הספר "יצחק"-תרגום לאנגלית
הפרויקט של
דביר קריב והרב דב ליפמן
ח"כ לשעבר הרב דב ליפמן ודביר קריב איש שב"כ לשעבר שכתב את הספר "יצחק" על פרשית רצח רבין והדמוקרטיה שלנו בפרויקט מיוחד לתרגום הספר לאנגלית.
101%
55,693
מתוך 55,555
0
נותרו
111
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 17/10/2016


אפשר לתרום כאן לחיילים בודדים ולהגדיר למי יתרמו הספרים שתרכשו !
אנחנו כאן להציע לכם לתמוך בהוצאת הספר "יצחק- רצח רבין הסיפור שלא סופר"
באנגלית. להיות שותפים להפצת מסרי אחדות וחיזוק הדמוקרטיה. זה לא עוד ספר שהסופר רוצה לתרגם, אלא מסר חשוב על דמוקרטיה שישמע גם בעולם.

הזדמנות גם לרכוש ספרים או מוצרים אחרים עבור חיילים בודדים דוברי אנגלית דרך האגודה למען החייל למשל... עשו להם טוב ! 

בעקבות פניות רבות של אנשים מחו"ל החלטנו לתרגם את הספר לאנגלית במטרה שעוד אנשים יוכלו להפיק ממנו את שהפיקו ועוד יפיקו כאן בישראל, ילמדו את העובדות על רצח רבין, יפנימו את העובדה שדמוקרטיה היא צורת שלטון הדורשת בחירה, שמירה  וחינוך, יעסקו בדילמות ערכיות העולות אצל רבים מאתנו ויתרגשו מאופן ההתמודדות עם סערת פוסט טראומה שליוותה את דביר קריב.

בימים אלו בהם האלימות האידאולוגית גואה במדינות דמוקרטיות רבות בעולם חשיבות הספר להבנת הסכנה והחשיבות שבהתמודדות בה רק הולכת וגדלה.

חברים יקרים, נודה לכם מאוד על תמיכתכם. החשיבות בכך להבנתנו גדולה מאוד. בעבור התמיכה הכספית שלכם שמנו בתפריט התשורות אופציות רבות ומגוונות על מנעת ליצור מצב בו כולם מרוויחים.     

באהבה תודה והערכה מראש לכולכם! ותודה רבה לתורמי התשורות הנדיבים.

בנוסף, נשמח לספר לכם שהקלטנו את הספר במטרה להנגיש אותו לקהילת כבדי הראייה ואוהבי שמיעת הספרים.

מתוך הספר:

על כיסא קטן הוא ישב. שותק ומחייך. עדיין לבש את הטי-שרט הכחולה, "מחופש לשמאלני", כפי שאמר בהמשך חקירתו. צריבת מבטו לעברי השאירה בי צלקת שרק לאחר שנים רבות הגלידה......

"רוצה קפה?" שאלתי. הרוצח, שהיה אזוק, השיב בחיוב וחייך... עמדתי מולו והקפה בידי, והוא זורח. צוחק. אמר תודה ולגם בחיוך גדול.

"פחדת?" שאלתי אותו, בעודי נאחז במשקוף הדלת .

"פחדתי מאוד," ענה בטון רציני. הופתעתי. הרוצח שתק שניות ספורות והמשיך בחיוך ציני: "כן, פחדתי מאוד... פחדתי מאוד לא להצליח!"

הוא לגם מהקפה ופרץ בצחוק. מי היה מאמין שהוא יצחק?

"לא הבנת את שאלתי," אמרתי. " האם לא פחדת למות?"

"זה לא רלוונטי אם אני חי או מת! ההבדל היחיד הוא בסך הכול 40 שנות לימוד בכלא," אמר בארשת מתפלספת, "לעומת ההבדל החשוב, שהוא ההבדל בין הצלחה לכישלון. בין אסון לאומי להצלת עַם ישראל."

על המחבר, דביר קריב:

קריב יוצא שב"כ לאחר 22 שנים. שירת בתפקידי מודיעין ושטח ביחידה המיוחדת העוסקת באחריות המודיעינית לשמירת הדמוקרטיה הישראלית. במסגרת עבודתו טיפל קריב ישירות בפרשית רצח יצחק רבין ז"ל, שוחח בליל הרצח מיד עם כניסתו למתקן החקירות של השב"כ עם רוצח ראש הממשלה . 

לאחרונה, לאחר פרישתו מהשירות,  יצא לאור  ספרו, רב המכר (מהדורה שלישית בחנויות)  "יצחק: רצח רבין - הסיפור שלא סופר" העוסק ברצח ובהשלכותיו על החברה הישראלית, מנקודת מבט אישית. הספר זוכה לשבחים רבים והפך לרב מכר. 

"יצחק" הוא סיפורו האישי, המרתק והמצמרר, בו הוא מתמודד באומץ רב עם שאלות קשות, לאומיות ואישיות. זהו ספר שייקרא בנשימה עצורה על ידי כל מי שהדמוקרטיה הישראלית יקרה לליבו ומתפלל שהלילה הנורא ההוא יהיה אירוע חד-פעמי בתולדות מדינת ישראל.

אודות הרב דב ליפמן :

שותפו של דביר בפרויקט תרגום הספר הוא חבר הכנסת לשעבר הרב דב ליפמן . דב נבחר לכנסת בינואר 2013 עם מפלגת יש עתיד . ליפמן פועל ברמה הבינלאומיית להילחם בקיצוניות הדתית בישראל - במטרה לשמור על הדמוקרטיה . דב בעל תואר שני בחינוך מאוניברסיטת ג'ונס הופקינס . דב עלה לישראל מארצות הברית בשנת 2004.

הספר בגרסתו באנגלית- עוסק גם באלימות אידאולוגית כיום במדינות דמוקרטיות נוספות והסכנה שבאי הטיפול בתופעות הללו.

בנוסף הקיים דביר את "בוחרים דמוקרטיה" (חל"צ) .הוא וצוותו מעבירים הרצאות וסדנאות בבתי ספר, לצבא, משטרה, וועדי עובדים, הנהלות ,בבית ספר, תנועות נוער ,ועוד במטרה להגן ולשמור על הדמוקרטיה בישראל.

נודה על תמיכתכם הנדיבה ושיתוף הפעולה להביא את הספר לקוראים רבים בעולם.    

ניתן כאמור לתרום התשורות לחיילים בודדים - למשל ספרים 

    https://www.facebook.com/krivdvirdemocracy/?fref=ts - דף הפייסבוק של בוחרים דמוקרטיה

http://www.dvirkariv.com - אתר בוחרים דמוקרטיה

מבחר התשורות: