיותרות, בחירת חיות חדשות למארזי יער הקקאו ועוד. כמו כן, כל התומכים יוזמנו מעת לעת לטעימות פרלינים חדשים.

מלבד זאת, יש אפשרות לקבל שוקולד, בהרבה צורות ואופציות! פרלינים – ממארז בודד ועד מנוי שנתי, ג'נדויות (לבבות ענקיים עשויים קרם אגוזים ושוקולד), בארים של שוקולד מריר 85% עם פירות או אגוזים, סדנאות חווייתיות שתצאו מהן עם פרלינים מעשי ידיכם, סדנאות משפחתיות בשיתוף נפתלי וניצן ישראלי, שתצאו מהן גם עם פרלינים וגם עם תובנות וחיזוק הקשר, סדנאות שוקולד בשילוב הרצאות של ד"ר תמר עילם גינדין, משלוחי מנות שווים ביותר לחך ולרוח, שוקו חם, ספלים ממותגים ועוד ועוד ועוד!

הנה קצת תמונות והסברים על תשורות ספציפיות (לפי הסדר שבו התשורות מופיעות):

שוקו חם

השוקו החם הרגיל שלנו הוא חלב + שוקולד מריר 65%. אני מתכננת להוסיף אופציה טבעונית (חלב סויה), אופציית פליאו (מריר 85% ושמנת) ואופציית שוקולטה חלבית (65% ושמנת). אם אתם טבעונים או פליאוליתים ותודיעו מראש, זה ייתן לי תמריץ להזדרז ולהוסיף את השוקו המתאים לכם!

ספלי אספרסו 200 מ"ל או מאגים 330 מ"ל

כל הספלים באים עם שוקו חם או סיידר חם ומילוי חוזר. בסט ספלים יש אפשרות להחליף את השוקו בדוכן, בשוקולד להכנת ארבע כוסות שוקו או שוקולטה בבית (לבחירה ארבעה סוגי שוקולד שונים, חלב/שמנת לא כלולים). סט כולל ינשוף, שועל, נקר ועופר.

חפיסות שוקולד (בארים)

75 גר' של שוקולד עם פירות או שברי אגוזים. בכל הבארים יש אופציה לכשל"פ (כשר פליאו) או טבעוני. בתמונה בארים עם חמוציות, פיסטוקים ואגוזי לוז בהתאמה, אבל אני כל הזמן מפתחת חדשים.

משלוחי מנות

למשלוחי המנות מצורף ספרה המצוין של תמר עילם גינדין. הנה הצצות לספר: מגילת אסתר מאחורי המסכה, ובאנגלית – The Book of Esther Unmasked. הרצאה על בסיס הספר (או כל הרצאה אחרת) היא חלק מתשורת "פורים בחברה או בחבר'ה".

מסיבת רווקות: עד 30 נשים

סדנת שוקולד שלי, שבסופה כל אחת מ-30 המשתתפות יוצאת עם 20 פרלינים מעשה ידיה, ובנוסף הופעה של הזמרת המהממת קארין ממן. התשורה מנוסחת בלשון נקבה כי היא מיועדת רק לבנות, ועמכם הסליחה.

אירוע בחדר הסדנאות או סיור מודרך במפעל

זו התשורה היחידה שתלויה בקיומו הפיזי של המפעל ולכן אינה מיידית.

מנויים שנתיים לפרלינים: קופסה אחת שמתמלאת כל שבוע

שימו לב שהמונח "מנוי שנתי" פשוט מתייחס ל־52 פעמים. זה לא באמת חייב להיות פעם בשבוע. אם אתם מתכוונים לנצל את כל המנוי במכה אחת, זה מחייב היערכות שלי, אז תודיעו לי מבעוד מועד. אם הקופסה אבדה או התבלתה, בואו עם קופסה מהבית או שלמו 5 ש"ח על קופסה חדשה.

אירוע קומפלט לחברָה או לחברֶ'ה

סדנת שוקולד + הרצאה של ד"ר תמר עילם גינדין. תמר היא בלשנית ומומחית לאיראן, וההרצאות שלה מצחיקות ומרתקות ברמות אחרות. בגלל קרבתנו לפורים, אני נותנת לכם את חלקה הראשון של הרצאה שהיא נתנה אצלנו בקהילת בית ישראל בירושלים לפני כך וכך שנים. אפשר לראות דוגמאות להרצאות נוספות שלה ביוטיוב ובווימאו, ולמצוא פירוט כמעט מלא באתר הרצאות ההעשרה.

הרצאה לפורים: מגילת אסתר - מסמך היסטורי

סקרנית כבר לראות מה בחרתם... 

קבלת התשורות

התשורות אינן כוללות משלוח. בסוף הקמפיין נשלח טופס שבו תוכלו לבחור את דרך קבלת התשורה (ואם זה לא איסוף עצמי מדוכן - אז גם את הטעמים).

  • את כל התשורות שאינן חווייתיות אפשר לאסוף בדוכן יער הקקאו בתחנה הראשונה בירושלים, ומי שירצה לחכות הרבה זמן עם איסוף התשורה, יוכל לאסוף מבית השוקו אשר במרכז השוקולד יער הקקאו בתלפיות.

  • אפשר גם לאסוף תשורות בתיאום מראש בדוכן יער הקקאו בחברת ההייטק שלכם, אם יש (אין לכם דוכן יער הקקאו?! פנו עוד היום למנהלת הרווחה שלכם והמליצו שיהיה! אנחנו מקבלים סודקסו, תן ביס וכרטיסי אוכל האחרים.)

  • משלוח תשורות בתוספת תשלום (25 ש"ח) -- במדרגת תמיכה נפרדת (מי שייזכר באיחור, עד שבוע אחרי הקמפיין, יוכל לשלם גם בנפרד). אם יהיו הזמנות של יותר מ־2000 ש"ח ברדיוס ק"מ או באותה שכונה (בעיר) או באותו יישוב קטן, המשלוח יהיה חינם, ואז מי שיתמוך במדרגת המשלוח יצ'ופר בבאר שוקולד מתנה. כדאי להתארגן כמה שכנים! לבסיסים צבאיים ולחברות הייטק שעובדות עם סודקסו, תןביס וכרטיסי אוכל אחרים – משלוח חינם מעל 1000 ש"ח הזמנות.

  • מכיוון שאי אפשר לשלוח משקאות (או לנייד לדוכנים בחברות ההייטק), מי שבחר תשורה הכוללת שוקו, יוכל לבחור בטופס שבסוף הקמפיין אם הוא רוצה שוקולד ומתכון להכנת השוקו/שוקולטה לבד בבית, או לשמור את הזכות לשוקו/סיידר לפעם הבאה שיגיע לירושלים (גם אם זה בעוד שלוש שנים).

  • מחיר המשלוחים לחו"ל משתנה לפי המדינה וגודל ההזמנה. אין אחריות על צורת הפרלינים, אבל מובטח שהם יהיו טעימים גם אם יימעכו! תומכים מחו"ל צריכים לתמוך דרך הגרסה האנגלית של הקמפיין.

  • המשלוחים ייצאו בתוך חודש מסיום הקמפיין. אם נצליח מעל ומעבר למשוער – תנו לנו חודשיים.

יער הקקאו שוקו ופרלינים
שוקו ופרלינים לדוגמה


בתקשורת

7.2.2017 יערה בממלכת השוקולד באתר Ynet. שתפו והגיבו!

2.2.2017: מעז יצא מתוק: הסרוגה שעזבה הכול למען השוקולד באתר סרוגים. שתפו והגיבו!

23.1.2017: מעלה טורים - הטור של הלל גרשוני באתר מידה: מלחמת המדינה בעסקים הקטנים: כשיער הקקאו נתקל ביער הביורוקרטיה (אם אתם רוצים לשתף את הטור בווצאפ, טוויטר או כל מדיום שדורש קיצור, זה הלינק המקוצר: is.gd/YAARAMIDA (יש חשיבות לאותיות גדולות או קטנות)

אור ומיה - תוכנית הבוקר של ערוץ 10, יום רביעי 25.1.2017:


ידיעות ירושלים:

ידיעות אחרונות 31.1.2017


עופר צ'יזיק, בראש צעיר, רשת א' 21.7.2016 (עדיין מחכים שארכיב רשת א' ימצא)

עידו קינן, רבע לדיגיטל, גלי צה"ל 27.9.2016

אורלי וגיא, ערוץ 10, 15.9.2016


אתם עוד כאן?

כל הכבוד!

עכשיו תתמכו כדי שיהיה לכם הרבה שוקולד. תודה!

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.