בשביל הצדק - לתקציב חברתי
הפרויקט של
ויקי קנפו
בואו לצעוד איתי ועם פעילים חברתיים נוספים וניצור חגיגה של דמוקרטיה לטובת תקציב מדינה חברתי !
105%
46,871
מתוך 45,000
0
נותרו
253
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 29/11/2016

צעדת "בשביל הצדק"- צועדים למען תקציב חברתי!

חברים יקרים, פעילים חברתיים, תושבי ישראל,

בשבועות הקרובים תצביע הכנסת על תקציב דו שנתי של 800 מיליארד שקלים

שאין בו בשורה חברתית כל שהיא!

ואין בו כל פתרון לאוכלוסיות המוחלשות ולפריפריות החברתיות והגיאוגרפיות.

ויקי קנפו וקבוצת פעילים חברתיים מתנועות וארגונים חברתיים רבים ומגוונים קוראים לחברי הכנסת:

הסתכלו לנו בעיניים!

אנו קוראים לכם לתקן את התקציב ולדאוג מידית לשינוי משמעותי בסדר העדיפויות!

התקציב הזה חזק על החלשים! אין תקציב דו שנתי - בלי תיקון חברתי!

בואו, תנו יד לצעדה ולמאבק שלנו!

מדוע אנו זקוקים לתמיכתכם?
הפעילים החברתיים שיצאו לדרך עשו זאת מתוך מחויבות אישית נדירה, ויקי קנפו ויתרה על ימי החופשה שלה שצברה במשך שנים למען מטרה זו. אך עדיין צעדה, מאבק, מאהל מחאה ואירועי הסברה וכנסים עולים בימינו הרבה כסף!

בכדי שהצעדה, מאהל המחאה מול בית ראש הממשלה, והמאבק במסדרונות הכנסת יצאו לפועל ויצליחו, נדרש לנו סכום של 45,000 שקל.

בזכות תמיכתכם בפרויקט תוכלו להיות חלק מהתהליך וחלק מהמחאה אבל הוא צריך מטרה ברורה לגיוס הכסף. בזכותכם נוכל להמשיך לקיים את המאהל בגן הוורדים עד תום אישור התקציב בסוף דצמבר 2016, לפעול במסדרונות ובוועדות הכנסת, ולהמשיך לקיים אירועים במאהל עצמו ובכל הארץ.

עד שנגיע למטרה שלנו: 

מיגור העוני במדינת ישראל 2016!

תקציב דו שנתי שיביא תיקון חברתי אמיתי!

מי אנחנו ומה אנחנו עושים?

ויקי קנפו - פעילה ומנהיגה חברתית שפועלת להשמעת זעקתם ומחאתם של החלשים בחברה.  המסע של ויקי בשנת 2003,  ממצפה רמון לירושלים, יצר את "מחאת החד- הוריות", שהביאה להד תקשורתי נרחב במשך שבועות ארוכים וזכורה לציבור עד היום. את הדרך לירושלים עשתה כשהיא אוחזת בדגל ישראל. לאחר מסע של 205 קילומטרים שארך שבוע ושבמהלכו הצטרפו אליה אימהות ממשפחות חד-הוריות נוספות, הצטרפה ויקי למאהל מחאה של אימהות חד הוריות בירושלים, ובעקבות זאת הצטרפו למאהל המחאה פעילים חברתיים רבים מקרב האוכלוסיות המוחלשות, ביניהם  נציגי הנכים והקשישים. המחאה הביאה לשינוי מדיניות משמעותי ושיפור מצבן של אימהות חד-הוריות עובדות רבות.בתום המאבק חזרה ויקי למשפחתה במצפה רמון והיא ממשיכה להתגורר ולעבוד שם מאז ועד היום.

כבר כמה שנים ויקי לא ישנה בלילה בגלל מצב העניים במדינת ישראל, למרות שהיא עובדת ומרוויחה משכורת שמאפשרת לה לחיות בכבוד.  במשך השנים האחרונות שקלה ויקי לצאת לצעדה נוספת למחות שוב על המצב ולגרום לתיקון!

בספטמבר, בשיחה עם עיתונאים, השמיץ אותה ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו וטען-"אם יש לה כוח לצעוד ממצפה רמון, שתלך לעבוד".... דברים אלו דרבנו אותה לצאת שוב לדרך.  פעילים חברתיים נוספים מתנועת הפריפריות וארגונים נוספים חברו אליה, וצועדים ותומכים בה ובמחאה,  לטובת כל חסרי הקול והמוחלשים בחברה הישראלית.

"בשביל הצדק"- צועדים עם ויקי קנפו למען תקציב חברתי!

מצב העניים בישראל הוא בכי רע, גם במדינת ישראל של שנת 2016:

בישראל כ-2 מיליון עניים במדינת ישראל שראויים לחיות בכבוד, מהם 1 מיליון ילדים!

קצבת נכות- 2342 שקלים בלבד, קצבת זקנה- 1531 בלבד ליחיד ו-2301 לזוג

הדיור הציבורי התכווץ ב41 אחוז תוך 12 שנה(בין 1999 ל2011)

תלמיד בית ספר במועצה אזורית עשירה מתוקצב על ידה ב- 28,000 ש"ח לשנה. ילדים ברהט, לוד ואופקים, מתוקצבים במאות שקלים.

ב-1.11, בשעה שהחלו בכנסת הדיונים לאישור תקציב המדינה הדו-שנתי, יצאנו שוב- ויקי קנפו ופעילים חברתיים מארגונים חברתיים רבים, לצעדת "בשביל הצדק"- לזעוק את זעקת הפריפריות והאוכלוסיות המוחלשות ולשנות את סדרי העדיפויות של מקבלי ההחלטות. "בשביל הצדק" צעדנו כל יום במשך שבועיים ועברנו בדרך בגבעת אולגה, נתניה, גבעת עמל, מאהל ארלוזורוב, בלוד. 

"בשביל הצדק" הגענו ביום ראשון 13.11 לכנסת ישראל בירושלים, למען 2.5 מיליון עניים במדינת ישראל שראויים לחיות בכבוד, ולמכן חלוקה הוגנת של תקציב דו שנתי של 800 מיליארד שקלים!

עד סוף אישור התקציב, במהלך נובמבר ודצמבר, נקים מאהל מחאה מול בית ראש הממשלה ברחוב עזה, ובהמשך לשכה פרלמנטרית בגן הורדים,  לא נוותר לראש הממשלה לשרים ולח"כים ונעקוב אחרי מהלכיהם בחלוקת הכסף של כולנו! 

תמכו בנו-בשביל הצדק!