כל הפרויקטים
פסיכולוגיה ציבורית לכולם
הפרויקט של
סתיו רוה
אנחנו נאבקים בכדי למנוע הפרטה ולהבטיח את הישרדותו ואיכותו של מערך הפסיכולוגיה הציבורית.
145%
58,152
מתוך 40,000
0
נותרו
581
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 16/11/2016


אין מספיק מילים כדי להגיד מספיק תודה על כל ההתגייסות שלכם לתמוך בנו!  הגענו תוך פחות מ-48 שעות ל-100% תמיכה! אז אנחנו ממשיכים! ואתם יכולים להמשיך לתמוך בנו על מנת שנוכל להמשיך לפעול לאורך זמן. 

 

נותרו עוד כמעט חודשיים עד לסוף הקמפיין. האם נוכל להגיע ל -80 אלף ש"ח?

כל שקל נוסף יוקדש להמשך הפעילות שלנו בתנועה למען הפסיכולוגיה הציבורית


תמצית

אנו מאמינים כי טיפול פסיכולוגי אינו מותרות, זו זכות של כל אדם הזקוק לכך במדינת ישראל, אך בעשורים האחרונים לצערנו מתרחש תהליך שמסכן את קיומה של הפסיכולוגיה הציבורית. הפסיכולוגיה הציבורית מתמודדת עם תקצוב נמוך, מיעוט תקנים, שכר נמוך ההולך ונשחק, צמצום השירותים הציבוריים והפרטה סמויה.

התנועה למען הפסיכולוגיה הציבורית, קמה במטרה לקדם, לשמר ולשפר את מעמדה של הפסיכולוגיה הציבורית במדינת ישראל.

כיצד אנו רוצים לעשות זאת?

אנחנו נאבקים על קידום שיפור והגנה על תקינה, תנאי העסקה ושכר של פסיכולוגים בשירות הציבורי. זאת, כדי לעצור את ההפרטה הסמויה שמתרחשת בשטח ולהבטיח את הישרדותו ואיכותו של מערך בריאות הנפש במדינת ישראל כשירות נגיש לכלל הציבור. 

 מה המטרה של הפרויקט?

בגדול, אנחנו רוצים להמשיך לתת שירות הולם ובחינם למטופלינו מבלי לעסוק בעצמנו בדאגות קיומיות של פרנסה ובאפשרות להיות מועסקים בשירות הציבורי. אנחנו מאמינים שטיפול פסיכולוגי ובריאות נפשית זה לא מותרות. זו זכות של כל אזרח במדינת ישראל. אנחנו רוצים לעבוד בשירות הציבורי ולתת שירות גם לאלה שידם אינה משגת ולא להידחק לקליניקות הפרטיות כדי להתפרנס בעל כורחנו.

בקטן שהוא מאוד גדול עבורנו אנחנו צריכים לגייס מימון לצורך ניהול המאבק מול משרדי הממשלה השונים (משרד האוצר, משרד הבריאות) ולעיתים לצערנו אף מול ההסתדרות החדשה שמהווה הגוף היציג שלנו. אנחנו שואפים להשיג לפסיכולוגים בשירות הציבורי ייצוג הולם. 

מה נוכל ליצור באמצעות תמיכתך?  

בזכות התמיכה המוערכת שלך נוכל ליצור מטה מאבק חזק יותר. נוכל לבחון ולפעול במידת הצורך להתאגדות מחודשת, נוכל להקדיש יותר זמן למיפוי הפסיכולוגים בשירות הציבורי ותנאי העסקתם, נוכל למפות את התקנים החסרים בשירות הציבורי, נוכל לפעול להגברת הרגולציה בתחום בריאות הנפש ולרתום גופי תקשורת וחברי כנסת על מנת להיאבק איתנו.

למה כל כך חשוב להילחם למען הפסיכולוגיה הציבורית?

טיפול פסיכולוגי הולם הוכח כמונע תחלואה נפשית, מצמצם אובדנות, מונע פשיעה, הזנחה, מקטין אחוזי נשירה מהלימודים, מונע אשפוזים פסיכיאטריים, משקם ומקדם ילדים עם קשיים התפתחותיים, מגביר תפקוד יצרני ומיטיב בחברה בכלל התחומים: בריאות, משפחה, תעסוקה ועוד.

פסיכולוגים בשירות הציבורי נותנים ייעוץ וטיפול בחינם לכלל האוכלוסייה, החל מסוגיות התפתחותיות, דרך גבולות הוריים, שינויים ומשברים בחיים, ועד נושאים מורכבים כמו פגיעה מינית, אובדנות, פגיעות נפשיות קשות והתערבויות בחירום, כמו למשל מענה לנפגעי חרדה לאחר פיגועים.

על מנת שהציבור יוכל לממש את זכותו לטיפול וייעוץ פסיכולוגי בחינם, צריך שיישארו פסיכולוגים בשירות הציבורי.

למה שכר הפסיכולוגים חשוב?  

עצם הבחירה שלנו במקצוע הפסיכולוגיה שכולל מסלול הכשרה של מינימום תשע שנים, הכולל חמש שנות לימודים ועוד לפחות ארבע שנות התמחות בשכר מינימום, מוכיחה ששכר הוא לא בראש מעיינינו. אבל, אנחנו כן צריכים שיהיה לנו תקנים בשירות הציבורי ובאופן כללי להתפרנס ולשרוד על מנת להמשיך לקיים את השירות הציבורי. הציבור זקוק לא רק למתמחים, אלא גם למומחים בשירות הציבורי, הציבור זקוק לצוות רחב מנוסה ומיומן שייתן לו שירות וטיפול פסיכולוגי הולם.

אנחנו מבינים שלשכר השפעה מכרעת על איכות השירות הפסיכולוגי הניתן במדינת ישראל. השכר הנמוך מוביל לכך שפסיכולוגים מומחים שכבר יכולים לעבוד באופן פרטי נדחקים בעל כורחם לפתיחת קליניקות פרטיות כדי להתפרנס ולא יכולים להרשות לעצמם להישאר בשירות הציבורי. כך, נוצר מחסור חמור בפסיכולוגים בשירות הציבורי, דבר הפוגע באיכות וכמות הטיפולים הניתנים.

כך, נוצר מצב שאוכלוסיות מוחלשות שידן אינה משגת לטיפול באופן פרטי, נשארות ללא אופציה טיפולית מאחר ואין מספיק פסיכולוגים על מנת לקבלם. האוכלוסיות החזקות לעומת זאת, הולכות לקליניקה הפרטית.

בעצם, מתקיימת בימים אלה מתחת לפני השטח הפרטה שקטה. המצב כה אבסורדי, עד שפסיכולוגים מקבלים רכיב בשכר שנקרא "השלמה לשכר המינימום" על מנת ששכרם יגיע למינימום הקבוע בחוק. במקביל, מבחינה מקצועית, המדינה "מייבשת" את השירות הציבורי וכפועל יוצא איכותו של הטיפול אותו מקבל הציבור הולכת ומתדרדרת מזה מספר שנים.

מה יגדיר הצלחה?

מעבר לחשיפה מוצלחת של המאבק אל מול הציבור, חברי כנסת ואפילו לתוך ציבור הפסיכולוגים פנימה, מבחינתנו הצלחה תוגדר לא רק בכך שנצליח לקדם דיון מחודש על כמות התקנים ועל תנאי ההעסקה והשכר של פסיכולוגים בשירות הציבורי, אלא גם בכך שנוכל כפרופסיה להיות מיוצגים ולקדם רגולציה וחקיקה בתחום הפסיכולוגיה הציבורית, על מנת לשמור עליה מהמשך הפרטה.

תודה שקראתם עד כאן. בבקשה קחו צעד נוסף ותמכו ביוזמה. בריאות נפשית היא לא מותרות. היא זכות ועלינו לעמוד עליה.

היוזמים: התנועה למען הפסיכולוגיה הציבורית

לעמוד הפייסבוק שלנו: http://bit.ly/1XmDCwL

רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.