כל הפרויקטים
זקא סקוטר
הפרויקט של
חיים אוטמזגין
מנוע תת ימי ייחודי, לשינוע 5 צוללי איתור וחילוץ במתארי חיפוש תת ימיים נרחבים.
106%
126,650
מתוך 120,000
0
נותרו
288
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 23/09/2016

עדכון מצב !

יש קבוצת אנשי עסקים שברגעים אלו במתח בדיוק כמונו, הם רוצים להשלים את החסר ובתנאי שנגייס את ה-80,000! 

זו ההזדמנות האחרונה שלנו - המטרה - 80 אלף שקלים.

בואו נגיע ליעד בזמן הנותר !תיאור הפרויקט:

פיתוח מנוע תת ימי (זק"א סקוטר) לשינוע קבוצת צוללים בעומק הים למשימות איתור חילוץ והצלה.

למי נועד הפיתוח?

ה"זקא סקוטר" נועד בראש ובראשונה לשמש את מתנדבי יחידת הצוללים של ארגון זק"א המתמודדים עם אתגרים מורכבים בעת מילוי משימתם לאיתור נעדרים שטבעו בים.

יחידת הצוללים של זק"א, פועלת בישראל מזה 12 שנים במשימות איתור וחילוץ נעדרים במקווי מים שונים.

 היחידה מונה כ-240 צוללים מתנדבים בכל רחבי הארץ,  ומהווה יחידה אזרחית יחידה בישראל  לאיתור וחילוץ נעדרים במים, המוקפצת לכ-30 אירועי נעדרים במים בשנה.


מתנדבי יחידת הצוללים המוקפצים לסייע באיתור נעדר במים, נדרשים פעמים רבות לצלול בקבוצות הפועלות בתאום המקביל לתאום הנדרש בין קבוצת מטוסים הטסה בלהקה.

הצורך בסריקה הרמטית של קרקעית הים מחייבת:

  • תנועה בקו אחיד של הצוללים.
  • התמצאות בשטח הנסרק מתחת למים.
  • התאמת המאמץ בין חברי הצוות באופן שכולם סורקים באותו הקצב.
  • יכולת של אחד מחברי הצוות לאותת ליתר החברים כי מצא משהו או כי הוא זקוק לעזרה.
  • שימוש בתאורה מתאימה ואמצעי ניווט.
  • שמירה על בטיחות ולכידות הצוות אף בתנאי ים קשים וסוערים.
  • ידיעה ופיקוח על כלל חברי הצוות מעל שטח פני הים.

כלל הצרכים המוזכרים וצרכים נוספים המשתנים בהתאם לאופי המשימה העמידו את המתנדבים בהתמודדות משמעותית נוספת על משימת החיפוש בה הם פועלים.

בתום כל משימה נעשה סיכום ומשוב בו מביעים הצוללים את הקשיים וההתמודדויות שהיו להם בעת הצלילה וכך נוצרה רשימה ארוכה של אתגרים הדורשים פתרון במטרה לאפשר לצולל מינימום התמודדויות מתחת למים ולאפשר לו להתמקד במשימת החיפוש הנמשכת שעות ולעיתים אף ימים ברציפות ככל שניתן עד למציאת הגופה.

ה-"זק"א סקוטר" הנו פיתוח תוצר של מחשבה והתנסות בעשרות משימות אמת ואימונים שאמור לתת מענה למכלול האתגרים שהוזכרו.

ללא ספק, בהתקבל המוצר הסופי הוא יעורר עניין רב אף בקרב כוחות החירום והביטחון בארץ ובחו"ל שכן נכון להיום לאחר מחקר ובדיקה אין בנמצא מכשיר דומה לשינוע קבוצת צוללים למעט טכנולוגיות שעלותן עומדת על מאות אלפי ש"ח.

שימוש נוסף יכול להיות לזק"א סקוטר - למטרת סיור וחוויה תת ימית, באמצעות מועדוני צלילה שיוכלו להוביל קבוצות למטרה מסחרית.


מדוע כל כך נחוץ לפתח את הזקא סקוטר?

ארגון זק"א אשר חרט על דגלו לפני 25 שנים את הובלת וקידום המודעות לכבודו של המת ללא הבדל דת גזע ומין פועל בכל המישורים למתן מענה במקום שאין מענה לכבודו של המת ובני משפחתו.

בקיץ האחרון בלבד, טבעו בחופי ישראל ובמתארי מים שונים כ-48 אנשים בהם ילדים נשים וקשישים.

איתור גופת טובע במהירות, הנה קריטית לשמירה על כבוד המת ואף על כבודה של המשפחה שזה עתה איבדה את יקירה במניעת ניוולו של הנעדר כתוצאה משהות ממושכת במים מלוחים ומפגיעת דגים.

לא אחת אנו מחבקים הורה שאיבד את ילדו, חבר שהותיר את חברו עמו שיחק רק לפני דקות ספורות ועתה הוא במצולות, כשהם חסרי אונים מול הדממה שמתחת לפני המים.

משימת האיתור בים התיכון מורכבת ומחייבת עבודת צוות של צוללים לסריקת תאי שטח של מאות מטרים בעומקים שונים, תוך שמירה על דיוק בשטח החיפוש ובטיחות הצוללים המצויים בשטח משימה  שזה עתה טבע בה אדם, קרי, סביבה מסוכנת.

ככל שהחיפוש משתהה כך הסיכוי לתנועה של הגופה למרחקים והגדלת שטח החיפוש הופכת למשימה שוחקת ומייאשת אף את המתנדבים.

הזק"א סקוטר הנו המענה המקצועי הן לבטיחותם ולאיכות חיפוש הצוללים והן לצמצום זמן החיפוש והמשאבים הנדרשים לחיפוש ממושך.

מי המפתח של המוצר?

חברת "ח.א. פרוייקטים", שמה לה למטרה לקדם מיזמים חברתיים, לרשות החברה אנשי מקצוע ומפתחים בתחומים מגוונים הקשורים למשימות חילוץ, מנהלי החברה מצויים בקשר מקצועי (בהתנדבות מלאה) עם ארגון זק"א בפיתוח יוזמות מגוונות ובתחומי חירום שונים.

לאור ריבוי מקרי הטביעה והמוות בקיץ האחרון, חברת ח.א פרויקטים נטלה על עצמה לקדם את פיתוח הזקא סקוטר והבאתו לכדי שימוש מבצעי ביחידת הצוללים, מהר ככל האפשר בין היתר באמצעות הפעלת גיוס המונים.

באיזה שלב פיתוח מצוי הזק"א סקוטר?

במשך כשנתיים עמלו צוות מתנדבי יחידת הצוללים של ארגון זק"א לפתח את האב טיפוס של ה - "זק"א סקוטר", שהוא מנוע תת ימי רב עוצמה, המאפשר  ל 5 צוללים לנוע בעומק הים כצוות, למטרת איתור נעדרים במים באמצעות זרועות וטכנולוגיה המורכבת על המנוע.

בתחילת הדרך נעשה ניסוי באמצעות 2 מנועים תת ימיים, הניסוי הצליח אך שימוש ב2 מנועים הפך למסורבל, כבד ומוגבל ביכולת לשנות כיוונים.

כיום, נמצאה הנוסחה המתאימה לתוצר סופי, קיים מנוע תת ימי רב עוצמה וקיימת הטכנולוגיה שתותקן על הזק"א סקוטר, אך עלות הפיתוח הראשונית יקרה בשל הצורך בכל שלב לבצע ניסוי ומקצה שיפורים עד להשגת התוצר הסופי.

כמו כן, ככל שיושקעו בזק"א סקוטר מוצרים טכנולוגיים איכותיים (ויקרים) כך יפחתו התקלות והתוצר שיתקבל יהווה פתרון קל ואיכותי ובעיקר בטיחותי.

למה המוצר כל כך יקר?

כאמור על מנת לבנות את ה"זק"א סקוטר" הראשון, יש צורך ברכישת מנוע תת ימי בעל עוצמה רבה ובעל יכולת תנועה של שעה וחצי לפחות, עלות מנוע שכזה וסוללות מתאימות מגיעה ל-50,000 ש"ח.

פיתוח ההתקן והזרועות מחומרים שאינם משפיעים על ציפה נייטרלית של המנוע מוערכת בעלות של כ-20,000 ש"ח.

התקנת ערכת מצפן,מד עומק ומחשב צלילה איכותי מוערכת ב-20,000 ש"ח.

התקנת ערכת תאורה תת ימית לכל אורך הזרועות בשליטה מעמדת המוביל מוערכת ב15,000 ש"ח.

התקנת מצלמת תיעוד איכותית מוערכת ב-5000 ש"ח.

פעולות מעבדה, בדיקות וניסויים של מהנדסים מוערך ב-20,000 ש"ח.

סה"כ עלות מוערכת 130,000 ש"ח.

ארגון זק"א נטל על עצמו להיות המשקיע הראשון והעניק ליחידת הצוללים סך של 10,000 ש"ח להנעת התהליך כך שנותר לנו יחד להשיג את השאר.

האם מספיק לנו מכשיר אחד?

התשובה היא "לא".

ככל שנשלים את הפיתוח לכדי תוצר סופי, עלות המכשיר השני תרד בסכומים משמעותיים, לא נצטרך לממן עלות בדיקות וניסויים, נוכל לאתר חלופות זולות יותר לחלק מהמוצרים המייקרים את עלות הפיתוח ובעיקר אנו סבורים כי נוכל לרשום על המוצר פטנט שהשיווק שלו יביא לנו את המכשיר השני והשלישי חינם...

איך אתם תומכים בנו?

ראשית נסו לדמיין את האמא ששיחקה עם הילד על החוף ולפתע הוא נעלם לה, נסו לדמיין את החייל שיצא לחופשה עם חבריו לשפת הים והם היו בטוחים שהוא עושה להם עוד משחק..  אך מהר מאוד הבינו שהפעם זה אמיתי, נסו לדמיין מה עובר על אותם בני המשפחה שעומדים חסרי אונים על החוף וזועקים שמישהו יעשה משהו ואין מי שיעשה.

עכשיו תדמיינו קבוצה של מתנדבי יחידת  צוללי זק"א,  לובשי כתום,  מגיעים בטווח הגעה מיידי לכל נקודה בארץ, פורסים ציוד אוחזים בזק"א סקוטר וצוללים במהירות ובבטיחות לצלילות סריקה, האם צריך עוד סיבה כדי לזכות בתמיכתכם?

כל מה שאנחנו צריכים זה 1200 אנשים שמוכנים לתמוך במוצר ובפיתוחו בסך של 100 ש"ח , לקחת חלק בציונות אמיתית המביאה לידי ביטוי שילוב של:התנדבות וערבות הדדית לצד פיתוח מוצר מקצועי וייחודי.

תנו לנו את התמיכה להיות השליחים שלכם במשימות הקשות.

ועוד מילה קטנה.. תודה.רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.