כל הפרויקטים
ספר האוכל הפרסי
הפרויקט של
רותם ליברזון
בואו להיות שותפים בהגשמת החלום ליצור ספר אוכל פרסי אותנטי ויפייפה, שישמר את המתכונים מהמטבח הטעים הזה ואת הזכרונות מפרס של אלף לילה ולילה.
100%
270,580
מתוך 270,000
0
נותרו
390
תומכים
הכל או כלום.הפרויקט ימומן רק אם יגיע ליעד הגיוס עד ל- 11/09/2016

אני מזמינה אתכם להצטרף אלי בהוצאת ספר האוכל הפרסי לאור.


קוראים לי רותם ליברזון, אני אמא לשלושה מקסימים גרה בתל אביב ורוב חיי אני חייה ונושמת אוכל. יש לי בלוג אוכל שנקרא "טיפול בבישול" , תוכניות טלוויזיה וספר בישול יפייפה שהוצאתי שנקרא "מטבח אישי". 

רוב זכרונות הילדות המאושרים שלי קשורים לאבי, מתמלא שמחה, בעודו אוכל את האוכל של אימו שהוא כה אהב, אוכל פרסי.

על ברכיו ישבתי ודרכו למדתי על קשרי אהבה, על רגישות ועל המורכבות של יחסים משפחתיים והכל דרך האוכל. 

סבתי הפרסייה, חנום קרמניאן, גידלה בתנאים קשים שבט שלם לתפארת באמצעות סירי ענק מהבילים ושולחנות ערוכים ומזמינים. היא בקושי דיברה עברית אבל את שפת האוכל היא דיברה מצוין. 

סיפורה האישי של סבתי הוא סיפור גבורה ותקומה, היכולת האמיתית שלה להקנות כוח לילדיה ונכדיה דרך אוכל טעים ומסורת.

תחת המסורת הזאת גדלתי, ממנה שאבתי כוחות, ולמרות חיים בארצות הברית, לימודי בישול צרפתי והתמחות בסגנונות שונים של בישול, הלב שלי הוא בדיוק שם, באוכל הפרסי, האותנטי.לאוכל פרסי יש קול משלו, קול מיוחד ונפלא. זהו קול של כדורי גונדי תפוחים מקמח חומוס נפלא. הם צהבהבים ומתבשלים לאיטם במרק עוף מנחם. 

לאוכל פרסי יש קול של תבשיל סבזי עמוס עשבי תיבול ירוקים ובריאים, חמצמץ מלימונים פרסיים מיובשים מעל לאורז לבן וריחני עם שיברי תהדיק חרוכים בדיוק במידה. 

קולו של האוכל הפרסי הוא סיפורם של התבלינים: זעפרן אדום וחושני לצד ניחוחו המעודן של ההל, כורכום טרי מגורר לצד זרשק, מי ורדים ורימונים. מדובר על תבשילים אמיתיים, מאוזנים בטעמיהם ועם רבדים עמוקים של ניחוחות וצבעים.

בינינו , אין כמו אוכל פרסי, זהו אוכל שנוגע בנשמה, אוכל בריא ללא חמאה, סוכר או שמנת. הוא מלא בעשבי תיבול טריים, חמצמצות ומתיקות שמשתלבות יחדיו והוא בעיקר מאד  טעים.

בספרי השני החלטתי ללכת עם כל האמת שלי באוכל, עם הפאלטה הכי נקייה של הטעמים שעליהם גדלתי ואני הכי אוהבת. 

אני מבשלת לכם הפעם ספר בישול שכמוהו עוד לא היה בארץ, עם סיפורים אותנטיים ואישיים של משפחתי מהחיים בפרס, עם הגעגועים למולדת שאין אפשרות לבקר בה ועם צבעים, צילומים ומנות שכל בשלן היה גאה להכין.

הוצאת לאנצבוקס הנפלאה מוציאה איתי את הספר שלי וזהו הבית הכי טוב שיכולתי לבקש לעצמי. ביחד עם הצלם האלוף דן פרץ והסטייליסטית המקסימה נורית קריב אנחנו הולכים להוציא לכם את ספר האוכל הפרסי שלי. חגיגה לעיניים ותאווה לחיך!

אני מזמינה אתכם לתמוך בפרויקט המיוחד שלי בו אתן לכם את כל המתכונים הקלאסיים הפרסיים לצד אינטרפרטציות נפלאות שלי למנות מוכרות. 
מובטחת לכם מתנה אישית לחיים שתלווה אתכם ואת ילדיכם לדורות. 


רק רצינו לעדכן אתכם
שבשביל חוויה באמת מושלמת, עדיף לגלוש דרך דפדפן כרום, בואו לראות בעצמכם.