כל הפרויקטים
לא עוצרים בעלייה, ממשיכים
הפרויקט של
ש
אמא צעירה שלאחר לידת בנה הבכור, נכנסה לתרדמת, וכנגד כל הסיכויים התעוררה וממשיכה להשתקם, פרוייקט חי ונושם, במאבק עם הזמן והסטיסטיקה-להשתקם
131%
236,436
מתוך 180,020
0
נותרו
1002
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 30/10/2016

עדכון אחרון לפני הסתערות :)

רצף החיים יוצר באופן טבעי מעגלי ריקוד שונים, המתווספים על המעגל האישי שלנו. רצף הזמן יוצר קבוצות בגדלים וגוונים שונים ומיוחדים.

לא תמיד נחמד להיות במעגל, בטח שלא באמצע. אך המעגל מגן, תומך, יוצר חומות המכילות כוח, תקווה ואמון, ומאפשרות לעומדים באמצע להתאושש, על מנת שיוכלו גם הם ברבות הזמן להצטרף למעגל אחר, תומך ומכיל סיפור שהחליטו להקיף אותו.

לא דמיינו, באמת שלא. האם נצליח להסביר? שוב? האם נצליח לרתום? איננו רעבים לפת לחם וגם איננו זמרים, אמנים, משוררים אך גם לנו נולד פרויקט. פרויקט שלא בחרנו להיכנס אך בהחלט בחרנו לצמוח מתוכו. פרויקט שיאפשר לנו בהתמודדות האישית על מנת שנוכל מהר ככל הניתן לשוב לשיגרה, לחוסן. ליכולת להעביר הלאה, לחזק אחרים, לעודדם, להפיח בהם כוחות חדשים.

מסתבר שהעקשנות מדבקת :) זכינו לחברים חדשים-ישנים, המתעקשים לדחוף אותנו בעלייה. מתעקשים להמשיך, על אף שהסכום הנקוב מזמן נצבר. מעגלים על גבי מעגלים, עם חלק היינו בעבר ובהווה, חלק ממעגל של חברים של חברים, וחלק בחרו להתגבר על אי היכרות מוקדמת ולהצטרף אלינו. כל אחד לפי כוחותיו.

רצינו להבהיר הכסף כולו יגיע לחשבון המוקדש לטיפולים שיעזרו לנו להשיב את ענבר. כולנו תקווה שנגיע ליעד מהר ככל הניתן ,נשוב לשגרה ונוכל לתרום את כל מה שיישאר למסע אחר, למישהו חדש שיזדקק למעגל מחבק ותומך.

תודה. תודה על המילים החמות, על העצות והמחוות שקיבלנו, על התשורות, תודה על הזכות להכיר שותפים חדשים ולגלות שותפים ישנים שעדיין איתנו. תודה על היכולת והמשאבים להתמודד נגד כל הסיכויים, רציונאליזם, ולשקם את המוח על אף הכל. תודה על כך שהצטרפתם אלינו,תודה אישית לכל אחד ואחת מכם מעומק ליבנו. אנו מבטיחים לכם כי

"לא עוצרים בעליה, ממשיכים"

שלמה, ענבר ודרור

משפחה וחברים

------------------------------------------------------------------------------------------------

רק רציתי להודות ולהיות כמו כל אמא! 

פרוייקט החיים ההמשפחתי שלנו צץ לפני כשנה וחצי, כאשר ענבר שלקתה באירוע מוחי לאחר לידת בננו, התעוררה.  הסיכויים האפסיים, והסטטיסטיקות המאיימות התחלפו להם בתקוות מלאות חיים וחן. החלטנו לפתוח פרוייקט, חי ונושם, ראשוני מסוגו, להתמודד עם תחזיות והבטחות שלא נצליח (לינק לפרויקט לחצו כאן).  הידיים הרועדות על המקלדת נענו בחיבוק חם ומאמין של 500  שותפים שחיבקו, שדחפו ללא הרף,  שהאמינו ביחד עמנו, כי אין דבר העומד בפני אמא המתעקשת לתפקד כאמא רגילה, כזאת שמחליפה חיתולים, קוראת ספר לפני השינה, ומחבקת באמצע הלילה מפני חלום רע.

הטיפולים הרבים בשילוב כח רצון ועקשנות הוכיחו כי אכן- זוהי הדרך. עמל, טיפולים ומטפלים המתמחים בנפגעי אירוע מוחי עשו את שלהם. פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת, וטיפולים קונבציונאליים. בזכות הטיפולים הרבים שמומנו על ידי התומכים, ענבר בת ה-26 מסוגלת להפיק משפטים קצרים, ללכת בלא מקל אלא רק עם סד תומך, לספור באמצעות האצבעות, ולעשות מלאכות שונות בזכות ידה השמאלית המתפקדת. (אגב, בננו דרור שר "עשר אצבעות לי יש" עם יד אחת, ממש כפי שאמא שלו עושה :) )

ההוצאה על הטיפולים היתה ועדיין ענקית. לאחר התייעצות עם הרופאים והמטפלים ולאור מחקרים בנושא הבנו שחלון ההזדמנויות יסגר בשנה הקרובה. לאחר השנה הזאת המסע שלנו לשיקום ענבר יגיע לסופו, שכן המוח עד אז גמיש לשיקום.

 

המשאבים הרבים והניסיון לנצל את המומנטום האדיר שקיים כעת, הניעו אותנו וחברים שצברנו במהלך ההתמודדות הזאת להקים פרוייקט נוסף, מוגדר,  לשם כך עלינו לטפס למדרגות נוספות, להמשיך כנגד כל התחזיות, ולהיעזר בכם- תומכים יקרים (ובחלקכם שוב).

פרוייקט לא עוצרים בעליה,מבטא את הלכי הנפש ורצוננו העז להשיב את מסלול החיים לתיקונם. 

מטרת הפרוייקט הוא להמשיך ולשדרג את קבוצת הריפוי שנה נוספת. 

הקבוצה מהווה קבוצת יצירה של ממש. כל אחד בתחומו מתמודד מזווית אחרת ומאתגר את המוח לשקם עצמו מכיוונים שונים. כולם נלחמים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת הוראה מתקנת וקוגנטיבית ועוד בלי ידיעה וודאית כיצד צריך להיראות היעד. ייחודיות המקרה והרצון עז של ענבר לשקם עצמה חוצבים ביחד בכור ההיתוך של המוח, מצמיחים תאים חדשים, מתקנים 'מעקפים' שונים ויוצרים מוח חדש-ישן. 

שנה אחת.

שנה שבה על פי המחקרים המוח גמיש ברמה המאפשרת שיקום. לאחר שנה המסע שלנו ברשת יגיעו לסופו. ענבר מבקשת להיות אמא כמו כל אמא. לשוב להיות אמא רגילה ככל שניתן. להזיז את יד ימין, לספור בלי עזרת האצבעות, לדבר, וללכת בצורה חופשית שתאפשר לה להסתובב עם בננו דרור לבד.

 לא הרבה, אבל המון!

צריכים אתכם עמנו,

תבורכו ושנה טובה ומתוקה לכולנו.

שלמה ענבר ודרור 


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.